Ваш улюбленець - наше натхнення.
власниця оглядає вухо свого кота

Як чистити вуха котам?

Читати 5 хв


Коти — це охайні створіння, але іноді їм може знадобитися невелика допомога. Важливо, щоб вуха котів були чистими, щоб уникнути вушних інфекцій та інших можливих проблем, але багато власників котів не знають, як це робити. Дізнайтеся, як чистити вуха котам і на що треба звертати увагу далі у статті.

 

 Як часто потрібно чистити вуха кота?

Ви повинні регулярно перевіряти брудні вуха у кота, щоб бути в курсі будь-яких проблем або можливої інфекції. Найкраще включити процедуру чищення в постійний догляд за твариною і перевіряти вуха щонайменше раз на тиждень.

Частота може залежати від звичок. Якщо у вас домашній кіт, можливо, вам рідко доведеться чистити, але якщо він постійно бешкетує на вулиці, йому може знадобитися більш регулярне чищення, щоб видалити забруднення, яке він набрав у вухах.

На що слід звернути увагу під час чищення вух кота

Краще почати гігієну вух з дитинства, інакше улюбленець може нервувати, і це зробить чистку складним завданням. Під час чищення вух ви можете виявити будь-які ознаки інфекцій. Найпоширеніші симптоми вушних інфекцій у котів наступні

  • Неприємний запах.
  • Залисини та/або луската шкіра.
  • Надмірне трясіння головою та чухання вух.
  • Темні скупчення навколо вух.
  • Надмірна кількість вушної сірки.

Якщо у вашого кота спостерігається будь-який з перерахованих вище симптомів, це може бути ознакою більш серйозної проблеми, і вам слід якомога швидше звернутися за порадою до ветеринара.

 

Поради щодо чищення вух кота

Найкраще робити процедуру, коли він розслаблений, наприклад, коли дрімає на дивані або після того, як ви його вичесали, оскільки це зробить процес набагато приємнішим для вас обох. Коли ваш кіт розслаблений, обережно виверніть його вухо навиворіт, щоб ви могли побачити весь слуховий прохід - добре використовувати для цього невеликий ліхтарик, щоб краще розгледіти.

Якщо вуха вашого кота здорові, на них не буде занадто багато вушної сірки або бруду, і вони матимуть здоровий блідо-рожевий колір, у такому випадку немає потреби чистити вуха кота.

Якщо ж у вухах є бруд або занадто багато вушної сірки, варто почистити їх, щоб запобігти інфекціям і надмірному накопиченню сірки. Вам знадобиться засіб для чищення вух, який можна придбати в місцевому зоомагазині, а також вологий, теплий ватний диск, щоб нанести засіб для чищення вух. Щоб почистити їх, просто нанесіть трохи засобу на вологий ватний диск і обережно витріть сірку або бруд.

Ніколи не використовуйте засоби, призначені для людей, або ті, що містять спирт, оскільки це може подразнити чутливі вуха котів. 

Якщо ваш кіт не звик, щоб його вуха обробляли, можливо, вам доведеться попросити когось допомогти тримати кота нерухомо, поки ви чистите йому вуха. Якщо ж допомоги немає, але ви відчуваєте, що вуха кота дійсно потрібно почистити, можна загорнути улюбленця в рушник, щоб він не кусав і не дряпав вас.

Після чищення вух обов'язково дайте коту ласощі, щоб він асоціював процедуру чищення вух з позитивним досвідом, що допоможе йому швидше звикнути до цього процесу.

Якщо ваші спроби почистити вуха викликають у кота дискомфорт, і ви підозрюєте, що він потребує чистки, не наполягайте, краще відвезіть його до ветеринара. Ветеринар може дати тварині легке заспокійливе і зможе ретельно оглянути вуха кота.