Ваш улюбленець - наше натхнення.
Рудий кіт на ліжку з гребінцем

Випадає шерсть у кота

Читати 4 хв

Якщо випадає шерсть у кота — це проблема, яка може виникати через ряд причин. Дізнайтеся більше про симптоми та лікування цієї хвороби на нашому сайті.

Якщо у кота випадає шерсть — це проблема, яка може виникати через ряд причин.  Причини цього явища можуть бути різноманітними та пов’язані як з зовнішніми факторами, так і з внутрішніми проблемами організму тварини. І однією з основних може бути захворювання.

У деяких випадках проблема полягає у неправильному догляді, стресі, неправильному кормі або недостатньому вживанні вітамінів та мінералів. Також можливі гормональні зміни, які впливають на стан шерсті та шкіри.

Особливо варто звернути увагу, якщо випадає шерсть у кота біля хвоста, на животі, або у кішки на шиї. Це можуть бути сигнали про серйозні захворювання, які потребують негайної уваги та консультації ветеринарного. Важливо не ігнорувати цю проблему, а намагатися знайти ефективні шляхи вирішення для підтримки здоров’я вашого вихованця.

Симптоми випадання шерсті у кішки

Коли у кішки випадає шерсть, це не лише візуально помітно, але й супроводжується рядом інших симптомів, які допомагають визначити причину цього явища.

 • Шерсть стає тонкою, сухою, без життєвої сили, а іноді й змішана з лупою. Такі зміни можуть свідчити про недостатнє харчування, неправильний догляд або наявність паразитів.
 • Поява лисих плям на тілі кішки, особливо якщо випадає шерсть у кота біля хвоста чи на інших конкретних ділянках тіла, що може вказувати на грибкові захворювання, алергії або дерматит.
 • Зміни в поведінці вихованця. Кішка може стати більш агресивною, нервовою, або, навпаки, апатичною. Також може посилитися лизання певних ділянок тіла.
 • Погіршення апетиту та зменшення ваги тварини також можуть бути пов’язані з проблемами з шерстю.
 • Порушення в роботі шлунково-кишкового тракту, такі як блювання або діарея, можуть супроводжувати випадання шерсті.
 • Зміни в стані шкіри: поява висипу, червоних плям, шрамів або інших нехарактерних змін.

Що робити, якщо у кота випадає шерсть

Коли випадає шерсть, важливо зберігати спокій та систематично підходити до розв'язання проблеми. Ось кілька кроків, які треба зробити:

 1. Помічаючи, що у кота випадає шерсть, першим кроком має бути спостереження за додатковими симптомами. Чи є інші ознаки нездоров’я, такі як зміни в апетиті, поведінці, стані шкіри чи загальному самопочутті?
 2. Якщо випадання шерсті супроводжується іншими симптомами або якщо самопочуття тварини погіршилося, негайно зверніться до ветеринарного.
 3. Розгляньте можливість перегляду раціону кота. Можливо, вихованцю не вистачає певних вітамінів або мінералів. Переконайтеся, що корм, який ви використовуєте, відповідає всім потребам вашої тварини.
 4. Уявіть, чи могло щось спричинити стрес у вашого кота. Пам’ятайте, що для тварини стрес може бути причиною не тільки випадання шерсті, але й інші проблем зі здоров’ям.
 5. Регулярно перевіряйте стан шкіри та шерсті кота, проводьте гігієнічні процедури, такі як купання з використанням спеціалізованих засобів.

 

Чим лікувати облисіння у котів

Проблема, коли випадає шерсть у кота, може вирішуватися різними способами, в залежності від конкретної причини цього явища. Вот найпоширеніші методи лікування облисіння у котів:

 • Медикаментозне лікування. Ветеринар може призначити спеціальні препарати, такі як антибіотики, антигрибкові медикаменти, або препарати від паразитів, залежно від діагнозу.
 • Вітаміни та добавки. Часто для покращення стану шерсті та шкіри кота рекомендують вітамінно-мінеральні комплекси та біодобавки, що сприяють відновленню.
 • Шампуні та засоби для догляду. Спеціалізовані шампуні, бальзами та спреї можуть допомогти в лікуванні облисіння, а також зменшити свербіж та подразнення шкіри.
 • Натуральне харчування. Переосмислення раціону кота та включення в нього натуральних продуктів, багатих на вітаміни та мінерали, може сприяти загальному зміцненню організму та покращенню стану шерсті.
 • Гіпоалергенне харчування. Якщо проблема з шерстю викликана алергією на певні компоненти корму, можливо, вам слід розглянути можливість переходу на гіпоалергенне харчування.
 • Фізіотерапія. У деяких випадках може бути корисними процедури, такі як лазеротерапія або масаж, для стимулювання росту шерсті.
 • Альтернативні методи. Методи, такі як гомеопатія чи акупунктура, також можуть використовуватися в комплексі за рекомендацією ветеринарного.

Важливо уважно слідкувати за станом здоров’я вашого вихованця і вчасно реагувати на будь-які зміни.

Схожі статті

Читати 4 хв

Харчова алергія у котів