Ваш улюбленець - наше натхнення.
Dog with raised paws

Як підстригти кігті собаці

Читати 4 хв

Ви можете докласти безліч зусиль, щоб ваш улюбленець був здоровим та щасливим. Наприклад, годувати його та водити на прогулянку. Але й не варто забувати правильно обрізати кігті собаці, адже вони можуть спричинити дискомфорт як для вашого улюбленця, так і для вашої родини.

Процедура потребує особливої обережності. Ваш ветеринарний лікар розповість про те, як і коли підстригати кігті собаці або цуценяті. Або ви можете доручити цю справу грумеру. Але якщо вирішите зробити все самостійно, дотримуйтеся кількох порад.

  • Домашній улюбленець може злякатися нових незнайомих предметів. Щоб зменшити страх і збудження цуценяти, почніть привчати його до грумінгу якомога раніше. Зокрема, масажуйте та грайте з його лапами, привчайте до ножиць.
  • Попросіть свого ветеринарного лікаря чи грумера порекомендувати якісні інструменти для обрізання кігтів та показати, як виконувати процедуру.
  • Вірогідність того, що ви можете випадково обрізати кігті надто коротко, існує завжди. Тому обов'язково тримайте під рукою антисептичний засіб.

Як підстригти кігті собаки

  • Тримайте лапу, трохи стискаючи її так, щоб максимально витягти кіготь.
  • Якщо у вашого улюбленця світла нігтьова пластина, зверніть увагу на чутливу зону, що розташована біля основи кігтя. Чутлива зона – це вена, яка живить нігтьову пластину. Не пошкодьте її!
  • На темних кігтях важче визначити, де починається чутлива зона. Тому спочатку краще звернутися за консультацією до фахівця.
  • Зачекайте, поки цуценя заспокоїться, і лише потім розпочинайте процедуру.
  • Не спішіть. Краще зробити це двічі, ніж обрізати більше, ніж треба.
  • Якщо ж ви все одно порізали кіготь, негайно нанесіть антисептичний засіб, водночас трохи надавлюючи на кінчик кігтя.
  • Собака, імовірніше, не звикла, що її утримують у такому положенні. Тому після процедури обов'язково похваліть домашнього улюбленця за стійкість і витримку.
close up of dog paws on wood

З якого віку потрібно обстригати кігті собаці та як часто?

Стрижку кігтів, якщо вона взагалі необхідна, бажано проводити раз на тиждень, але не рідше двох разів на місяць, залежно від потреб собаки й частоти прогулянок по дорогах. Краще видаляти невеликі ділянки частіше, ніж час від часу видаляти великі порції.
Привчайте свого домашнього улюбленця підстригати кігті з раннього віку, щоб він звик до того, що його лапи обробляють — це також весела гра для вас обох. Пограйте в «удавану стрижку», торкаючись лап собаки лапками, а потім винагороджуйте його улюбленими ласощами.
Не забувайте завжди заохочувати собаку після підстригання кігтів, щоб ця процедура стала для нього позитивним досвідом.
Для цуценят або собак старшого віку з ламкими нігтями використовуйте звичайну пилочку для підпилювання м’яких нігтів, що з меншою ймовірністю спричинить біль або кровотечу.

Як зробити кігті короткими, не обрізаючи їх

Регулярні фізичні вправи – чудовий спосіб, щоб кігті цуценяти завжди залишалися короткими. Найкраще для цього підходять прогулянки тротуарами – тверде покриття наче шліфує нігтьову пластину. Так, це не обов'язково зробить кігті короткими, але допоможе збільшити перерви між процедурами. Якщо у вас виникли запитання, обов'язково зверніться до свого ветеринарного лікаря або грумера.