Ваш улюбленець - наше натхнення.
Light furred cat sitting in a grey cat basket.

Як облаштувати безпечне житло вашому котику

Читати 5 хв

Коти і, особливо, кошенята по своїй природі вкрай допитливі і люблять вивчати навколишні предмети, чіпаючи їх, обнюхуючи і куштуючи на смак. Коли у вас вдома з'явиться новий улюбленець, він буде проявляти нескінченну цікавість по відношенню до всього незнайомого - однак проблема полягає в тому, що, на відміну від нас, кіт не знає різниці між тим, що небезпечно, а що - ні. Якщо ви турбуєтеся про те, яким саме способом ваш кіт буде вивчати будинок і досліджувати навколишнє середовище, необхідно лише дотримуватися корисних порад, наведених нижче - і ваш улюбленець буде в цілковитій безпеці!

Як зробити будинок безпечним і комфортним для кота?

1. Вікна та двері

Як тільки ви принесете нового кота або кошеня додому, відразу ж закрийте всі двері і вікна, принаймні до тих пір, поки ваш улюбленець не обживеться в незнайомій для нього обстановці і поки він не буде стерилізований і прищеплений.

2. Пластикові пакети

Зберіть все поліетиленові пакети для покупок в безпечному місці. Це вкрай важливо, так як вони можуть становити реальну небезпеку для ваших домашніх вихованців, які можуть розжувати і проковтнути токсичний пластик або навіть сховатися всередині.

3. Побутова техніка техніка

Не забувайте завжди закривати дверцята холодильника, грубки, мікрохвильовки, сушарки та пральної машини. Бажано також прикріпити до дверцят всіх цих приладів невеликі записки з призначеним для інших членів вашої сім'ї нагадуванням про те, що перед запуском техніки треба неодмінно перевірити, чи не забралося всередину кошеня. Це вкрай важливо: вашим маленьким улюбленцям цілком можуть подобатись тепла сушилка або блискучий барабан пральної машини.

4. Кришки унітазів

Завжди опускайте кришку унітазу, щоб кошеня не могло провалитися в унітаз або випити з нього води (або навіть спробувати самостійно ним скористатися!) А для ваших гостей або забудькуватих членів сім'ї напишіть спеціальну записку з подібним нагадуванням.

5. Звисаючі дроти та кабелі

Постарайтеся заховати всі звисаючі дроти та кабелі від побутової електротехніки.Крім того, практично в кожному господарському магазині ви можете купити спеціальні захисні матеріли для проводів, які зроблять дані кабелі абсолютно безпечними для кішок і в той же час врятують їх від можливого перегризання.

6. Шафи

Прослідкуйте, щоб всі шафи на кухні та у ванній щільно закривалися і щоб ваш улюбленець не міг відкрити їх лапою. І ніколи не залишайте відкритими відерця для сміття - ваш улюбленець напевно туди запригне!

7. Посуд

Сховайте подалі посуд,який легко б`ється - повірте, він недовго буде цілим, коли в будинку з`явиться допитливе кошеня!

8. Відкриті джерела вогню

Наявність свічок та інших освітлювальних приладів з відкритим вогнем абсолютно несумісна з присутністю кошеня і може стати причиною нещастя. Якщо у вас в будинку є камін, упевніться, що він закритий спеціальною захисною решіткою.

9. Жалюзі та штори

Вкоротіть штори, що звисають і шнури для фіранок і переконайтеся, що до них ні за що не дотягнуться лапи вашого улюбленця.

10. Меблі

Коти люблять лазити по меблях як ніхто інший, і, якщо ви хочете зберегти їх в безпеці, вам неодмінно знадобляться спеціально обладнані майданчики для лазіння і точіння кігтів. Ідеальний варіант - висока платформа, на якій ваш улюбленець зможе ховатися, грати або спати і де його ніхто не потурбує.

11. Кухонний стіл

Тримайте кухонний стіл в чистоті і порядку, очищайте його від крихт і харчових відходів відразу ж після приготування їжі. Курячі кісточки можуть бути дуже привабливі для кішок, але не варто забувати, що вони представляють серйозну небезпеку, так як можуть розколотися на дрібні фрагменти під час пережовування і поранити вашого вихованця. Коти також обожнюють м'ясні прожилки, які є для них одночасно і ласощами, і іграшкою. У той же час прожилки, проковтнуті непережованими, можуть серйозно нашкодити здоров'ю вашого улюбленця.

Предмети і речовини, небезпечні для вашого улюбленця

На жаль, цілий ряд повсякденних предметів і побутових засобів, будучи токсичними, навіть в невеликій кількості становлять значну небезпеку для котів. Для безпеки вашого улюбленця, уникайте використання наступних речовин (або, принаймні, приберіть їх подалі від пазуристих лапок кота)

 • Предмети особистої гігієни та засоби для чищення (наприклад, хлорка), а також засоби, що містять фенол, - зокрема, розчинні у воді дезинфікуючі речовини.
 • Ліки, призначені для людини (наприклад, парацетамол та ібупрофен).
 • Речовини і рідини для догляду за машиною (наприклад, антифриз).
 • Косметичні продукти (наприклад, фарба для волосся і рідина для зняття лаку).
 • Отрута для щурів і мишей. В ідеалі подібні речовини повинні бути повністю виключені з ужитку, так як ваш вихованець ризикує серйозно захворіти, якщо з'їсть отруєну приманку. Якщо ж у вас немає вибору і від застосування подібних речовин неможливо відмовитися, розміщуйте приманку в тих місцях, до яких ваш улюбленець не зможе дістатися.
 • Засоби від комах-шкідників (майте на увазі, що існують аналоги даних речовин, абсолютно безпечні для домашніх тварин)
 • Нафталінові кульки від молі.
 • Ароматичні масла, кондиціонер для білизни і синтетичні миючі засоби, які містять в своєму складі катіоноактивні детергенти, що викликають ураження внутрішніх органів.
 • Батарейки, які містять луг або кислоти, які при попаданні всередину також викликають серйозні пошкодження.
 • Саморобний пластилін (через високий вміст солі).
 • Грілки для рук або ніг (через високий вміст заліза).
 • Цигарки, алкоголь і залишки кавової гущі.
 • Шоколад (в першу чергу це стосується собак, однак теобромін, що міститься в шоколаді, внаслідок своєї токсичності небезпечний і для котів).
 • Лілії (отруйні всі частини рослини, в тому числі листя, квіти і т. д.) - як в букетах, так і в якості кімнатних рослин (див. Список інших отруйних для котів рослин нижче)
 • Деякі засоби по виведенню бліх у собак містять в своєму складі таку речовину, як перметрин, який вкрай токсичний для кішок. Тому переконайтеся, що подібні засоби перебувають в недоступному для вашого вихованця місці і під час процедури позбавлення від бліх собаки ізольовані від котів.

Отруйні для котів рослини

Хоча загальновідомо, що коти - хижаки, не дивуйтеся, якщо застанете свого улюбленця за поїданням овочів або рослин. Деякі коти люблять пожувати травичку в саду або поласувати листочками кімнатних рослин. При цьому вам слід пильно стежити за тим, що саме їсть ваш улюбленець, так як деякі звичні нам рослини для кішок отруйні. В першу чергу слід уникати таких рослин:

 1. Диффенбахія
 2. Лілії (всі частини рослини дуже отруйні)
 3. Філодендрон
 4. Омела біла
 5. Пуансетія
 6. Азалія
 7. Жовтий нарцис
 8. Помідор
 9. Наперстянка
 10. Тис
 11. Гортензія

Якщо ваша кішка пожувала одну з рослин, які вважаються токсичними, негайно викликайте ветеринара. Чим швидше ваша кішка отримає допомогу, тим краще. Хороша порада – також сфотографувати рослину, щоб допомогти ідентифікувати речовину та її здатність викликати захворювання вашого вихованця.