Ваш улюбленець - наше натхнення.
Як навчити собаку команді «перевертання»

Як навчити собаку команді «перевертання»

Читати 4 хв

Навчання вашої собаки новим командам — це хороший спосіб підтримувати її активність і розумову діяльність, а також чудова можливість для вас проводити час разом. Якщо ваша собака вже освоїла команди «сидіти», «лежати» і «стояти», наступним кроком може бути перевертання.

Перевертання — це веселий і легкий трюк, якому можна навчити як цуценя, так і дорослу собаку і який може бути надзвичайно корисним у певних ситуаціях, наприклад, огляд у ветеринара. До того ж це дуже мило! Отже, ви готові дізнатися, як навчити собаку перевертатися? Ознайомтеся з цими простими та зрозумілими кроками, щоб навчити свого маленького (чи великого) пухнастого друга деяким навичкам перевертання!

Коли починати вчити собаку командам?

Навчати домашнього улюбленця командам можна щойно він з’явиться у вас вдома, але, як правило, чим молодша собака, тим легше буде навчити її. Рекомендований час початку дресирування цуценят — у віці від 12 до 16 тижнів, коли вони отримають усі щеплення. Це рекомендується, оскільки в цьому віці природна чуйність і слухняність цуценят краще, оскільки вони природно шукають собі лідера. У дорослому віці може знадобитися більше часу, щоб навчити собаку командам, але при правильному підході й деякому терпінні це має вийти напрочуд легко.

Чому корисно дресирувати собаку?

Базове дресирування, в тому числі команди, може бути дуже корисним, адже воно допомагає собакам розвивати терпіння та посилити впевненість. Коли вони вивчають нові трюки, це допомагає їм краще спілкуватися з вами, зміцнює ваш зв’язок і покращує їхню слухняність, що дозволяє вам цікавіше проводити час разом.

Навчання командам також чудово впливає на загальний стан здоров’я собаки, оскільки підтримує її розумову активність і допомагає їй бути більш фізично активною, що підвищує її гнучкість і концентрацію та допомагає їй наростити більше м’язів.

Що вам знадобиться

На щастя, дресирування не потребує великих зусиль, і вам знадобиться лише кілька речей, щоб навчити собаку перевертатися:

 • Тихий простір без відволікаючих факторів, таких як їжа, шум чи інші люди.
 • Килимок для тварини, на якому їй буде комфортно.
 • Смачні ласощі. Вони повинні бути невеликими і м’якими, щоб їх можна було швидко з’їсти. Також було б найкраще використовувати ласощі, які собака зазвичай не отримує, щоб додатково мотивувати її.
 • Необов’язково: маленький клікер, щоб використовувати його, коли собака виконує команду.
 • Терпіння та ентузіазм.

Як навчити собаку перевертатися
Трюк «перевертання» включає більше кроків, ніж інші основні команди, тому важливо дотримуватися цих вказівок, щоб успішно навчити собаку перевертатися за командою.

 1. Спочатку переконайтеся, що собака знає команду «вниз» або «лежати», оскільки це важлива частина трюку.
 2. Коли собака ляже животом до землі, а лапи покладе перед собою, станьте біля неї на коліна й піднесіть смаколик до носа. Це може бути будь-який маленький смаколик, який можна швидко з’їсти.
 3. Тримаючи смаколик, почніть описувати ним коло. Повільно рухайте смаколик до плеча собаки, поки вона не перевернеться. Будьте уважні, щоб вона не вихопила смаколик з ваших рук, перш ніж виконати трюк. Якщо на початку собаці не вдається повний перевертання, ви можете допомогти їй, обережно підштовхнувши її.
 4. Нагородіть собаку, щойно вона перевернеться. Коли вона повністю перевернеться, дайте їй смаколик, обов’язково натиснувши клікер (якщо ви його використовуєте), перш ніж вона отримає ласощі.
 5. Повторіть ці кроки кілька разів. Повторення — це головне. Щоб ваш цуцик постійно перевертався самостійно за вашою командою, потрібно потренуватися з ним кілька разів. Не хвилюйтесь і не впадайте у відчай, якщо собака виконає лише пів оберту, з часом вона навчиться робити повне перевертання.
 6. Почніть використовувати голосову команду «перевернися» після того, як собака виконає трюк 2–3 рази. Важливо, щоб собака почала асоціювати команду з цим трюком, тож почніть називати команду та повторюйте її щоразу, коли собака перевертається.
 7. Побільше хваліть і заохочуйте, щоб винагородити зусилля вашої собаки.
 8. Припиніть використання ласощів. Коли собака навчиться легко перевертатися та робитиме це майже відразу після команди, ви можете продовжувати тільки з голосовою командою. На цьому етапі ви також повинні практикуватися на вулиці, з відволікаючими факторами та людьми. Якщо собака пручається, можна час від часу давати їй ласощі.
 9. Тренуйтеся не довше 3–4 хвилин один-два рази на день. Навчаючи собаку перевертатися, не слід виснажувати її. Концентрація уваги собаки може бути дуже короткою, особливо в ранньому віці, тому більше користі можна отримати від коротких тренувань по кілька хвилин на день.

Чого слід уникати, навчаючи собаку командам

Намагатися прискорити процес, кваплячи собаку

Щоб навчити собаку перевертатися, потрібен час і практика, тому не слід насильно намагатися досягнути швидких результатів. Пам’ятайте, що головне — терпіння та послідовність, і якщо ви відчуваєте нетерпіння, настав час зробити перерву та спробувати ще раз.

Не проконсультуватися спочатку з ветеринаром

Деякі собаки можуть страждати від захворювань, які можуть завдавати їм болю під час виконання певних трюків, тому краще проконсультуватися з ветеринаром, чи можна продовжити навчання.

Використовувати жорсткий тон голосу

Собаки краще реагують на добрий і позитивний голос, тому спробуйте розмовляти з ними лагідно та пропонувати команду в грайливій формі, яка дасть їм зрозуміти, що це просто весела гра.

Продовжувати дресирування, навіть коли собака почувається некомфортно чи недобре

Зверніть увагу на її поведінку, і якщо здається, що щось не так, припиніть дресирування й дайте тварині відпочити.

Тепер, коли ви дізналися, як навчити собаку перевертатися, настав час похизуватися демонстрацією нових навичок вашого пухнастого друга та похвалити себе за добру роботу! Пам’ятайте, що навчання вашої собаки трюкам має бути цікавим, тому не кваптеся та насолоджуйтеся процесом.