Ваш улюбленець - наше натхнення.
Дресирування собаки клікером

Дресирування собаки клікером

Читати 4 хв

Собаки швидше засвоюють і повторюють поведінку, яка приносить їм певну винагороду — чи то похвала, частування чи просто ваша увага. Це явище відоме як позитивне підкріплення. Якщо ви винагороджуєте свою собаку, наприклад, навчаючи її сидіти, вона зробить трюк, щоб отримати те, що хоче. Однак дресирування, навіть із позитивним підкріпленням, зазвичай вимагає певного часу та зусиль. Щоб легше та ефективніше навчити собаку певним трюкам, ви можете розглянути можливість дресирування собаки клікером. Це чудовий спосіб покращити ваше спілкування, якщо ви прагнете розширити репертуар трюків вашого цуценяти.

Що таке дресирування собаки клікером?

Дресирування собаки клікером — це популярна методика, в якій використовують невеликий пристрій, відомий як клікер, який, як зрозуміло з назви, видає звук клацання при натисканні. Звук клацання є позитивним підкріплюючим показником, який ваше цуценя навчиться пов’язувати з виконанням певних дій і хорошою поведінкою, а також винагородами, коли воно почує цей звук.

Коли починати дресирувати собаку клікером?

Дресирування собаки клікером можна починати ще з віку цуценяти. Насправді настійно рекомендується познайомити цуценя із клікером, щойно воно з’явиться у вас вдома. Коли воно навчиться пов’язувати хорошу поведінку зі звуком клацання, вам буде набагато легше спілкуватися з ним і навчати його новим трюкам чи поведінці.

З іншого боку, дорослим собакам може знадобитися більше часу, щоб звикнути до такого підходу, але немає нічого неможливого. Отже, якщо ваш пухнастий друг трохи подорослішав, не хвилюйтеся, він усе ще чудово здатний до навчання.

Навіщо дресирувати собаку клікером?

Під час дресирування собаки клікером ваше цуценя дізнається, що його чекає винагорода за хорошу поведінку, оскільки звук клацання сигналізує про те, що воно отримує винагороду, наприклад ласощі. Це гарантує, що цуценя залишатиметься мотивованим швидше та легше вивчати нові трюки. На відміну від використання лише ласощів, дресирування собаки клікером дозволить вашій собаці зрозуміти, що саме від неї вимагають, за допомогою звукового підкріплення, а також за допомогою ласощів.

Дресирування собаки клікером покращує ваше спілкування та зміцнює довіру один до одного. Завдяки постійному навчанню цуценя тренується виконувати ваші вказівки й точно визначати поведінку, яку від нього очікують. За допомогою клікера ви також можете зробити скільки завгодно повторень, і собака при цьому не втратить уваги чи мотивації.

Етапи дресирування собаки клікером

Ознайомтеся з покроковою методикою, як дресирувати свою собаку клікером.

1. Познайомте собаку із клікером

Спочатку переконайтеся, що ваша собака знає, для чого призначений клікер. Отже, маючи під рукою кілька ласощів, клацніть клікером один раз і негайно дайте собаці ласощі. Зробіть це кілька разів і спостерігайте за її поведінкою, щоб переконатися, що вона розуміє. Також варто пам’ятати про те, як ви тримаєте клікер під час використання, щоб він не лякав собаку. Не тримайте його прямо перед нею, як пульт дистанційного керування, а краще природно тримайте його в руці збоку від тіла.

Лише після кількох повторень ваша собака навчиться асоціювати ласощі з клацанням і чекатиме ласощів кожного разу, коли почує звук.

2. Знайдіть тихе місце

Місце для дресирування собаки клікером має дуже велике значення, тому що собака не повинна відволікатися під час дресирування. Якщо навколо постійний шум і сторонні люди, їй може бути важко зосередитися. Крім того, щоб уникнути використання великої кількості ласощів, ви можете розпочати урок перед прийомом їжі та згодувати собаці частину її порції під час дресирування.

3. Використовуйте клікер для основних команд

Якщо ваша собака вже виконує такі основні команди, як «сидіти» або «лежати», можна почати з їх відпрацювання під час використання клікера. Якщо собака їх не знає, спочатку почніть навчати її цим простим прийомам. Дайте команду, зачекайте, доки собака відреагує, і коли вона виконає команду, клацніть клікером і дайте ласощі не пізніше ніж через 3 секунди після клацання.

Час дуже важливий, щоб собака могла пов’язати клацання з винагородою.

4. Почніть навчати собаку складнішим трюкам

Коли собака освоїть прості прийоми, можна перейти до складніших трюків. Щоб навчити її перевертатися, використовуйте ласощі як приманку і, тримаючи їх біля носа собаки, почніть рухати до плеча, поки вона не зроблять повний переворот. Натисніть клікер, щойно собака виконає трюк, а потім дайте їй частування. Після кількох повторень ви також можете додати слово-підказку, на яке вона зможе зреагувати, коли почує його.

5. Постійно практикуйтеся

Практика — шлях до досконалості, тому ключем до успішного дресирування собаки клікером є послідовність. Регулярні та послідовні дресирування допоможуть вашій собаці краще зрозуміти причинно-наслідкові зв’язки клацання та дозволять швидше досягти результатів.

6. Багато хваліть

Собаки люблять заохочення, а похвала за успішне виконання трюків творить чудеса, зміцнюючи їхню впевненість. Тож не забудьте використовувати фрази «молодець!» або «хороший пес!» у процесі дресирування.

7. Поступово відмовляйтеся від клікера та ласощів

Після того, як ваша собака навчилася виконувати трюки, ви можете поступово відмовитися від клікера та ласощів і продовжувати дресирування лише за словесними командами. Але слід все одно продовжувати хвалити собаку за її зусилля.

8. Не затягуйте уроки

Нарешті, пам’ятайте, що тренування повинні бути короткими, не більше 10–15 хвилин. Однак ви можете проводити кілька уроків на день, але намагайтеся не перевтомити собаку. Якщо ви відчуваєте, що вона втрачає інтерес, краще зробити паузу.

Навчання цуценяти новим трюкам повинно бути веселим і цікавим, а завдяки дресируванню собаки клікером ви скоро зможете похвалитися навичками вашого пухнастого улюбленця перед друзями й родиною.