Ваш улюбленець - наше натхнення.
Хвороби зубів у котів
Кіт сидить на дерев'яній підлозі

Стоматит у кота

Читати 5 хв


Бути власником кота може бути складно, коли мова йде про проблеми зі здоров'ям - коти можуть намагатися сховатися, коли їм боляче. Це означає, що вам потрібно бути уважними до симптомів, які вказують на те, що щось не так. 

У цій статті ми поговоримо про стан, який називається стоматит у кота, і про те, як розпізнати ознаки проблем зі здоров'ям зубів.

 

Що таке стоматит у котів?

Стоматит - це захворювання, яке спричиняє сильне запалення ротової порожнини та ясен у котиків. Це запалення спричиняє котам значний біль, а в деяких випадках, може навіть спричинити кровотечу з рота.

Вважається, що стоматит у котів спричинений багатьма факторами, і причини досі остаточно не встановлені. Багато хто вважає, що основною причиною котячого стоматиту є вірусні інфекції, оскільки багато котів зі стоматитом мають супутню вірусну інфекцію, зокрема, вірус під назвою «каліцивірус». Вважається, що зубний наліт і камінь також є важливими факторами, що сприяють виникненню стоматиту.

Які симптоми стоматиту у котів?

Існує ряд різних клінічних ознак, на які ви можете звернути увагу, коли помічаєте у кота стоматит. Якщо ви помітили будь-які з них, важливо якомога швидше відвести кота до ветеринара на огляд.

1. Запалені та кровоточиві ясна

Сильно запалені ясна - ключова ознака того, що ваш кіт може страждати від котячого стоматиту. Коли ясна запалюються, вони червоніють і починають набрякати. Якщо їх не лікувати, ясна можуть почати кровоточити. Запалення не обмежується лише яснами - інші ділянки навколо рота, такі як задня стінка горла, також можуть запалюватися та утворювати виразки.

2. Втрата ваги

Ще одна ознака того, що виникає стоматит у кота. Це пов'язано з тим, що запалення і набряк у роті спричиняють значний біль і дискомфорт, що може призвести до того, що кіт їстиме дуже повільно або зрештою взагалі перестане їсти. Однією з ознак, на яку слід звернути увагу, є те, що кіт біжить до своєї миски, бо він голодний, але потім намагається з'їсти їжу і залишає більшу частину або всю їжу. Це може бути особливо поширеним явищем, коли кішки їдять сухий корм у порівнянні з вологим.

3. Надмірне слиновиділення

Котячий стоматит часто може спричинити надмірне слиновиділення у котів. На відміну від собак, у котів слинотеча не є чимось дуже поширеним і часто є ознакою болю. Це полегшує виявлення ознак того, що зі здоров'ям зубів вашого кота може бути щось не так.

4. Недостатній догляд. 

Багато котів зі стоматитом починають все менше і менше доглядати за собою. Це пов'язано з тим, що коти використовують язик і рот для догляду, а також з тим, що котячий стоматит може викликати сильний біль, що робить догляд вкрай некомфортним. Іноді ви можете не помітити, що ваш кіт став менше доглядати за собою, але натомість побачите ознаки цього, наприклад, матову шерсть.

5. Неприємний запах з рота 

Неприємний запах з рота дуже поширений у котів зі стоматитом. Перевіряючи наявність неприємного запаху з рота, важливо розуміти, що він не завжди є ознакою захворювання. Однак стоматит залишає особливо неприємний запах, який зазвичай легко помітити.

 

Лікування стоматиту у котів

Першим кроком до лікування стоматиту у котів є звернення до місцевого ветеринара. Ветеринар може оглянути тварину, щоб визначити, чи є у неї стоматологічні захворювання, і якщо так, то наскільки вони серйозні. Він також може порадити найкращі варіанти лікування.

 • Один із методів лікування, який може запропонувати вам ветеринар, - це антибіотики. Антибіотики іноді застосовуються для відновлення контролю над хворобою при її загостренні та для боротьби з вторинними бактеріальними інфекціями, які в іншому випадку можуть посилити запалення і біль. Антибіотики можуть сприяти поліпшенню стану стоматиту у кота, що, своєю чергою, зменшить запалення і біль. Після закінчення лікування стан вашого кота потрібно буде контролювати, оскільки він може знову загостритися. Антибіотики не рекомендується застосовувати довгостроково - лише під час загострення.
   
 • Стероїди можуть бути ефективним способом лікування стоматиту у котів. Однак, як правило, їх застосовують у важких випадках, щоб відновити контроль під час загострення.
   
 • Ще одним поширеним методом лікування котячого стоматиту є нестероїдні протизапальні препарати, також відомі як НПЗП. Ці препарати використовуються для зменшення запалення та болю.
   
 • Якщо стоматит у котів зайшов надто далеко, найкращим методом лікування може бути видалення зубів. Видалення зубів навколо запалених тканин зменшить запалення та кількість бактерій у роті кота. В екстремальних випадках може знадобитися видалення великої кількості зубів, щоб контролювати хворобу.

  Якщо ви шукаєте більше порад щодо догляду за котами, перегляньте наш посібник далі!