Ваш улюбленець - наше натхнення.
Senior dog with owner

Як доглядати за собакою старшого віку

Читати 6 хв

Можливо, ви помітили сиве волосся на своєму собаці або відчули, що він став трохи повільнішим – це абсолютно нормально, коли він наближається до старшого віку.

 

Коли собака досягає старшого віку?

Як і люди, з віком собаки старішають фізично та ментально. Але, надаючи собаці правильний догляд, ви допомагаєте йому насолоджуватися високою якістю життя протягом всього його життя.

Ознаки старіння з'являються у більшості собак у віці 7 років (чим більшої породи собака тим раніше він старішає). Фізичні і поведінкові зміни спочатку будуть ледве відчутними, але стануть все більш помітними з плином років.

Щоб підтримати собаку у старшому віці протягом усього процесу старіння і переконатися, що ви можете отримати максимум від життя разом - спробуйте слідувати цим простим порадам:

 

Домашнє життя

Так само, як і ми, ваш собака оцінить велике м’яке ліжко, на якому можна згорнутися, особливо якщо у нього хворі суглоби. Поставте його в тепле і тихе місце, подалі від протягів. Завжди перевіряйте, що поруч є миска з чистою водою, щоб собаці не довелося її шукати.

Спортивні вправи так само важливі для собаки старшого віку, як і для молодої. Зберігаючи звичку щоденної активності та ігор, ви можете допомогти вашому собаці перебувати у гарній формі - як розумово, так і фізично. Якщо у вашого собаки є проблеми з мобільністю суглобів або будь-які медичні проблеми, проконсультуйтеся у свого ветеринарного лікаря щодо найкращого способу виконання вправ.

Коли ваша собака стає старшою, вона цінуватиме стабільний розпорядок дня. Це важливо для фізичного, психічного та емоційного благополуччя вашої старшої собаки.

Якщо ви підозрюєте, що слух вашої старшої собаки не такий гострий, як був раніше, намагайтеся уникати будь-яких несподіваних ситуацій. Наприклад, уникайте раптових гучних звуків, коли вони сплять. Так само, якщо у них поганий зір, переконайтеся, що всі в будинку знають, що потрібно підходити до них повільно й тихо, щоб не налякати собаку.

Пам’ятайте, що ніхто з нас не стає молодшим, тому будьте добрими та терплячими, поки ваша старша собака звикне до всіх своїх фізичних і психічних змін. Як люблячий власник собаки переконайтеся, що ви надаєте їм таку саму турботу як і раніше. Завдяки ветеринарній допомозі та декількома змінами у вашому розпорядку дня ви зможете покращити якість життя вашої старшої собаки на багато років вперед.

Стимулюйте розумову активність

Не лише тіло вашого собаки потребує активності. Розум також потребує регулярних навантажень. Існує безліч способів стимулювати розумову та зорову активність собаки, що старіє.

Ви можете використовувати спеціально розроблені іграшки, що призначені для стимудювання розумової активності, або ви також можете надати вашому собаці доступ до вікна, щоб він міг спостеріати, що відбувається за межами домівки.

Додавання різноманітності та несподіванок у прогулянки - це ще один чудовий спосіб для того, щоб мозок собаки працював - навіть якщо все починається з використання іншого входу до вашого улюбленого парку.

Харчування собак старшого віку

Зміна потреб

Власнику собаки похилого віку важливо розуміти зміну їхніх харчові потреби, що змінюються. Приблизно з семирічного віку (залежно від породи) вони починають сприймати життя трохи легше.

Літні собаки менш активні, ніж раніше, і мають повільніший метаболізм, тому їм не потрібно стільки ж калорій як раніше. Оскільки тіло сповільнюється, воно споживає менше енергії, тому збільшується схильність до відкладення жиру. Для підтримки нормальної ваги літнім собакам потрібний високоякісний білок, який легко засвоюється.

Втрата апетиту

Якщо ваша літня собака неохоче їсть, зверніться до свого ветеринара, щоб впевнитись що немає основної медичної причини. Рішення може бути дуже просте – наприклад, годувати собаку потроху і часто, змінюючи консистенцію та смаки в їхній їжі або трохи підігрівати її, щоб смачні запахи корму ставали більш насиченими!

Регулярний огляд ветеринарного лікаря

Регулярні огляди дозволять вашому ветеринарному лікарю відстежувати можливі зміни в стані здоров'я вашого собаки, який старішає - і, у разі потреби, вживати оперативних заходів. Коли ваш собака починає старіти, ви повинні спробувати збільшити частоту перевірок до принаймні двох на рік.

Шкіра, шерсть і кігті

Щоб підтримувати здоров’я шкіри, шерсті та кігтів вашої літньої собаки, принаймні раз на тиждень проводьте спеціальний сеанс грумінгу, особливо якщо у вас довгошерста порода.

Було б гарною ідеєю регулярно купати старшу собаку, але будьте обережні, якщо у неї проблеми з суглобами, і завжди стежте за тим, щоб вода була теплою та щоб вона перебувала в затишному середовищі. Слідкуйте за кігтями, оскільки зараз собака менш активна, можливо, вони не будуть такими зношеними, як раніше. Якщо ви підозрюєте, що вони незручні, або ви помітили, що кіготь вріс у подушечку лапи (як ніготь вростає у людини), обов’язково віднесіть їх до ветеринара.

Стоматологічне обстеження

Оскільки літні собаки схильні до захворювань ясен і накопичення зубного нальоту, важливо водити свою собаку старшого віку на звичайний огляд у стоматолога, а також регулярно перевіряти стан здоров’я.

 

Ознаки та симптоми старіння

Окрім великої кількості любові та правильного харчування, знання, на що слід звернути увагу, є важливою частиною допомоги вашому вихованцеві залишатися максимально здоровим і щасливим протягом його золотих років. Перебуваючи вдома, ви можете помітити деякі з наведених нижче ознак старіння, і ваш ветеринар допоможе вам їх вилікувати.

Якщо ви помітили будь-який із наведених вище симптомів або вас турбують будь-які інші ознаки хвороби, такі як блювота, діарея, втрата апетиту, втрата або збільшення ваги або небажання виконувати фізичні вправи, зверніться до свого ветеринара.