Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кіт гуляє по траві

Блохи у котів: причини, профілактика та лікування

Читати 5 хв

Блохи у кота є цілком нормальним явищем і найпоширенішою причиною появи шкірних проблем у кота

Найпоширенішим видом бліх, які зустрічаються на котах, є Ctenocephalides felis, але блохи у кроликів та їжаків також можуть проявляти інтерес до вашої кішки! Їхні укуси спричиняють свербіж у всіх котів і можуть призвести до розвитку алергії (відомої як блошиний алергічний дерматит). Вони також можуть забезпечити середовище для розвитку певних типів стрічкових глистів, а сильні інвазії можуть спричинити анемію у кошенят. Однак не варто хвилюватися, оскільки існує кілька різних варіантів профілактики бліх у котів, які ви можете переглянути.

Регулярний догляд за вашим улюбленцем не обов’язково убезпечить від паразитів, але принаймні ви матимете можливість перевірити їхню шерсть на наявність небажаних гостей, щоб швидко звернутися за лікуванням.

Як виглядають блохи у котів?

Блохи у кота темно-коричневі та мають довжину 1-2 мм. Ви можете помітити їх на своєму килимі або помітити крихітні чорні цятки бліх в шерсті вашої кішки під час розчісування. Хороший спосіб перевірити наявність бліх – покласти ці чорні цятки на вологий цигарковий папір. Якщо це від бліх, цятки стануть червоними через перетравлену кров, яку вони містять.

Блохи розмножуються у теплому вологому середовищі, а це означає, що пізнє літо є піком сезону появи бліх на котах, однак взимку, коли увімкнене опалення, також потрібна профілактика бліх.

Ознаки бліх у котів

Важко визначити, чи підхопив ваш кіт цього крихітного паразита чи ні? Ось найпоширеніші ознаки бліх у котів, на які слід звернути увагу:

 • Постійно дряпається та чешеться.
 • Плями, що свідчать про втрату волосся.
 • Подразнення шкіри.
 • Надмірна доглянутість.
 • Млявість і блідість ясен, спричинені блошиною анемією.
 • Чорна цятка в шерсті або підстилці кішки.


Якщо ваш улюбленець постійно гуляє на свіжому повітрі — це одна з причин зараження блохами. Але навіть якщо ваша кішка є домосідом, це також не убезпечить від зараження. Ось як коти можуть підхопити бліх:

 • Вихід з дому.
 • Інші домашні тварини вдома.
 • Гризуни в саду.
 • Переїзд в новий будинок.

Як вивести блохи у кота?

Якщо ви вважаєте, що у вашої кішки блохи, зверніться до свого ветеринара, щоб отримати інформацію, як позбутися бліх у кота. Ніколи не використовуйте засіб від собачих бліх на коті, оскільки активний інгредієнт, перметрин, може бути надзвичайно токсичним для вашої кішки.

Якщо у вас є собаки, а також коти, не обробляйте своїх собак будь-якими засобами для лікування бліх, що містять цю хімічну речовину, оскільки коти можуть піддаватися її впливу при контакті. 

Топ-6 засобів від бліх у котів

Існує широкий вибір засобів від бліх у котів, які можна наносити безпосередньо на шкіру та шерсть вашої кішки, щоб націлити на бліх там, де вони живуть на вашій тварині.

 • Спреї від бліх у котів.
 • Нашийники від бліх.
 • Точкове лікування.
 • Внутрішнє лікування.
 • Ліки проти бліх у котів.
 • Ін'єкції.

Деяких власників може цікавити питання — чи кусають котячі блохи людей? Так, вас теж можуть кусати блохи. Саме тому важливо не тільки обробити улюбленця, але й все приміщення та речі. Ви маєте використовувати комбінацію місцевих продуктів для знищення дорослих бліх, а також домашнє лікування, яке запобігатиме розвитку яєць у дорослих особин. Переконайтесь, що всі м’які меблі та килими також регулярно ретельно перуться за високої температури. Усі ці кроки щодо запобігання появі бліх є ключовими для того, щоб вдома їх не було.

Пам’ятайте, що дуже важливо поговорити з ветеринаром, перш ніж лікувати кішку, особливо якщо вона вагітна або годує нових кошенят. Деякі стандартні продукти менш ефективні, ніж прописані препарати, і коти можуть навіть створити імунітет до цих методів лікування. Ваш ветеринар зможе порадити найкраще лікування вашої кішки від бліх.

Також після завершення прибирання завжди обприскуйте пилосос спреєм від бліх і викидайте всі вакуумні пакети, щоб блохи не могли продовжувати розвиватися всередині. Не використовуйте спреї поблизу акваріумів і завжди тримайте своїх домашніх тварин подалі від оброблених місць, доки вони добре провітрюються. На жаль, дуже серйозні інвазії в будинку можуть вимагати обробки від шкідників.

Контролювати популяцію бліх на вулиці складніше, особливо тому, що контакт з іншими котами є основною причиною передачі. Якщо у вас є сад і ваша кішка любить проводити час на свіжому повітрі, ви можете використовувати засоби боротьби з блохами, спеціально розроблені для використання на вулиці, зосереджуючись на тих місцях, де, як ви знаєте, проводять час інші коти.