ЯК МИТИ СОБАКУ ПІСЛЯ ПРОГУЛЯНКИ?
ЯК МИТИ СОБАКУ ПІСЛЯ ПРОГУЛЯНКИ?
ЯК МИТИ СОБАКУ ПІСЛЯ ПРОГУЛЯНКИ?

ЯК МИТИ СОБАКУ ПІСЛЯ ПРОГУЛЯНКИ?

ЯК МИТИ СОБАКУ ПІСЛЯ ПРОГУЛЯНКИ?

Ви, напевно, знаєте, що ваша улюблена галявина для прогулянок може швидко перетворитися на брудне болото навіть після незначного дощу. І доки ви сходите по гумові чоботи, ваш собака встигне від душі побавитися у багнюці.

Більше того, якщо надворі й далі дощитиме, вам доведеться мати справу з мокрим і брудним собакою двічі протягом дня. Навряд чи ви отримаєте задоволення від ваших звичних прогулянок за таких погодних умов.

Як просто і швидко помити собаку від бруду і зберегти чистоту килима вдома? У цій статті ми розповімо вам, як правильно купати домашнього улюбленця після прогулянки у негоду і що можна зробити, аби ваше цуценя не збирало увесь бруд довкола.

Як помиити собаку від бруду після прогулянки?

Перед тим, як вийти з ним надвір:

Підготуйтесь до купання заздалегідь. Переконайтеся, що у вас є достатньо чистих рушників і відповідний шампунь для собак під рукою, аби мати змогу викупати свого домашнього улюбленця після прогулянки так швидко, як тільки це можливо. Якщо дощить тиждень поспіль, продумайте план водних процедур наперед і добре підготуйтеся. Складіть графік купань, базуючись на розкладі прогулянок із вашим собакою. Інакше одного разу повернувшись з прогулянки, ви можете з’ясувати, що вам просто нічим відмити вашого замурзаного домашнього улюбленця.

Підстрижіть собаці шерсть. Найпростіше, що ви можете зробити – підстригти шерсть вашого собаки перед виходом на прогулянку. Якщо він має довгу шерсть на животі та лапах, просто зробіть її коротшою. Таким чином домашній улюбленець начіпляє на себе менше бруду під час прогулянки під дощем. Краще довірити стрижку професійному грумеру, адже він здійснював цю процедуру вже безліч разів. Якщо ж вирішили підстригти свого пса самостійно, придбайте спеціальні ножиці й переконайтеся, що тварина цілковито спокійна перед процедурою. Будьте уважними! Якщо ваш собака крутиться і робить різкі рухи (зазвичай, це типово для дуже активних тварин), ви ризикуєте поранити його.

Сплануйте маршрут для прогулянки, враховуючи погоду. Ваш звичний маршрут після дощу може перетворитися на суцільну багнюку. Подбайте про альтернативні маршрути, інакше доведеться гуляти, оминаючи бруд і калюжі. Хоча зовсім поряд може бути більш суха стежка. Гарна погода – чудова нагода вивчити околиці й відшукати кілька запасних доріжок, прогулянки якими дадуть змогу вашому собаці менше забруднитися.

Сумка для собаки на блискавці. Якщо до місця прогулянки з вашим собакою ви дістаєтеся машиною, тоді придбайте спеціальну сумку для нього на блискавці. Такі сумки роблять з матеріалу, який добре поглинає вологу. Помістіть ваше брудне цуценя у цю сумку і будьте спокійні, сидіння вашої машини залишаться чистими. Скористатися такою сумкою можна також, повертаючись з прогулянки поряд з вашим домом. Просто помістіть у неї собаку перед тим, як зайти у приміщення. Доки ви дістанетесь до ванної кімнати, аби викупати вашого домашнього улюбленця, більша частина вологи та бруду всотається у тканину сумки.

Після того, як повернулися з прогулянки:

Душ для собаки. Ви не хочете впускати брудного собаку в дім? Це зрозуміло і ми вас не засуджуємо. У такому разі вам потрібно подбати про щось на кшталт вуличного душу (наприклад, шланг з водою), який допоможе змити бруд з собаки перед тим, як впустити його додому. Поливання зі шланга у літню спеку для вашого собаки – суцільне задоволення, однак взимку ця процедура навряд чи йому сподобається. У цьому випадку краще залишити відро з теплою водою біля дверей, тож ви зможете швидко помити вашого домашнього улюбленця перед тим, як впустити його всередину.

Альтернативний варіант: попросіть сантехніка встановити додатковий зовнішній кран для води (якщо це можливо), щоб мати змогу помити вашого собаку. Використовуйте губку, щоб швидше та легше відмити бруд. Якщо ви робите це всередині, намагайтеся мити собаку там, де підлогу буде простіше протерти (тобто, не килимове покриття). Можете підстелити газету чи щось подібне, щоб уникнути бруду. А також тримайте шампунь та рушники напоготові у ванній кімнаті, щоб оперативно викупати собаку.

Скористайтеся серветками. Одноразові серветки – чудовий спосіб швидко видалити бруд з шерсті вашого домашнього улюбленця. Купіть спеціальні серветки для вашого собаки та залиште їх в машині. Додаткова перевага: вони допоможуть позбутися типового запаху мокрого собаки.

Помийте лапи. Якщо не хочете, щоб все у вашій оселі набуло відбитків у формі мокрих собачих лап, помийте їх (лапи), щойно ваш улюбленець переступить поріг. Ви б напевне хотіли, аби ваш собака сідав і подавав лапи за командою. Якщо так, тоді навчіть його робити це змалку. Промокніть лапи собаки вологим рушником і уважно перевірте, чи, часом, не застряг бруд між кігтями та подушечками.

Тепер ви знаєте, як викупати вашого собаку! Дотримуючись порад, котрі ми описали вище, ви зможете перетворити прогулянки у вологу погоду на задоволення. Вам так чи інакше доведеться купати вашого собаку, та ви можете зробити це швидше та простіше, спланувавши всі нюанси процесу заздалегідь.