Що допоможе росту кошеняти та зміцнить його здоров’я?

Перший рік життя кошеняти критично важливий для здоров’я на все життя. Протягом цього періоду кошеня проходить процес зростання від малюка через дитинство до еквіваленту підлітку. Взявши на себе клопіт про правильний раціон свого кошеняти, Ви допоможете йому ввійти в доросле життя здоровим та сповненим сил.

Кошеняті необхідно вдвічі більше енергії на одиницю маси тіла, ніж дорослій кішці. У віці від шести до восьми тижнів кошеня потрібно повністю відлучити від матері та привчити до регулярного харчування, основою якого повинні стати продукти, розроблені спеціально для кошенят. В період активного росту рекомендується кормити кошеня три-чотири рази на день. Стежте, щоб в кошеняти завжди була чиста, свіжа питна вода. Харчування за принципом «часто потрохи» дозволить організму кошеняти отримувати необхідну кількість поживних речовин, не перевантажуючи шлунок малюка.

​Розмочений сухий корм або консерви при кімнатній температурі можуть набути неприємного смаку або, якщо простоять кілька годин, навіть зіпсуватися, тому все, що кошеня не з’їло, потрібно прибирати та викидати вже за годину. Для того, щоб захистити кошеня від проблем з травленням, будь-які зміни в його раціон мають вноситися поступово протягом 7-10 днів.

​Кошенята не харчуються за чітким розкладом, з’ївши невелику частину запропонованої їжі, вони повертаються за додатковою порцією кілька разів протягом дня. Таку поведінку не слід плутати з відмовою від їжі. Якщо кошеня відмовляється їсти протягом довгого часу та/або ви помітили ознаки захворювання, такі як в’ялість, діарея, неодноразова нудота, виділення з очей або носа, ускладнене сечовиділення або запор, а також нехарактерне бажання ховатися в темних кутках, необхідно проконсультуватись з ветеринарним лікарем.

​У віці від семи місяців до року шлунок і травна система кошеняти зазвичай вже розвинені настільки, що Ви можете знизити кількість прийомів їжі до двох на день. Годувати вихованця потрібно виходячи з рівня його активності і параметрів тіла. Якщо молода кішка починає набирати зайву вагу, запобігти подальшому розвитку проблеми можна, скоротивши щоденний обсяг споживаної їжі. Ветеринарний лікар допоможе Вам оцінити стан організму кішки і в разі необхідності розробити програму зниження ваги.
Тепер Ви зможете допомогти своєму кошеняті на будь-якому етапі першого року підготуватися до довгого здорового життя разом.

​Харчування за принципом «часто потрохи» дозволить організму кошеняти отримувати необхідну кількість поживних речовин