Австралійська вівчарка

Australian Shepherd Dog

Цих собак часто порівнюють із породою бордер-коллі. Міцні і мускулисті, вони трохи більші в довжину, ніж у висоту: їхній зріст становить 51–58 см (самці) і 46–53 см (суки). Зазвичай вони важать 19–29 кг залежно від статі та статури. Шерсть буває чорного, мармурово-блакитного кольору, мармурово-рудого кольору та просто рудого, з підпалинами або без них. Детальніше див. Стандарт породи.

 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys vigorous walks
 • Любить гуляти більше двох годин щодня
 • Medium dog
 • Невиражена слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Дивно, але австралійська вівчарка насправді американська! Вівчарі з країни басків в Піренеях брали «блакитних» собачок на роботу в США наприкінці 1800-х та на початку 1900-х років, щоб пасти овець. Австралійська частина назви походить від привезених з Австралії овець, з якими вони працювали. Згідно з іншою теорією собаки потрапили спочатку до Австралії, а потім до США. Коли вони вперше з'явилися у південно-західній частині США наприкінці 1800-х років, їх вирішили схрестити з іншими вівчарками для підвищення працездатності. Клуб породи був створений в США в 1957 році.

Риси характеру

Цей собака має сильні інстинкти пастуха і любить брати участь у сімейному житті, почуваючись задоволеним у компанії своїх господарів. Вони досить замкнуті з незнайомими людьми, тому рання соціалізація є дуже важливою. Постійне дресирування й поєднання фізичної та розумової стимуляції також важливі для розвитку його інтелекту та енергійності.

Здоров'я

Австралійська вівчарка — як правило, дуже здорова порода. Однак, як і багато інших порід, може страждати на різні спадкові захворювання очей та дисплазію кульшового суглоба (стан, який може призвести до проблем з рухливістю). Тому перед розведенням слід обстежувати очі та стегна.

Вправи

Цій собаці потрібно вправ щонайменше дві години на день. Багато австралійських вівчарок досягають великих успіхів у видах кінологічного спорту (аджиліті, «рухи поряд під музику», обідієнс і флайбол), де вони можуть продемонструвати свою фізичну та розумову енергію.

Харчування

Дієта вашого собаки повинна мати правильний баланс з усіх головних груп поживних речовин і включати постійне забезпечення прісною водою. Крім цього, важливо регулярно оцінювати стан тіла, щоб перевірити, чи залишається ваш собака в ідеальній формі, а також не забувати годувати його принаймні двічі на день згідно з рекомендаціями щодо призначеної для нього їжі.

Грумінг

Шерсть середньої довжини, з підшерстям, що захищає від несприятливих погодних умов. На задній стороні лап є невеликі пачоси (ділянки довшої шерсті), також вони мають гриву середнього розміру, яка у псів товстіша. Достатньо буде розчісування два-три рази на тиждень. Лише коли шерсть линяє, потрібен частіший грумінг.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home