Бурманська

Burmese
Бурманська кішка — середнього розміру, з округлою головою й елегантним тілом та добре розвиненою мускулатурою. Ця порода не настільки велика та кремезна, як британські короткошерсті, і не така худорлява та витончена, як сіамські коти. Їхні очі великі та блискучі, подекуди з відтінками жовтого — тому часто виникає враження, що колір очей цих кішок змінюється залежно від типу освітлення. Хвіст прямий, закінчується заокругленою китицею. Тонке, коротке і блискуче хутро, що щільно прилягає до тіла, — характерна особливість бурманських кішок. Бурманські кішки мають 10 варіантів забарвлення, але за наявності будь-якого кольору нижня частина тіла буде світлішою за спину з поступовим переходом від світлого до темного відтінку.
  • Я б хотів мати дотепного кота, який полюбляє грати.
  • Соціального й залежного.
  • Дуже галаслива кішка
  • Я б хотів кішку середньої статури.
  • Потребує грумінгу раз на тиждень
  • Негіпоалергенна порода
  • Моя кішка матиме можливість вільно гуляти надворі
  • Прекрасний сімейний кіт

Походження

Темно-коричневу кішку, що за формами тіла нагадує сіамську, вперше завезли до Каліфорнії з Далекого Сходу в 1930-х роках. На той момент в Америці не було інших бурманських кішок, тому породу вонг мау схрестили з сіамським котом із забарвленням сіл-пойнт. Селективне розведення зробило нове темне хутро бурманських кішок таким, яким ми його бачимо сьогодні. Вперше бурманську кішку як породу визнали в Америці, а до Європи її завезли в 1940-х роках. З тих пір завдяки програмам розведення було отримано цілу палітру забарвлення хутра.

 

Бірма

Особистість

Бурманська кішка — неймовірно дружня та ласкава істота, якій для щастя необхідна увага людей. Кішки бурманської породи вимагають дуже багато турботи і ходять за хазяїном по всьому помешканню, випрошуючи уваги. Благаючи, щоб хазяїн взяв їх на руки і погладив, вони можуть навіть забиратися по його ногах! Вони дуже «балакучі», тому часто вітають власників, коли ті повертаються додому, вимагають те, що їм потрібно, і беруть участь у будь-якій діяльності. Ці коти віддані хазяїну, до того ж багато хто з них полюбляє гру «принеси м'ячика», тому їх інколи називають «кіт-собака». Представники породи дуже розумні й здатні вирішувати такі задачі, як відкриття дверей. Вони здатні прослизнути навіть через двері, що виглядають замкнутими наглухо, — справжні майстри!

Здоров'я

Бурманські кішки мають достатньо міцне здоров'я, але деякі їх різновиди схильні до захворювання на цукровий діабет. Також в окремих випадках у молодих бурманських котів спостерігається гіпокаліємічна поліміопатія (слабкість м'язів через низький рівень калію в крові). У невеликій кількості бурманських кішок також відмічався незвичайний стан під назвою «синдром орофаціального болю в кішок». Цей стан призводить до нав'язливого облизування та жувальних рухів, а також постійного почісування лапкою біля рота, що може завдавати кішці сильних страждань. У США існує проблема щодо випадків деформації голови та мозку цих кішок, проте у Великій Британії про такі випадки не повідомлялося. Деякі різновиди бурманських кішок також мають незвичні харчові вподобання: наприклад, вони їдять вовняний одяг та інші неїстівні речі (це явище називається геофагія).

Харчування

Будь-яка кішка має власні унікальні уподобання щодо їжі, у кожної є певні улюблені продукти й ті, що їй не подобаються.  Коти — м'ясоїдні, і кожному з них потрібно отримувати з їжі набір із 41 визначеної поживної речовини. Співвідношення цих поживних речовин відрізняється залежно від віку, способу життя й загального стану здоров'я. Тому не дивно, що енергійному кошеняті потрібен інший баланс речовин у раціоні, ніж менш активному дорослому коту. Слід також пам'ятати: щоб підтримувати ідеальну фізичну форму кішки, їй необхідно давати належну кількість їжі, визначену згідно з рекомендаціями щодо годування. Також слід враховувати особисті смаки тварини щодо складу сухого чи вологого корму.

Грумінг

Бурманські кішки не потребують надмірного грумінгу, оскільки вони можуть самі подбати про себе, але полюбляють увагу у вигляді розчісування. Як і всі кішки, бурманські кішки потребують захисту від хвороб з допомогою вакцинації і регулярної боротьби з паразитами, а також щорічних оглядів у ветеринара.

Найкращі породи кішок для дітей

Хоча ця порода переважно добре ладнає з дітьми, кожна кішка має свої особливості відповідно до навчання й життєвого досвіду. Якщо ви берете кішку в агентстві з опікунства, проконсультуйтеся щодо характеру конкретної кішки.

Cat

Ця порода кішок вам підходить?

Усі кішки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода кішок найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашої кішки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати далі

Прийняття

Взяти кішку з притулку і дати їй другий шанс у житті — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Дуже багато кішок чекають на дім, де їх любитимуть. Кожна кішка має свою історію і багато з них втратили свій перший дім не зі своєї вини. Вони залюбки стануть частиною вашої сім'ї. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну кішку для людини. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистої кішки, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Головна перевага покупки породистого кошеняти або кішки полягає в тому, що ви досить добре знатимете, як вони будуть виглядати і які риси, ймовірно, матимуть.Зверніться до ветеринара, щоб дізнатися про інфекційні захворювання, генетичні схильності і про догляд, який потрібен котам. Так ви в повній мірі підготуєтеся, щоб з радістю привітати кота у своєму домі.

Привітайте кота у своєму домі

Коли ви знаєте, що ваше нове кошеня або доросла кішка з дня на день з'явиться у вашому домі, звичайно, ви будете хвилюватися. В останні дні перед появою тварини буде багато справ [https://www.purina.co.uk/cats/getting-a-new-cat/welcoming-your-new-cat/welcoming-your-cat-home], які потрібно зробити.