Померанський шпіц

Pomeranian

Витончений маленький померанський шпіц відрізняється гарним характером та доброзичливістю. Представники породи схожі на мініатюрних лисиць із верхнім покривом, що має довгі волоски сторчма і густе підшерстя, яке робить їх схожими на кулю з пуху. Померанські шпіци бувають різних гарних кольорів — детальніше див. Стандарт породи. Дорослі пси мають зріст від 18 до 30 см залежно від статури та типу. Ідеальна вага дорослого пса становить 1,8–2 кг, а суки — 2–2,5 кг.

 • Собака, який підходить для недосвідчених господарів
 • Потрібно елементарного дресирування
 • Enjoys gentle walks
 • Любить гуляти півгодини щодня
 • Little toy dog
 • Сильна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Чудово ладнає з іншими домашніми тваринами
 • Прекрасний сімейний собака

Походження

Померанські шпіци (або «поми») майже напевно походять від собак, що тягли санки в Арктиці, і, ймовірно, пов'язані з вольфшпіцом, норвезьким елкгаундом та самоїдом. У Померанії — регіон, що межує з Балтією — були знайдені перші надійні записи про породу, які датуються 1800-ми роками, хоча собаки, про яких там йшла мова, були значно більшими (близько 13 кг). Суки народжували близько 10 цуценят, і незабаром селекціонери почали віддавати перевагу найменшим із них. До середини 1800-х років порода поширилася іншими європейськими країнами, і в 1888 році цю породу полюбила королева Вікторія, що сприяло популярності померанського шпіца. Потім британські заводчики розводили їх, щоб отримати менші розміри із більшою кількістю шерсті.

Риси характеру

Це жваві та енергійні собачки, які дуже віддані своїм сім'ям. Померанські шпіци люблять, коли їх беруть з собою і тримають на руках, але не перестарайтеся, бо їм потрібно стояти на своїх чотирьох лапах! З них виходять чудові сторожові собаки, оскільки вони дуже галасливі. Незважаючи на їхню ніжну і ласкаву вдачу, потрібно бути обережним, особливо за наявності в домі маленьких дітей, оскільки цим тендітним собакам легко завдати травм, навіть переломів лап.

Здоров'я

Як і більшість малих порід, померанський шпіц може страждати на хвороби колінних чашечок, які можуть тимчасово зісковзнути з місця (вивих наколінника). Інші поширені проблеми у померанського шпіца — це захворювання очей, захворювання, що спричиняє випадіння шерсті, та проблеми з трахеєю, які викликають кашель.

Вправи

Померанські шпіци дуже невибагливі у своїх потребах і дуже задоволені короткими прогулянками або пробіжкою в саду зі своїми власниками. Однак вони можуть пройти значну відстань, перш ніж втомитися.

Харчування

Мініатюрні собаки мають швидкий метаболізм, а це означає, що вони дуже швидко спалюють енергію. При цьому через свої маленькі шлунки вони повинні їсти небагато, але часто. Для малих порід спеціально розробляється харчування з належними рівнями ключових поживних речовин і шматочками меншого розміру, які підходять для їхнього невеликого рота. Це також сприяє жуванню і покращує травлення.

Грумінг

У підлітковому віці померанському шпіцу потрібен додатковий грумінг, щоб допомогти змінити шерсть, але після цього обсяг грумінгу можна зменшити до двох разів на тиждень. Підшерстя слід регулярно перевіряти на відсутність переплетень. Не використовуйте надто частий гребінець, оскільки це пошкодить підшерстя і зіпсує цілісність покриву. Шерсть слід добре розчісувати грубим гребінцем, а тоді легко розчесати щіткою. Навколо подушечок лап потрібне періодичне підстригання.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home