Фінський лаппхунд

Finnish Lapphund
Фінський лаппхунд — це сильний собака, схожий на шпіца (густа шерсть, скручений над спиною хвіст, загострені вуха); він середнього розміру, дорослі пси мають зріст близько 49 см, а дорослі суки — 44 см. Дорослий собака важить близько 17–19 кг. Шерсть буває різних кольорів та поєднань — детальніше див. Стандарт породи.
 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно елементарного дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти одна чи дві години щодня
 • Medium dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Невиражена слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Цей собака століттями допомагав напівкочовому саамському народу в Лапландії — перш за все як оленяр, хоча цілком імовірно, що раніше їх також використовували як мисливців та охоронців. Незважаючи на те, що з появою снігоходів цих собак не використовують так багато, як раніше, вони і сьогодні виконують функції оленярів. Фінський лаппхунд просувається галопом під час пасіння. Він працює разом з ще однією місцевою породою — лапландським оленегонним собакою, представники якої — короткошерсті та рисисті.

Риси характеру

Фінський лаппхунд має сильний інстинкт пастуха і прагне полювати на відкритому повітрі. У будинку він пильний і вміє охороняти, а також це спокійний, ласкавий та відданий компаньйон. Хоча він і не такий галасливий, як деякі породи шпіців, він може багато гавкати; треба його дресирувати, щоб навчити команді «Мовчати!»

Здоров'я

Як і багато інших порід, фінський лаппхунд може іноді страждати на різні спадкові захворювання очей та дисплазію кульшового суглоба (стан, який може призвести до проблем з рухливістю). Тому перед розведенням слід обстежувати очі та стегна.

Вправи

Для фінського лаппхунда необхідна одна година вправ щодня. Це активна порода, він буде насолоджуватися улюбленими вправами собак, таким як аджиліті чи собачий крос. Деякі мають сильний мисливський інстинкт, тому вміння відповідати на кликання є необхідним, щоб відволікти тварину від цільової здобичі за потреби.

Харчування

Дієта вашого собаки повинна мати правильний баланс з усіх головних груп поживних речовин і включати постійне забезпечення прісною водою. Важливо регулярно оцінювати стан тіла, щоб перевірити, чи залишається ваш собака в ідеальній формі, а також не забувати годувати його принаймні двічі на день та згідно з рекомендаціями щодо призначеної для нього їжі.

Грумінг

Подвійна шерсть складається з довгої і прямої верхньої шерсті, яка на голові і передній стороні лап коротша, та товстого, м'якого підшерстя. Пси мають гриву з грубої шерсті навколо шиї і грудей. Шерсть потребує грумінгу декілька разів на тиждень, а в період линяння грумінг може знадобитися щодня.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home