Незвичайні симптоми, які свідчать про захворювання кота

Якщо ви помітили в поведінці вашого кота різкі зміни, то це може свідчити про те, що він нездужає.
Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання
Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання
Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання

Будучи турботливим і відповідальним власником свого кота, ви напевно намагаєтеся стежити за тим, щоб ваш чотириногий друг був здоровий і щасливий. На жаль, кішки не здатні розповісти своєму господареві, що у них болить і чому вони нездужають, тому настільки важливою своєчасна діагностика і подальше надання вашому пухнастому другу необхідної допомоги.

На відміну від собак, кішки більш схильні до усамітнення, а не до пошуку допомоги та розради, якщо вони нездужають. Подібний захисний рефлекс часто робить їх більш агресивними або змушує ховатися від людей. На жаль, все це може перешкодити повноцінному догляду за вашим улюбленцем.

Щоб уникнути серйозних проблем зі здоров'ям кішки, бажано кожні 6-12 місяців проводити огляд у кваліфікованого ветеринарного лікаря. Особливо актуальною ця рекомендація стає по досягненню тваринам віку 8 років. Якщо вам здається, що зі здоров'ям вашого улюбленця щось не так, але ви не знаєте, наскільки серйозна ситуація, слід звернути увагу на кілька характерних симптомів,наявність яких вкаже вам на необхідність якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря.

Нижче наведено опис ключових симптомів і найбільш поширених захворювань, якими найчастіше страждають кішки і на які необхідно звернути особливу увагу. Пам'ятайте: якщо ви всерйоз стурбовані здоров'ям вашого улюбленця,не відкладайте візит до ветеринарного лікаря!

Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання

Якщо ваш улюбленець став їсти менше, ніж зазвичай, це може бути спровоковано як спекотною погодою, яка знижує апетит, так і знаходженням їжі поза домом. Проте, крім цього, порушення апетиту у вашого пухнастого друга може свідчити про наявність тих чи інших проблем зі здоров'ям, що особливо характерно для літніх кішок.

Якщо погіршення апетиту у вашого вихованця супроводжується такими симптомами, як млявість, блювота, діарея, втрата ваги і іншими ознаками серйозних захворювань, то слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря. У свою чергу, підвищений апетит може свідчити про діабет, шлунково-кишкових захворюваннях або про надмірну активність щитовидної залози.

Нудота може бути ознакою різних захворювань, включаючи проблеми з шлунково-кишковим трактом, порушення нормального функціонування печінки і нирок і т. д. Пам'ятайте - блювота, що супроводжується нездужанням, діареєю, пригніченим настроєм або втратою апетиту, може вказувати на наявність серйозних проблем зі здоров'ям вашого улюбленця

У подібній ситуації слід якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря, який прийме всі необхідні заходи для лікування вашого пухнастого друга.

Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання
Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання

Якщо кішка страждає від постійної діареї, а її екскременти чорного кольору або містять кров і слиз, то, з високою часткою ймовірності це свідчить про наявність у вашого вихованця тих чи інших проблем зі здоров'ям

Якомога швидше звертатися за допомогою до фахівця слід і в тому випадку, якщо спроби вашого вихованця сходити в туалет «по-великому» супроводжуються невдачею або ж, якщо його екскременти вкрай тверді і містять в собі шерсть. Цілком можливо, що вам не важко буде самостійно усунути дані симптоми, проте пам'ятайте, що вони можуть свідчити про наявність набагато більш серйозних проблем зі здоров'ям вашої кішки, ніж ви думаєте.

On the opposite side of the scale, if your cat strains unsuccessfully to go for a number two or their faeces are very hard or full of hair, then organise a check-up. This can be simple to treat, but may signal more serious cat health problems.

Якщо улюбленець дуже часто відвідує лоток, безуспішно намагаючись сходити «по-маленькому», або якщо в його сечі міститься кров, а під час сечовипускання він голосно нявкає або видає жалібні стони, то це симптом того, що сечовивідні шляхи вашої кішки інфіковані. Деякі запалення (наприклад, цистит) дуже широко поширені у кішок і легко піддаються лікуванню, в той час як більш серйозні інфекції можуть привести до захворюваннями нижнього відділу сечовивідних шляхів (урологічному синдрому FLUTD), і якщо не застосовувати відповідних заходів, здоров'я вашого вихованця виявиться під загрозою. Якщо ви виявили ті чи інші ознаки синдрому FLUTD у вашого пухнастого друга, постарайтеся якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря.

Пам'ятайте: пущене на самоплив захворювання сечового міхура вкрай небезпечно для життя вашого вихованця, тому важливо почати лікування якомога раніше!

Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання

Швидке збільшення ваги вашого улюбленця може призвести до ожиріння, яке, в свою чергу, часто призводить до діабету, проблем з пересуванням і цілої низки серйозних захворювань. Якщо ви можете на дотик відчути ребра своєї кішки, це свідчить про те, що вага вашого вихованця в нормі - в іншому випадку ваш пухнастий друг явно страждає надмірною вагою.

Для отримання більш детальної інформації з даної теми ви можете перейти за цим посиланням. Якщо ви вважаєте, що вашому вихованцеві слід скинути декілька кілограмів, насамперед проконсультуйтеся з досвідченим ветеринарним лікарем, який неодмінно порекомендує вам кращий спосіб привести тварину в оптимальну форму.

Крім того, пам'ятайте, що будь-які доповнення до раціону кішки - наприклад, ті чи інші ласощі і десерти - потрібно давати вашому улюбленцю вкрай обережно, адже надмірна кількість їжі цілком може зашкодити шлунку вашого пухнастого друга

Якщо вам здається, що живіт кішки здувся або округлився, слід негайно проконсультуватися з ветеринарним лікарем - причиною подібної проблеми цілком може бути не ожиріння, а затримка рідини в організмі.

Якщо ви недавно перевели свого вихованця з вологого корму на сухий, то цілком ймовірно, що тепер він буде пити більше води, ніж раніше, принаймні до тих пір, поки його організм остаточно не звикне до зміни раціону.

З іншого боку, якщо кішка раптово, без видимих на те причин, починає споживати набагато більше рідини і частіше ходити в туалет «по-маленькому», то це може свідчити про такі захворювання, як діабет, а також про наявність інших проблем зі здоров'ям вашого улюбленця, наприклад, про неправильне функціонування нирок.

Тому, якщо ви стали помічати вашого пухнастого друга у мисочки з водою все частіше або якщо його лоток став більш вологим, ніж зазвичай, слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря.

Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання

Шкіра та шерсть

Стан шкіри - це надійний індикатор здоров'я кішок. Шкіра вашого вихованця повинна мати гладку текстуру, бути чорною або рожевою, а шерсть – блискучою.

Часте умивання або чухання, наявність подряпин на шкірі або випадання шерсті - все це може свідчити про захворювання шкіри у вашої кішки. У той же час поганий стан і матовість шерсті поряд з великою кількістю лупи може вказувати на те чи інше серйозне захворювання, яке не має прямого відношення до шкіри або шерсті, проте робить істотний вплив на їх стан. Часті почісування і присутність дрібних чорних крапок на тілі тварини також може говорити і про наявність бліх у вашого вихованця, але це не настільки серйозна проблема, адже їх відносно легко вивести.

Пам'ятайте - слід якомога швидше звернутися до ветеринарного лікаря, якщо ви раптом помітите коричневі виділення або почервоніння в вушній області вашого пухнастого друга

Незвичайні і тривожні симптоми, які свідчать про захворювання

Ротова порожнина і ясна

Будь-яке почервоніння навколо рота, опухлі ясна або неприємний запах - все це можливі ознаки зараження ротової порожнини вашого улюбленця. Дані симптоми можуть бути досить болючими, і, як наслідок, ваша кішка може навіть втратити апетит або жувати їжу тільки однією стороною рота.

У ряді випадків їжа навіть може випадати з рота вашого улюбленця. Крім того, всі ці симптоми здатні привести до різкої втрати ваги вашого пухнастого друга. Якщо ви виявите у кішки наявність тих чи інших вищевказаних симптомів, постарайтеся якомога швидше відвести тварину на огляд до ветеринарного лікаря.

Дихання

На відміну від собак, дихання через рот не є для кішок нормою. Тому якщо ваш вихованець важко або прискорено дихає, кашляє, сопе, задихається або видає гучні звуки при диханні, постарайтеся не затягувати з візитом до ветеринарного лікаря. Ці симптоми цілком можуть свідчити про наявність серйозних проблем з дихальною системою, а значить звернутися за медичною допомогою слід якомога швидше.

Очі і ніс

Чхання, нежить та сльози на очах можуть вказувати на наявність проблем із зубами або яснами, вірусне захворювання або запалення верхніх дихальних шляхів. Такі симптоми, як часте моргання і почервоніння області навколо очей, а також регулярні виділення або кровотечі з носа, цілком можуть свідчити про наявність серйозних проблем зі здоров'ям вашого улюбленця і, тому, служать вагомою підставою для якнайшвидшого візиту до ветеринарного лікаря.

Якщо ви помітили, що повіка вашої кішки опухла, то, швидше за все, вашому улюбленцю щось потрапило в око. Подібне запалення також може бути результатом інфекції або загального погіршення стану здоров'я. Попросіть ветеринарного лікаря провести ретельний огляд улюбленця, і цілком можливо, що всі проблеми будуть вирішені за допомогою промивання очей або використання звичайних очних крапель, які, до речі, можна застосовувати і в домашніх умовах

Кістки і суглоби

Якщо ваш улюбленець кульгає, то це може бути пов'язано як з отриманою травмою, так і з болями в суглобах. Якщо кішка повільно встає або лягає, не може стрибати так само високо, як раніше, або якщо їй складно спускатися і підніматися по сходах, це може вказувати на наявність проблем з кістками або суглобами.

У подібній ситуації слід негайно звернутися до ветеринарного лікаря, який зробить все можливе для лікування вашого улюбленця, який скоро знову буде здоровий і сповнений енергії!