Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Cat's ears being inspected.

Як лікувати вушних кліщів у котів

Читати 5 хв

Вушні кліщі є поширеною причиною проблем з вухами у котів. Ці крихітні паразити можуть викликати сильний свербіж і завдати довготривалої шкоди, якщо їх не лікувати. Дізнайтеся більше про те, що таке вушні кліщі та як їх успішно лікувати.

Ваш пухнастий друг чухає вуха частіше, ніж зазвичай? Однією з найпоширеніших причин дискомфорту у вухах кішки є мікроскопічні паразити, відомі як вушні кліщі. Дізнайтеся з нашої статті, як вушні кліщі впливають на здоров’я вашого улюбленця та як лікувати кліщів у котів, щоб позбутися цих паразитів.

Що таке вушні кліщі у котів?

Найпоширенішим видом вушного кліща у котів є Otodectes cynotis. Вони ледь помітні неозброєним оком, але проявляються у вигляді дуже маленьких білих крапок. Таким чином, діагностика зазвичай вимагає пошуку кліщів під мікроскопом. Вони потрапляють у слуховий прохід вашої кішки, де живляться вушною сіркою та залишками шкіри, викликаючи сильний свербіж, запалення та набряк у слуховому проході. Важливо знати, що захворіти можуть коти будь-якого віку та породи, причому коти, які живуть на вулиці, є найбільш сприйнятливими до інфекції вушного кліща.

Які симптоми вушних кліщів у котів?

Ваш кіт почне чухати вуха та трясти головою, щоб полегшити свербіж від цих крихітних паразитів. Ось найпоширеніші симптоми, на які слід звернути увагу:

  • Чухання вух
  • Трясіння головою
  • Темні сухі виділення з ураженого вуха
  • Червоні, запалені на вигляд вуха
  • Подряпини на вушній раковині (зовнішньому вусі)
  • Ураження шкіри навколо вуха

Ці симптоми є неспецифічними та можуть вказувати на різні причини проблем з вухами, як-от зараження іншими паразитами, шкірні алергени та бактеріальна інфекція. Найкраще виключити інші захворювання, проконсультувавшись із ветеринаром, перш ніж намагатися лікувати кліщів у котів.

Що викликає вушних кліщів у котів?

Ваш кіт може підчепити вушних кліщів де завгодно, в тому числі від інших котів. Контакт з іншою домашньою твариною, яка є носієм, — це ідеальна можливість для кліщів змінити хазяїна та перебратися на шерсть вашого кота. Звідти вони переповзають до вух. Вони також можуть вражати собак, хоча рідше, ніж котів.

Вушні кліщі також можуть жити в навколишньому середовищі протягом обмеженого періоду часу, під час якого вони можуть заразити будь-яку кішку, яка проходить повз. Ось чому коти, які живуть на вулиці, піддаються більшому ризику зараження цією паразитарною інфекцією.

Як діагностують вушних кліщів?

Ветеринар огляне слуховий прохід вашого кота на наявність кліщів за допомогою отоскопа. Він шукатиме ознаки запалення, набряки та виділення. Ветеринар також шукатиме інші причини проблеми з вухами, які можуть включати стороннє тіло, як-от насіння трави.

Іноді у вашого кота занадто болять вуха та він не може сидіти спокійно під час обстеження, тож йому, можливо, знадобиться седація для діагностики та початкового лікування. Для виявлення кліщів та інших видів інфекції зазвичай виконується мікроскопічне дослідження вушних виділень.

Лікування вушних кліщів у котів

Ветеринар порадить, яке лікування найбільше підходить для вашого кота. Лікар також може почистити вуха кота, щоб видалити накопичення сірки, особливо якщо ваш кіт уже під дією седативного препарату.

Багато нашкірних препаратів проти бліх підходять для профілактики та лікування вушних кліщів, і ваш ветеринар може порекомендовати такі препарати. Якщо у вашого кота особливо сильний свербіж, ветеринар може призначити додаткові медикаменти для полегшення симптомів, поки лікарський засіб від кліщів почне діяти. Обов’язково поговоріть зі своїм ветеринаром про те, чи потрібно лікувати інших домашніх тварин у вашому домі, але ніколи не використовуйте лікування, призначене для однієї особини, для іншої тварини. Також ніколи не слід застосовувати медикаменти, призначені для інших видів тварин, оскільки це може мати серйозні побічні ефекти та навіть бути токсичним.

Іншим засобом лікування вушних кліщів у котів є вушні краплі. Вони протипаразитарні та зазвичай вимагають регулярного використання протягом кількох тижнів. Важливо дотримуватися рекомендованої тривалості лікування. Деякі з цих препаратів спрямовані на позбавлення від кліщів, а не їх яєць, тоді як інші препарати діють на обидві стадії. Це означає, що вам може знадобитися продовжити лікування, щоби вплинути на різні стадії розвитку кліща.

Не забувайте, що в будинку ще можуть бути вушні кліщі, якими тварина може легко заразитися знову. Уникайте необхідності починати процес з нуля, ретельно очищаючи килими та котячу підстилку, та обов’язково дотримуйтеся рекомендованих ветеринаром методів профілактики паразитів.

Скільки часу потрібно, щоб вивести вушного кліща у котів?

Життєвий цикл вушного кліща зазвичай триває три тижні, а це означає, що ви повинні чекати принаймні стільки, поки ваш кіт зможе позбутися мікроскопічних комах. Свербіж має почати вщухати, коли лікарський засіб від кліщів для вашого кота почне діяти, але вам слід звернутися до ветеринара, якщо симптоми у кота не зникнуть.

Чи можна запобігти вушним кліщам у котів?

Запобігти появі кліщів можна за допомогою відповідної антипаразитарної обробки котів. Вам слід проконсультуватися з ветеринаром про те, який продукт він рекомендує, і чи звичайний лікарський засіб для вашого кота від бліх діє також і на вушних кліщів. Необхідно підтримувати домашнє середовище вашого кота якомога чистішим, особливо якщо його раніше обробили від кліщів.

Запитайте свого ветеринара, чи рекомендує він чистити вуха вашому коту. Це не є вимогою для більшості тварин, але може бути доцільним, якщо в них регулярно виникають проблеми з вухами. Якщо ви не знаєте, як правильно почистити вуха коту,  попросіть щоб ветеринар або ветеринарна медсестра показали вам як це робити.