Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Алергія у собак
Собаку миють у ванній

Лупа у собаки: причини та поради щодо її лікування

Читати 4 хв

Поняття «лупа у собаки» може стати несподіванкою для багатьох, але, як і у людей, у наших чотирилапих друзів також може розвинутися це захворювання. Хоча зазвичай це не причина для хвилювання, наявність лупи у собак може бути ознакою інших проблем зі здоров’ям, і, що важливіше, часто подразнення шкіри досить неприємне для тварин, незалежно від виду.

Отже, якщо ви нещодавно помітили неприємні білі лусочки, що з’явилися на шерсті вашої собаки, у нас є кілька порад, як впоратися з цією проблемою, а також покращити самопочуття вашого улюбленця.

Чому виникає лупа у собаки? 

Лупа є відносно поширеним і контрольованим станом у домашніх тварин, який викликається їхніми сальними залозами, що виробляють шкірний жир. Себорея, або вироблення занадто великої кількості жиру цими залозами, спричиняє дисбаланс шкіри, що призводить до появи дрібних лусочок сухої шкіри, відомих як лупа. Стан також може бути спричинений протилежним ефектом, виробництвом занадто малої кількості жиру, що викликає подібний дисбаланс і подразнення шкіри. Ось найпоширеніші з-поміж багатьох факторів, які можуть викликати цю проблему.

Неправильне харчування

Харчування відіграє важливу роль у самопочутті собак. Якщо вони не отримують достатньо вітамінів, води чи жирних кислот, які необхідні для здоров’я шкіри, їхня шерсть може постраждати, що зрештою може призвести до появи лупи.

Недостатній або надмірний догляд

Хто не любить балувати своїх пухнастих друзів час від часу піклуванням? Однак ключове слово тут «час від часу» — занадто часте купання вашої собаки або не так часто, як це їй потрібно, також може призвести до нездорової шкіри.

Низький рівень вологості

Життя в сухому кліматі може вплинути на шерсть вашої собаки; коли в повітрі недостатньо вологи, це може спричинити пересушування шкіри. Це також причина, чому захворювання шкіри зазвичай загострюються в холодну пору року. 

Сезонна чи екзогенна алергія

Якщо ваша собака ще молода й не має жодних інших проблем, окрім лупи, у неї може бути сезонна алергія або алергія на щось у її оточенні. У будь-якому випадку запис на візит до надійного ветеринара допоможе вам поставити правильний діагноз, а також, якщо потрібно, вилікувати собаку від лупи.

Бактеріальні та грибкові інфекції

Лупа у собак також може бути викликана інфекціями. Для цього обов’язково потрібно відвідати ветеринара, оскільки важливо точно визначити бактеріальне чи грибкове походження інфекції, щоб призначити відповідне лікування захворювання.

Які найпоширеніші симптоми лупи у собак?

Лупу досить легко виявити. Щойно ви помітите ці білі пластівці, що прилипають до шерсті вашого улюбленця, вашим першим кроком має бути ретельний огляд його шкіри. Якщо собака постійно облизує, кусає або дряпає свою шкіру, ви повинні помітити червоні плями, викликані подразненням. У деяких випадках також може бути неприємний запах, а також випадіння шерсті чи наявність струпів. Слід пам’ятати одне: щоразу, коли ваша собака демонструє будь-яку незвичайну поведінку або здається пригніченою, правильним рішенням завжди буде дослідити проблему, щоб спробувати знайти причину. 

Які породи собак більш схильні до лупи?

Загалом, у будь-якої собаки може з’явитися лупа, і в більшості вона з’являється сезонно, але є певні породи, які генетично схильні до лущення шкіри. Це середньо- чи довгошерсті собаки, до яких належать: 

  • Золотисті ретривери 
  • Кавалер-Кінг-Чарльз-спанієлі
  • Йоркширські тер’єри
  • Джек-Рассел-тер’єри
  • Норфолкські тер’єри

Як ефективно лікувати лупу в собак?

Хоча ви не зможете поділитися власним шампунем проти лупи зі своєю собакою, є кілька рішень, які допоможуть вам впоратися з цією проблемою. Першим у вашому списку пріоритетів має бути забезпечення їх кращим харчуванням, щоб переконатися, що ваш пухнастий друг отримує всі необхідні вітаміни, щоб бути щасливим та здоровим.

Ще одним ефективним способом лікування лупи у собак є використання зволожувача повітря у вашому домі, який гарантує, що шкіра вашого улюбленця буде залишатися зволоженою, й це допоможе припинити випадіння лусочок.
Крім того, оскільки звичайний розпорядок догляду собаки також може бути причиною лупи, було б хорошою ідеєю спробувати трохи змінити його, щоб побачити, як шкіра собаки реагує на трохи частіший або рідший догляд.
 
Якщо ви вже спробували все, але не бачите жодних результатів, найкраще буде відвідати свого ветеринара та отримати його пораду. Сподіваємось, лупа швидко зникне, і ваша собака якомога швидше повернеться до колишнього веселого настрою.