Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Puppy sitting with woman and brush

Грумінг цуценят: все що потрібно знати

Читати 7 хв

Дізнайтеся все, що вам потрібно знати про цуценят і їхні потреби в догляді.

Чи потрібен грумінг цуценятам? Іноді досить складно зрозуміти, які саме елементи базового грумінгу потрібні вашому цуценяті та з якою саме періодичністю їх варто здійснювати. У цій статті ми спробуємо дізнатися, які процедури з догляду знадобляться вашому цуценяті та що потрібно врахувати, створюючи графік грумінгу.

Чи потрібен грумінг цуценятам?

Деяким цуценятам справді потрібен грумінг, але абсолютно усім – регулярний огляд, щоб переконатися, що вони здорові. Маленькі цуценята можуть бути неабиякими бешкетниками й непосидами. Тож грумінг має включати не лише косметичні, але й регулярні гігієнічні процедури. Щоб дізнатися, чи потрібен вашому домашньому улюбленцю грумінг, перевірте, чи чисті у нього вуха, очі, ніс, лапи та шерсть. Як часто цуценяті потрібен грумінг? Це залежить від породи. Довгошерсті потребують догляду частіше, ніж короткошерсті. Причина в тому, що довга шерсть брудниться і збивається швидше. Собакам з довгими вухами, наприклад, кокер-спанієлям, потрібно ретельніше перевіряти вуха. Якщо у вушних раковинах залишиться бруд, це може спричинити розвиток інфекції. Пам’ятайте про головне: не намагайтеся почистити вуха своєму цуценяті самостійно, особливо, якщо вони дуже тендітні. Довірте це завдання фахівцям – ветеринарному лікарю або професійному грумеру.

Грумінг для цуценяти: повний комплекс

Якщо ви – власник цуценяти довгошерстої породи, підтримуйте чистоту вашого улюбленця, користуючись послугами професійних грумерів. Зазвичай, вони пропонують перелік послуг, з яких ви можете обрати свій варіант. Професійні грумери можуть:

  • Викупати ваше цуценя
  • Підстригти його
  • Перевірити очі, вуха та живіт, аби переконатися, що вони чисті
  • Перевірити ніс, щоб впевнитися, що він вологий і не має тріщин
  • Почистити лапи

Усі ці заходи важливі, тому що так ви переконаєтеся, що ваше довгошерсте цуценя здорове.

Грумінг для цуценяти: з чого розпочати

Привчати домашнього улюбленця до косметичних процедур потрібно якомога раніше, коли він ще молодий, здатен навчатися і переймати нові правила поведінки.
Цуценя ще маленьке, тож вам значно простіше ним керувати. Привчати домашнього улюбленця до купання та грумінгу в цей період – гарна ідея. Лише уявіть собі дорослого мокрого собаку, який бігає по всій оселі, намагаючись уникнути купання.

Ось базовий перелік процедур з догляду за цуценям, які потрібно здійснювати час від часу.

Зазвичай собакам не потрібно обрізати кігті. Вони самі сточуються внаслідок тертя об землю під час прогулянок. Однак є випадки, коли цю процедуру таки слід здійснювати в рамках регулярного грумінгу, аби бути впевненими, що кігті не зламалися і немає кровотечі. Обрізати кігті час від часу потрібно ще й тому, що вони можуть вростати й спричиняти біль. 

До процедури обрізання кігтів цуценя потрібно підготувати. Вашому домашньому улюбленцю знадобиться деякий час, аби звикнути до цього. Тож розпочинати привчати його змалку – чудова ідея. Обрізати кігті цуценяті треба ще й для того, аби в них не застрягала трава та бруд. Це допоможе вберегти його лапи від інфекцій.

Чистити та розчісувати шерсть вашого цуценяти потрібно регулярно. Особливо, якщо у вас довгошерста порода. Якщо цього не робити, шерсть домашнього улюбленця буде тьмяною й зіб’ється у ковтуни. Це може спричиняти тварині біль, шерсть складно буде розплутати через бруд, що на ній накопичився.
У продажу є спеціальні щітки та гребінці для собак. Підберіть ту, яка найбільше підходить для шерсті вашого домашнього улюбленця й намагайтеся вичісувати його принаймні раз на два дні. Так ви зможете звільнити тварину від шерсті, яка вилиняла, й загалом зменшити інтенсивність втрати шерсті.

Чимало цуценят (і дорослих собак) не потребують купання. Проте це може стати нагальною необхідністю, якщо вони вивалюються у пилюці та бруді. Для купання цуценяти обирайте спеціальні шампуні. Не варто як альтернативу застосовувати шампунь для дорослих собак чи свій шампунь.

Може здатися, що чистка зубів цуценяті – не обов’язкова процедура в рамках регулярного грумінгу. Однак, це не так. Якщо привчатимете домашнього улюбленця до чистки зубів змалку, йому легше буде звикнути до цього, коли він подорослішає. 

Для собак існують спеціальні зубні щітки, переконайтеся, що ви використовуєте саме їх. Є також спеціально розроблені зубні пасти зі смаком м’яса. Дайте своєму улюбленцю трохи цієї пасти на пробу, щоб він звик до смаку. І пам’ятайте, не використовуйте зубну пасту, призначену для людей. Це може зашкодити цуценяті.

Більше про догляд за зубами читайте у нашій статті.

Вуха вашого улюбленця мають бути чистими та здоровими. Якщо у вух є запах або з них сочиться якась рідина, покажіть тварину ветеринарному лікарю, перевірте, чи немає там інфекції. Не намагайтеся почистити вуха самостійно. 

У кутиках очей вашого цуценяти іноді накопичується слиз. Ви можете прибрати його, обережно протерши очі тварини чистою вологою ватною кулькою або тканиною.
Стежте за тим, аби слиз не накопичувався, адже це може спричинити інфекцію очей. Якщо ви помітили, що слиз накопичується надто швидко, покажіть цуценя ветеринарному лікарю. Це може бути сигналом, що з ним ще щось не так.

Тепер, коли ваше цуценя абсолютно чисте, ознайомтеся з більш корисною інформацією, наприклад, що вам потрібно знати про прогулянки на повідку.