Ваш улюбленець - наше натхнення.
Рудий кіт з широко роззявленою пащею, що облизує ніс.

Неприємний запах від кота

Читати 5 хв

 

Якщо ваш улюбленець страждає від неприємного запаху з рота, який часто називають галітозом, ми рекомендуємо насамперед відвести його до місцевого ветеринара, який зможе оглянути улюбленця, щоб переконатися, що немає серйозних проблем, які спричиняють неприємний запах з рота. 

 

Причини неприємного запаху від кота

 

Існує кілька можливих причин неприємного запаху з рота у кота. Ось деякі з найпоширеніших:

1. Дієта

Їжа, яку споживає ваш кіт, часто може бути причиною неприємного запаху від кота. Якщо ви запитуєте себе, чому у вашого кота пахне з рота, можливо, варто звернути увагу на те, що він їсть. Якщо ви відвели кота до ветеринара і виключили будь-які проблеми зі здоров'ям ротової порожнини, то причиною може бути його раціон. Іноді вологий і м'який котячий корм може викликати неприємний запах з рота, оскільки він може прилипнути до зубів кота, чого, як правило, не відбувається з сухим кормом.

2. Гінгівіт

Гінгівіт - це запалення ясен. Воно виникає, коли в роті вашого кота з часом накопичується наліт і бактерії. Гінгівіт може спричиняти дискомфорт для вашого кота і викликати неприємний запах з рота.

3. Пародонтоз

Пародонтоз також може розвинутися, коли кішка страждає від гінгівіту протягом тривалого періоду часу. Якщо гінгівіт не лікувати, він може призвести до накопичення зубного каменю (затверділого нальоту) під яснами кота, що створює невеликі проміжки простору. Ці кишені є ідеальним середовищем для розмноження бактерій, що може призвести до пародонтозу - ще однієї поширеної причини неприємного запаху з рота у котів.

4. Копрофагія та піка

Копрофагія - це термін для позначення котів, які поїдають власні фекалії або фекалії інших тварин. Піка - це медична проблема у котів, які регулярно їдять нехарчові предмети. Обидві ці проблеми можуть спричинити неприємний запах з рота. Якщо ви підозрюєте, що ваш кіт їсть щось, що йому не можна, краще відвести його до ветеринара.

5. Стоматит

Котячий стоматит виникає, коли вся ротова порожнина кота сильно запалюється. Один з поширених симптомів стоматиту - дуже неприємний запах з рота. Важливо записатися на консультацію до ветеринара, якщо ви помітили, що дихання вашого кота має сильний, неприємний запах. 

6. Захворювання нирок

У дуже рідкісних випадках захворювання нирок можуть викликати неприємний запах з рота. Існує два різних типи захворювань нирок, на які може страждати ваш кіт. Перший - гостра ниркова недостатність, другий - хронічна ниркова недостатність. Існує кілька різних симптомів, які можуть бути ознакою ниркової недостатності, наприклад, блювота, втрата ваги та неприємний запах з рота. 

7. Діабет

Діабет також може бути причиною неприємного запаху з рота. Якщо у вашого кота діагностовано діабет, ви можете помітити, що його дихання має фруктовий запах. Цей рідкісний запах може бути ознакою порушення обміну речовин при діабеті, і вам слід негайно відвести кота до ветеринара. Іншими ознаками того, що у вашого кота може бути діабет, є значне збільшення сечовипускання та пиття, а також підвищення апетиту - якщо ви помітили це, але діагноз не був поставлений, вам слід якомога швидше записатися на прийом до ветеринара. 

Лікування неприємного запаху з рота у котів

Якщо у вашого кота неприємний запах з рота, важливо обов'язково відвести його до ветеринара, щоб виключити більш серйозні проблеми, які можуть бути причиною. При цьому деякі коти страждають від неприємного запаху з рота, навіть якщо у них немає проблем із зубами та яснами.

Спробуйте виконати деякі з наведених нижче кроків, щоб зменшити неприємний запах з рота вашого кота. Якщо ваша кішка страждає на запалення ясен, проконсультуйтеся з ветеринаром, перш ніж проводити будь-які домашні процедури, оскільки запалені ясна можуть бути чутливими.

1. Чищення зубів кота в домашніх умовах

Регулярне чищення зубів кота не тільки допомагає зменшити кількість нальоту і зубного каменю, але й зменшити неприємний запах з рота. Під час чищення зубів кота важливо, щоб ви використовували котячу зубну щітку - спеціально розроблену для маленьких гострих зубів кота. Ніколи не давайте коту людську зубну пасту, натомість використовуйте спеціальну зубну пасту, призначену для котів. 

2. Чищення зубів у ветеринара

Якщо ви вважаєте, що ваша кішка потребує більш ефективного і ретельного очищення, можливо, варто попросити ветеринара почистити зуби за допомогою спеціальних інструментів. Обладнання, яке є у ветеринара, буде більш ефективним, ніж те, що є у вас вдома. Попросіть ветеринара час від часу проводити професійне чищення зубів вашого кота, що допоможе видалити наліт і зубний камінь, які можуть бути присутніми в ротовій порожнині вашого кота. Це також допоможе зменшити неприємний запах з рота кота, а також дасть ветеринару можливість видалити гнилі або болючі зуби.

3. Стоматологічні ласощі для котів

Годування вашого кота стоматологічними ласощами, може суттєво вплинути на неприємний запах з рота та загальну гігієну зубів вашого кота.