Ваш улюбленець - наше натхнення.
Артрит у собак
Коричневий пес з червоним нашийником дивиться в вікно

Панкреатит у собак

Читати 4 хв

Підшлункова залоза виробляє ферменти, які беруть участь у перетравленні білків, вуглеводів і жирів у тонкому кишківнику, а також виробляє гормон інсулін, який допомагає регулювати рівень цукру в крові після їжі.

У здоровій підшлунковій залозі травні ферменти залишаються неактивними до моменту попадання в кишківник. Однак у випадках панкреатиту ферменти активуються занадто рано, унаслідок цього відбувається самостійне переварювання органу, що призводить до виникнення запалення та больових відчуттів.

Панкреатит у собак часто класифікують як гострий або хронічний. Гострий розвивається раптово, а хронічний може тривати протягом тривалого часу та періодично мати загострення.

 

Які симптоми панкреатиту в собак?

У легких випадках панкреатит у собак може бути малопомітними, ви можете помітити в улюбленця млявість або втрату апетиту. Симптоми схожі з багатьма іншими шлунково-кишковими захворюваннями, у тому числі важкими станами, що потребують хірургічного невідкладного втручання (наприклад кишкова непрохідність).

Однак під час гострого панкреатиту в собаки можуть з’явитися деякі з наступних симптомів:

 • Блювання та діарея, у результаті чого відбувається швидке зневоднення.
 • Біль у животі.
 • Відсутність апетиту.
 • Млявість.
   

Спостерігаючи за песиком, можна помітити ознаки болю в животі. Собаки скручуються в «молитовну позу» з опущеною до землі головою та стоячи на задніх лапах та можуть почати тремтіти через цей біль, а також може з’явитися здуття живота. Важливо негайно звернутися до ветеринара, особливо якщо до цього додаються і інші симптоми, перераховані вище.

Якщо не буде своєчасного лікування панкреатиту в собак, це може призвести до погіршення стану, що стане небезпечним для життя. Ветеринарна діагностика часто включає аналіз крові та ультразвукове дослідження черевної порожнини.

 

Що викликає панкреатит у собак?

Існує кілька можливих причин панкреатиту в собак, але для повного розуміння цього захворювання потрібні додаткові дослідження. Також незрозуміло, чому деякі собаки більш схильні до розвитку панкреатиту.

Серед деяких із можливих причин:

 • Дієта з високим вмістом жирів.
 • Певні ліки, такі як стероїди.
 • Сприятливі метаболічні стани, такі як діабет або гіпотиреоз.
 • Травма.
 • Захворювання також може розвинутися після хірургічного втручання та анестезії.

 

Дієта при панкреатиті у собаки

Дієта з високим вмістом жирів вважається фактором ризику, так само як і випадкові ласощі з високим вмістом жиру, навіть якщо раціон вашої собаки зазвичай добре збалансований. Поговоріть зі своїм ветеринаром про спеціальну дієту для собак при панкреатиті, щоб допомогти контролювати стан вашого улюбленця з погляду харчування, а також дати йому все необхідне для здоров’я.

Не годуйте недоїдками жирної їжі, наприклад, ковбасами. Високий вміст жиру може спровокувати гострий панкреатит, що може закінчитися екстреною поїздкою до ветеринара. Тому обов’язково слідкуйте за тим, що їсть ваш песик, особливо якщо він полюбляє копатися в смітті або якщо панкреатит уже є в його медичній документації.

Панкреатит у собак може вразити будь-якого песика, але деякі породи більш схильні до цього захворювання, наприклад, мініатюрні шнауцери, англійські кокер-спанієлі та мініатюрні пуделі. Точна причина, чому ці породи більш сприйнятливі до панкреатиту, до кінця не вивчена. Причиною можуть бути різні фактори, такі як генетика, дієта або ожиріння.

 

Як лікується панкреатит у собак?

Лікування панкреатиту в собак залежить від того, у якій він формі — легкій чи важкій. Якщо в собаки спостерігається біль або блювання, ветеринар запропонує ліки, які допоможуть впоратися із цими симптомами. У важких випадках може знадобитися госпіталізація до ветеринарної клініки для знеболення та внутрішньовенного вливання рідини впродовж тижня.

Більшість легких випадків панкреатиту у собак проходять упродовж декількох днів після відвідування ветеринара. У важких випадках може знадобитися до тижня госпіталізації з довшим періодом одужання. Важливо швидко записатися до ветеринара, як тільки ви помітили будь-які ознаки, такі як блювання або зниження апетиту.