Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Собака стрибає у воді

Як охолодити собаку влітку: 9 найкращих порад

Читати 7 хв

З настанням літа приємно зайнятися плануванням відпустки або поїздок на пляж чи на природу, але якщо у вас є чотирилапий друг, вам потрібно подумати про те, як утримувати його в прохолоді, оскільки температура підвищується. 

Собаки не можуть охолоджуватися так добре, як люди, тому що їхня здатність потіти набагато обмеженіша і в основному це відбувається через лапи. Це означає, що їм потрібно покладатися на інші методи, такі як задишка, щоб охолодитися. Їх нездатність потіти в поєднанні з тим фактом, що вони буквально носять хутряні шуби, створює для них високий ризик перегріву та теплового удару. 

Як охолодити собаку: 9 корисних порад 

Ось наші 9 найкращих порад, як зберегти прохолоду вашому собаці влітку.

1. Підтримуйте водний баланс 

Це дуже важлива порада щодо того, як охолодити собаку. Переконайтеся, що вони п’ють достатньо, щоб вони не зневоднилися, і переконайтеся, що у вашому домі або саду є легкодоступна свіжа та чиста питна вода в кількох мисках. 

2. Запропонуйте ласощі з льодом 

Насолоджуватися освіжаючим морозивом, коли надворі спекотно, може і ваш собака. Деякі власники кидають кубики льоду в миску свого вихованця, щоб вода була прохолодною, але ви повинні стежити, оскільки вони можуть спричинити задуху. Ви навіть можете купити льодяники спеціально для собак, якими можна смачно перекусити. Ніколи не давайте своєму вихованцеві людські льодяники та морозиво, оскільки вони містять багато цукру та можуть навіть містити підсолоджувачі, токсичні для собак. 

3. Спробуйте охолоджуючі килимки

Охолоджуючі килимки можуть бути корисним способом зберегти прохолоду вашого собаки вночі, але їх також можна використовувати вдень, оскільки собаки природно схильні тяжіти до прохолодних поверхонь, коли їм занадто тепло. Ви можете придбати охолоджувальні килимки, які можна помістити в морозильну камеру для додаткового охолодження, а деякі з них мають технологію самоохолодження гелю, яка розроблена, щоб довше залишатися прохолодними. Якщо ваша собака не любить охолоджуючих килимків, ви можете спробувати використати морозильні блоки, підкладки або навіть заморожені пляшки з водою – просто загорніть їх у ковдру та покладіть у ліжко вашої собаки. Майте на увазі, що з часом вони можуть нагріватися, тому вам може знадобитися пара охолоджуючих килимків, які можна змінювати протягом дня.

4. Не користуйтеся мокрими рушниками

Досить популярною є порада змочити рушник прохолодною, але не замерзлою водою та покласти його на собаку. Однак рушник дуже швидко нагріється, а потім ще більше утримує тепло від вашого вихованця, тому ми рекомендуємо уникати цього, якщо ветеринар не порадить інше. Краще облити домашнього улюбленця прохолодною водою, щоб допомогти йому охолонути. 

5. Залишайтеся в тіні

Проста порада, як зберегти вашу собаку прохолодою влітку, це залишатися в тіні, тримаючи її подалі від прямих сонячних променів. Садові дерева та кущі можуть бути тінистими місцями, або ви можете придбати навіс або альтанку, щоб трохи захистити собаку від сонця. Однак у разі сильної спеки їм може бути занадто жарко, щоб вийти на вулицю, навіть якщо вони тримаються подалі від сонця. Бажано придбати термометр і перевірити температуру в тіні, перш ніж випустити свого вихованця на вулицю для чогось іншого, ніж невелику перерву в туалет. 

6. Використовуйте вентилятор

Вентилятор може бути чудовим способом забезпечити циркуляцію повітря та допомогти вашому собаці охолонути. Візьміть вентилятор і поставте його біля ліжка вашої собаки. Для безпеки вашої собаки важливо ніколи не залишати її без нагляду з увімкненим вентилятором. Деяким собакам вентилятор може викликати стрес, особливо якщо він шумний, тому слідкуйте за своїм вихованцем і знову вимкніть вентилятор, якщо він їх турбує, оскільки занепокоєння може погіршити дихання та спричинити перегрів.

7. Розпорошуйте собаку

Збереження вологості шерсті вашого собаки справді може допомогти знизити температуру його тіла та допомогти залишатися прохолодним. Налийте трохи прохолодної води в пляшку з розпилювачем і рівномірно розбризкуйте її на шерсть вашої собаки, або, щоб трохи повеселитися влітку, ви можете спробувати встановити садовий спринклер, щоб вони могли насолоджуватися. Якщо у вас є собака, який любить воду, він обов’язково буде в захваті від цього!

8. Ретельно плануйте свої прогулянки

Ніколи не виводьте собаку на полуденне сонце, коли жарко, а натомість дотримуйтесь раннього ранку чи пізнього вечора, оскільки вам обом буде набагато прохолодніше та приємніше. 

Бажано скоротити прогулянки та вирушити до більш затінених місць, наприклад лісів. Вам також слід уникати тротуарів і доріг, оскільки вони можуть стати неймовірно гарячими та обпалити подушечки лап вашої собаки, навіть якщо температура повітря охолола. Перш ніж вигулювати собаку на подібних поверхнях, покладіть голу руку або ногу на землю, і якщо вам занадто жарко, щоб тримати її там 10 секунд, це точно занадто жарко для вашого собаки. Якщо у вас немає часу вигуляти собаку рано чи пізно ввечері, не бійтеся пропустити прогулянку та залишитися вдома, щоб замість цього спробувати інтелектуальні ігри чи дресирування! 

9. Дотримуйтеся регулярного грумінгу

Останній спосіб зберегти прохолоду вашого собаки влітку - переконатися, що ви виконуєте регулярний грумінг. Багато собак скидають шерсть протягом літніх місяців, тому регулярний догляд за ними допоможе зберегти їм прохолоду. Це також допомагає, покращуючи потік повітря, оскільки пухке хутро обмежує його та слугує ізоляцією. 

Якщо у вас є цуценя з довшою шерстю, можливо, варто розглянути варіант літньої стрижки. Поговоріть про це з професійним грумером, оскільки деякі породи пухнастих собак мають шерсть, яка створена для того, щоб зберігати їм прохолоду та тепло, і, зістригаючи її, ви можете завдати більше шкоди, ніж користі. 

Важливо пам’ятати

Ніколи не залишайте свого собаку в закритому автомобілі влітку. Коли зовнішня температура піднімається, температура всередині автомобіля може швидко збільшуватися і стати небезпечною для тварини.