Ваш улюбленець - наше натхнення.
Cat enjoying a felix treat

Ласощі та десерти для котів

Читати 3 хв

Годування вашого кота смачними ласощами - це прекрасний спосіб продемонструвати йому свою безмежну любов і турботу. Однак пам'ятайте, що в цій справі важливо не перестаратися! Переконайтеся, що ваш улюбленець правильно харчується, отримуючи всі необхідні йому вітаміни і мікроелементи.

Залишки зі столу або їжа, якою годують з рук, для багатьох людей є способом проявити прихильність до вашої кішки. Як би чудово не було привернути увагу вашої тварини та дозволити їй їсти з вашої руки, ласощі для котів найкраще використовувати епізодично та в певних межах. Ось як правильно вибрати час для ласощів, скільки ласощів на день давати своєму улюбленцю та чого уникати.

 

Які ласощі для котів вибрати?

Коли справа доходить до ласощів для котів, ваші наміри можуть бути добрими, але справа в тому, що людська їжа може бути дуже калорійною та солоною, і часто не має багатьох основних поживних речовин, необхідних вашій кішці. Це означає, що ви ризикуєте перегодувати та/або порушити баланс раціону вашої кішки.

Хороша новина полягає в тому, що також доступні багато готових ласощів для котів — вони можуть бути розроблені для підтримки здоров’я травної системи чи зубів або як додаткові ласощі чи нагорода для вашого пухнастого друга.

 

Скільки ласощів на день давати коту?

Ласощі для котів містять калорії і зазвичай не є повноцінними та збалансованими. Їх призначено лише для частування час від часу. Тому важливо щоб щоразу, коли ви даєте своєму вихованцеві ласощі, ви зменшували його основний прийом їжі на еквівалентну калорійність. Ви також повинні обмежити котячі ласощі не більше ніж до 10% від загального добового споживання калорій, щоб ви не розбалансували загальний раціон вашої кішки.

Чи вважається молоко ласощами для котів?

Вважається, що коти просто обожнюють молоко і всі молочні продукти. Майте на увазі, що це міф, до того ж травна система котів не призначена для ефективного перетравлення лактози (різновид натурального цукру, що міститься в молочних продуктах). Ось чому при годуванні котів коров'ячим молоком у них цілком може розвинутися діарея.

У той же час існує особливий тип молока, розроблений спеціально для котів. Він має низький вміст лактози і гарантовано дозволить уникнути вашому улюбленцю проблем з травною системою. Однак слід пам'ятати, що подібне молоко досить калорійне, і це необхідно враховувати при годуванні вашого пухнастого друга. І, звичайно ж, майте на увазі, що молоко ні в якому разі не можна розглядати в якості рівноцінної заміни свіжої питної води, повністю виключаючи останню з раціону вашого улюбленця!

 

"Різні ласощі і закуски можна давати котам в якості похвали або заохочення - повірте, це стане відмінним проявом вашої любові і турботи!"

 

Введіть котячі ласощі як частину їх тренувань

Ласощі можна подарувати своєму пухнастому другу як винагороду, і ми всі із задоволенням даємо своєму вихованцеві смачні ласощі, щоб показати, як ми його любимо! Але найкращі ласощі для котів є частиною ігор, завдяки яким коти добре вправляються та розважаються.

 

Токсичні продукти, які можна легко сплутати з котячими ласощами

  • Кава
  • Шоколад
  • Виноград і родзинки
  • Сире тісто
  • Цибуля і часник

Важливо тримати кішку подалі від кухні, поки ви готуєте, і переконатися, що їжа, яка може спричинити проблеми, не знаходиться в межах легкої досяжності. Якщо ви підозрюєте, що ваша кішка проковтнула один з перерахованих вище продуктів, негайно зверніться до свого ветеринара.

 

Як відучити кота просити їжу

Випрошувати котячі ласощі – погана звичка, яку, на жаль, заохочують багато власників котів, навіть не усвідомлюючи цього. Важливо не годувати свого кота шматочками з обіднього столу та прибирати будь-які залишки їжі, щоб допитлива кішка не подумала, що це їжа для неї. Також не використовуйте свою тарілку як посуд для котячої їжі. Їхня миска з їжею має бути єдиним місцем, де вони можуть знайти їжу.

Як би складно це не здавалося спочатку, краще ігнорувати випрошування, яке відбувається під час обіду. Таким чином ваш кіт зрозуміє, що його зусилля марні, і утримається від спроб знову і знову привернути вашу увагу щоб отримати ласощі.

 

Інші корисні поради:

  • Ласощі та закуски можна давати і кошенятам, але часто робити це не рекомендується. 
  • Подбайте, щоб ваш улюбленець завжди мав доступ не тільки до свого звичайного повсякденного корму і ласощів, а й до свіжої питної води. 
  • Якщо ваш пухнастий друг з тих чи інших медичних показань дотримується дієти, в якості закуски і заохочення йому можна давати подушечки сухого корму, тим більше, що в подібній ситуації споживання повноцінних висококалорійних ласощів йому, швидше за все, заборонено. 
  • І, звичайно ж, майте на увазі, що в разі виникнення у вас будь-яких сумнівів або питань, що стосуються повсякденного раціону, краще всього проконсультуватися з ветеринарним лікарем.