Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Хвороби зубів у котів
Зуби кота

Як доглядати за зубами свого кота

Читати 5 хв

Догляд за зубами вашої кішки важливий, але якщо ви не знаєте, з чого почати, ось як зберегти зуби вашої кішки здоровими. Чи знаєте ви, що вісім із десяти кішок старше трьох років мають проблеми із зубами та яснами? Подібно до наших власних зубів, зуби вашої кішки накопичують зубний наліт, і якщо це не контролювати, може утворитися зубний камінь і навіть пародонтоз. Ви знаєте, як важливо доглядати за власними зубами, тож подбайте про те, щоб ви приділяли таку ж увагу догляду за зубами свого пухнастого друга.

 

Захворювання зубів у кішок

Ознаки проблем із зубами котів

Кішки накопичують наліт на зубах, як і ми. Якщо його залишити, він твердне, утворюючи зубний наліт, який подразнює ясна, викликаючи гінгівіт і зрештою може призвести до втрати зубів. Якщо у вашої кішки серйозне захворювання зубів і його не лікують, накопичення бактерій у роті може призвести до подальших ускладнень, таких як проблеми з серцем і нирками. Тож на які ознаки проблем із зубами вам слід звернути увагу і як ви можете допомогти підтримувати зуби вашого пухнастого друга в ідеальному стані?

Перше незвичайне, що ви, мабуть, помітите, це неприємний запах з рота вашої кішки – його важко проігнорувати! Це ознака прогресуючого захворювання зубів. Інші симптоми проблемних котячих зубів включають:

 • почервонілі ясна
 • жовтувато-коричневий зубний камінь на зубах
 • слинотеча

Ви помітили, що ваша кішка втрачає вагу, тому що вона не може їсти?

Якщо так, у них може бути важкий випадок гінгівіту. Є багато різних ознак того, що ваша кішка може мати якусь проблему із зубами. Ось найпоширеніші з них:

Іноді коти з серйозними захворюваннями зубів не виявляють жодних ознак – не люблять скандалити, якщо погано себе почувають, тому вони можуть не натякати вам, що щось болить. Ось чому для вас так важливо перевіряти зуби свого кота і чому огляди зубів у ветеринара життєво важливі, особливо для літніх котів.

Якщо ви помітили будь-які проблеми, відвідайте зі своїм котом ветеринара, де він, ймовірно, порекомендує спеціалізовану стоматологічну допомогу для видалення будь-яких хитких або пошкоджених зубів і ультразвукове чищення, яке м’яко видаляє зубний наліт, не пошкоджуючи поверхню зубів.

Як доглядати за зубами кота

Чищення зубів кота — чудовий спосіб подбати про перламутрові білі зуби вашого вихованця та уникнути захворювань зубів. Ваш ветеринар може порадити вам почекати деякий час після будь-якого професійного лікування, перш ніж спробувати самостійно почистити зуби коту. Ваші друзі, які люблять котів, можуть посміятися над ідеєю почистити котячі зуби, але з часом і терпінням це можливо – хоча може знадобитися трохи терпіння.

В ідеалі ви повинні спробувати запровадити догляд за зубами в ранньому віці. Хоча кошенятам не слід чистити молочні зуби, слід з самого раннього віку привчити їх до торкання зубів, щоб підготувати їх до життя з чистими зубами.

Якщо ваша кішка не знайома з процесом догляду за зубами, ось кілька порад, які допоможуть вам почати:

 • Попросіть ветеринара показати вам, як правильно чистити зуби коту.
 • Купуйте зубну пасту, розроблену спеціально для котів, наприклад, зі смаком – ммм, смакота! Так само, як ви не хотіли б використовувати котячу зубну пасту, ваша кішка ніколи не повинна використовувати зубну пасту для людей.
 • Почніть з того, що нанесіть котячу зубну пасту на палець і запропонуйте коту лизати. Робіть це щодня протягом кількох днів, поки він звикає до смаку та текстури. Що б ви не робили, не кладіть коту пальці в рот – це може закінчитися лише неприємністю.
 • Потім придбайте зубну щітку, призначену для кішок, і, якщо у вас більше ніж одна кішка, купіть по одній для кожної тварини, щоб уникнути передачі бактерій. Ви можете використовувати дитячу зубну щітку, оскільки вона достатньо м’яка, але уникайте «зубних щіток на палець», оскільки їх можна випадково вкусити – з вашим пальцем усередині!
 • Виберіть час, якого ви можете дотримуватися щодня, щоб зробити чищення зубів частиною звичайного розпорядку дня вашого вихованця. Важливо вибрати час, коли ви обидва розслаблені, щоб і вам, і вашій кішці було спокійно та комфортно.
 • Нехай кіт сидить спиною до вас, коли ви починаєте чистити зуби, оскільки він може спробувати і відмовитися від чищення; це також менш конфронтаційний підхід.
 • Якщо кіт намагається відштовхнути вас лапами, вам може знадобитися хтось, щоб допомогти утримати його, але краще протягом кількох днів спробувати повільно призвичаїти свого кота, постійно торкаючись його рота та голови, переконуючи тихими, заспокійливими словами та пропонуючи нагороди. Не варто поспішати починати чистити зуби – важливіше, щоб кіт навчився довіряти зубній пасті, зубній щітці та вам.
 • Повільно та обережно відтягніть губи вашої кішки та спочатку просто торкніться її зубів зубною щіткою, а потім зупиніться та винагородіть свою кішку.

Знову повторюйте це щодня протягом кількох днів. Лише тоді, коли кішка почуватиметься повністю комфортно, ви можете обережно починати чистити зуби, прикладаючи щетину до зубів під кутом 45 градусів, торкаючись як поверхні зуба, так і зони під краєм ясен, але не безпосередньо ясен.

 • Почніть з дуже коротких сеансів (приблизно 10 секунд), перш ніж винагороджувати кішку за терпіння.

Засоби для догляду за зубами котів

Правда полягає в тому, що деяким котам важко погодитися на чищення зубів, як би ви не старалися. Замість того, щоб продовжувати нервувати кішку, поговоріть з ветеринаром про інші продукти, які ви можете використовувати, наприклад гелі для гігієни порожнини рота. Вони містять ферменти, які пригнічують бактерії, відповідальні за утворення зубного нальоту. Ці гелі можна давати кішці безпосередньо або змішувати з кормом.

Також існують котячі зубні жуйки та спеціальні сухі корми, що містять клітковину, яка обскрібає поверхню зубів кішки під час жування. Деякі коти із задоволенням граються з жувальними іграшками, які можуть допомогти зменшити накопичення зубного нальоту, але не покладайтеся на них, найкращий догляд за зубами – це дати вашій кішці здорову збалансовану дієту для тварин і регулярне чищення зубів.

Буде добре, якщо ви запровадите домашній догляд за зубами кота, щоб рот вашого улюбленця залишався щасливим і здоровим протягом усього його життя. З вашим терпінням і наполегливістю, більшість котів навчаться терпіти певний рівень чищення зубів, будь то чищення зубів щіткою чи гігієнічні гелі.

Схожі статті