Ваш улюбленець - наше натхнення.
кіт біля моркви

Чи можна котам їсти моркву?

Читати 3 хв

Морква, надзвичайно багата на вітаміни та мінерали, є одним із суперпродуктів, які всі люди повинні включати у свій раціон. Але як щодо наших котів — чи можна їм також їсти моркву? І якщо так, як безпечно годувати морквою свого кота?

Якщо ви плануєте запропонувати своєму котові такі овочі, як морква, ось що вам слід знати, перш ніж це зробити.

Чи можна котам їсти моркву?

Морква — безпечний овоч для вашого кота. Незважаючи на те, що коти є облігатними м’ясоїдними тваринами, вони все одно можуть їсти моркву, яка для них така ж поживна, як і для нас. Однак не рекомендується давати коту сиру моркву, тому, якщо ви плануєте додавати її в раціон свого кота, давайте її як ласощі і в невеликих кількостях.

Чи корисна морква для котів?

Морква — чудове джерело клітковини, вітамінів і мікроелементів, таких як калій, вітамін С, кальцій і залізо, які сприяють належному функціонуванню імунної системи кота й загальному здоров’ю. Однак у моркві також дуже багато цукру, і при споживанні у великих кількостях вона може призвести до проблем із травленням, а також до ожиріння та діабету. Зрештою, ваш кіт все ж хижак, тому його раціон повинен складатися переважно з м’яса.

Як годувати котів морквою?

Щоб переконатися, що ваш кіт отримує користь від вітамінів у моркві, рекомендується приготувати моркву, перш ніж пропонувати її тварині.

Спочатку ретельно вимийте та очистіть моркву від шкірки. Ви можете зварити, запекти або приготувати моркву на пару, поки вона не стане м’якою та придатною для жування.

Хоча у вас може виникнути спокуса присмачити моркву для вашого кота, важливо не приправляти її, адже деякі інгредієнти можуть бути токсичними для котів. Наріжте моркву дрібними шматочками, щоб котові було легше її жувати та перетравлювати. Не забувайте пропонувати коту моркву лише час від часу і в невеликих кількостях.

Чи можна кошенятам їсти моркву?

Кошенятам також можна їсти моркву, але оскільки вони дуже маленькі та мають чутливу систему травлення, краще дотримуватися відповідної дієти. Хоча невеликий шматочок моркви час від часу їм не зашкодить.

Якщо у вас виникають сумніви щодо того, якими овочами можна годувати кота чи кошеня, завжди консультуйтеся зі своїм ветеринаром. Він повинен запропонувати найкращий тип дієти для вашого котячого друга.

Тепер, коли ви знаєте, чи можна котам їсти моркву, почитайте додаткові поради щодо харчування вашого кота.