Шиншила

Chinchilla

Кішка породи шиншила має лише один колір — білий, а очі — зелені. У неї широка голова з маленькими широко посадженими вухами та вкороченою відкритою мордочкою. Очі великі, круглі та блискучі. Хоча шиншили мають тонші кістки, ніж більшість персидських кішок, їхні лапи достатньо короткі, товсті та сильні. Хвіст короткий і пухнастий. Шерсть довга, товста і розкішна, з густим м'яким підшерстком.

  • Я б хотів мати спокійного кота.
  • Дружнього, але незалежного.
  • Мовчазний кіт
  • Я б хотів кішку середньої статури.
  • Потребує грумінгу кожного дня
  • Негіпоалергенна порода
  • Моя кішка матиме обмежений доступ надвір
  • Може знадобитися деякий період освоєння, перш ніж жити з дітьми

Походження

Насправді шиншила — це окремий тип персидських кішок. Порода має лише одне забарвлення — сніжно-біле хутро з легким чорним тикінгом на кінчиках волосинок, що надає йому сріблястого сяйва. Смарагдово-зелені очі шиншил виразно підкреслені чорним обідком. Шиншила — це перша порода кішок, спеціально виведених завдяки їхньому особливому забарвленню. Вперше її виставили в 1894 році в Кришталевому палаці Лондона.

Англія

Особистість

Коти породи шиншила мають м'який характер, люблячі та ласкаві. Персидські види, як правило, доволі неактивні й тихі. Представники породи шиншила вважаються більш екстравертними й товариськими, ніж більшість персидських котів.

Здоров'я

Порода шиншила — це тип персидської породи. При цьому існує певний збіг властивостей шиншил й інших персидських довгошерстих кішок, тому багато проблем персів можуть проявитись у породи шиншил. Через те, що форму голови укоротили, а мордочку зробили більш пласкою, щелепа кішки може деформуватись, а це призведе до захворювань зубів і потенційних проблем, коли кішка їсть і п'є. Маленькі ніздрі та м'яке задовге піднебіння також можуть спричинити серйозні проблеми з диханням. Сльозові канальці здатні змінювати свій природній напрямок, тому очі цих кішок часто сльозяться, постійно зволожуючи мордочку, а це може спричинити на ній висипання та запалення. Пласка форма мордочки збільшує і вірогідність виникнення захворювань очей. Перси можуть бути носіями гену, що викликає ниркову недостатність (яку називають аутосомною домінантою полікістозної хвороби нирок) через розвиток кіст у нирках. У 1990-х роках, з появою скринінгових тестів, цей стан було відмічено в більш ніж треті всіх персидських та екзотичних короткошерстих кішок, у шиншил його також виявляли, хоча і рідше. Сьогодні заводчики використовують скринінг, щоб позбавитися цієї проблеми: тому завжди просіть заводчика показати сертифікати перевірки на полікістозну хворобу нирок у котів, яких схрещували для отримання вашого кошеня.

Харчування

Будь-яка кішка має власні унікальні уподобання щодо їжі, у кожної є певні улюблені продукти й ті, що їй не подобаються. Коти — м'ясоїдні, і кожному з них потрібно отримувати з їжі набір із 41 визначеної поживної речовини. Співвідношення цих поживних речовин відрізняється залежно від віку, способу життя й загального стану здоров'я. Тому не дивно, що енергійному кошеняті потрібен інший баланс речовин у раціоні, ніж менш активному дорослому коту. Слід також пам'ятати: щоб підтримувати ідеальну фізичну форму кішки, їй необхідно давати належну кількість їжі, визначену згідно з рекомендаціями щодо годування. Також слід враховувати особисті смаки тварини щодо складу сухого чи вологого корму.

Грумінг

Кішка породи шиншила потребує щоденного грумінгу, щоб її довга гладка шерсть не збивалася і не сплутувалася. Якщо цього не робити, то шерсть може заплітатися, і доведеться її зістригати і чекати, поки вона відросте. Ці ділянки необхідно кожного дня чистити, щоб не допустити втрати однорідності забарвлення. Кішки шиншила схильні до сльозоточивості, тому кути очей і боки носа потребують регулярного чищення. Ділянка біля хвоста і його нижня сторона можуть забруднюватися фекаліями, тому потрібно ретельно чистити ці ділянки, щоб не утворювалися плями і грудки, що спричинятимуть дискомфорт.

Найкращі породи кішок для дітей

Хоча ця порода не є широко визнаною як одна з найкращих порід для дітей, усі кішки є різними, і за умови належного освоєння вона зможе жити з дітьми.

Cat

Ця порода кішок вам підходить?

Усі кішки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода кішок найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашої кішки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати далі

Прийняття

Взяти кішку з притулку і дати їй другий шанс у житті — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Дуже багато кішок чекають на дім, де їх любитимуть. Кожна кішка має свою історію і багато з них втратили свій перший дім не зі своєї вини. Вони залюбки стануть частиною вашої сім'ї. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну кішку для людини. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистої кішки, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Головна перевага покупки породистого кошеняти або кішки полягає в тому, що ви досить добре знатимете, як вони будуть виглядати і які риси, ймовірно, матимуть.Зверніться до ветеринара, щоб дізнатися про інфекційні захворювання, генетичні схильності і про догляд, який потрібен котам. Так ви в повній мірі підготуєтеся, щоб з радістю привітати кота у своєму домі.

Привітайте кота у своєму домі

Коли ви знаєте, що ваше нове кошеня або доросла кішка з дня на день з'явиться у вашому домі, звичайно, ви будете хвилюватися. В останні дні перед появою тварини буде багато справ [https://www.purina.co.uk/cats/getting-a-new-cat/welcoming-your-new-cat/welcoming-your-cat-home], які потрібно зробити.