Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Spotty cat lying down on bed.

Як визначити, що ваш кіт набрав зайву вагу?

Читати 6 хв

Як і люди, коти можуть набрати кілька зайвих кілограмів, особливо коли вони стають старшими, менш активними і цілий день проводять в закритому приміщенні.

Визначити, що ваша кішка набрала зайву вагу, не так просто, особливо якщо вона довгошерста, і кішки деяких порід від природи більше за інших. Метод оцінки фізичного стану займає всього кілька хвилин і швидко дасть вам уявлення, в якій формі ваш вихованець.

Якщо ви все ще не впевнені, але підозрюєте, що ваш улюбленець важить більше норми, поговоріть з ветеринарним лікарем. Дуже важливо поговорити з ним до того, як ви зміните харчування вашої кішки, тому що її зайва вага може бути симптомом хвороби, а не занадто великого апетиту.

Як зважити вашу кішку?

Легкий спосіб контролювати вагу кішки - зважувати її вдома. Просто візьміть її на руки, коли встанете на ваги, потім зважте без неї і відніміть одне з іншого. Залишок і буде вагою вашої кішки. Але не покладайтеся лише на це - якісний огляд дасть вам більш повну картину здоров'я вашого вихованця.

Як повернути кішці ідеальну вагу? 

Перед тим як змінити харчовий раціон вашого улюбленця, обов'язково проконсультуйтеся з ветеринарним лікарем. Вкрай важливо, щоб перед початком дієти і введенням обмежень на кількість споживаної їжі кішку зважили і перевірили на наявність тих чи інших захворювань.

Для того, щоб допомогти вашому вихованцеві швидко і безболісно скинути зайву вагу, постарайтеся на два тижні виключити з раціону вашого пухнастого друга всілякі десерти та ласощі, включаючи молоко. Переконайтеся, що всі члени сім'ї знають про нову дієту кішки і ніхто не підкормлює вашого улюбленця! Якщо у вас кілька кішок, годуйте їх окремо, щоб у них не було спокуси з'їсти їжу з сусідньої миски.

Постарайтеся годувати вихованця частіше, але дрібнішими порціями - це допоможе кішці безболісно впоратися з голодом, а також дозволить більш ефективно контролювати загальну кількість з'їдається вашим пухнастому іншому корми. Крім того, ветеринарний лікар може запропонувати зменшити загальний обсяг щодня споживаного корму, а також перейти на спеціальну низькокалорійну дієту.

І пам'ятайте - ніколи не змушуйте свою кішку голодувати і не зменшуйте розмір її раціону без консультації з ветеринарним лікарем, так як це цілком може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.

Деякі спеціалізовані бренди кормів для кішок також пропонують особливі продукти, які розроблені з урахуванням смаків і харчових потреб стерилізованих кішок або вихованців, які ведуть домашній спосіб життя і рідко бувають на вулиці. Як правило, подібні види корму допомагають стерилізованих кішок різного віку, які потребують меншої кількості енергії, зберегти м'язову масу тіла, підтримуючи при цьому в їх організмі належний рівень метаболізму глюкози і правильне функціонування сечовивідних шляхів

Хоча здоровий раціон - це перший крок до зниження ваги, проте вкрай важливий і стиль життя вашого вихованця. Відсутність фізичних навантажень часто є однією з основних причин набору ваги, тому спонукайте вашого улюбленця вести якомога більш активний спосіб життя, спалюючи якомога більшу кількість калорій. Задля досягнення цієї мети вам допоможуть тривалі ігри з вашим улюбленцем: багатьом кішкам шалено подобається грати з м'ячиком або з стрибучими іграшками-дразнилками.

Дієти, з вживанням «легкого» корму

Для допомоги кішці в набутті ідеальної ваги вам варто обдумати переваги переведення вашого улюбленця на спеціально розроблений «легкий» корм з більш низьким вмістом калорій, що дозволить вам відмовитися від зменшення розміру стандартної денної порції вашого пухнастого друга. «Легкий» корм збагачений усіма необхідними для організму кішки

мікроелементами і живильними речовинами. Тому, навіть якщо вам все ж доведеться зменшити загальну кількість корму, щодня споживаного вашим улюбленцем, ви можете бути абсолютно впевнені в тому, що ваш пухнастий друг отримає всі необхідні йому вітаміни і мінеральні речовини в належній кількості і в правильних пропорціях. Зверніть увагу на те, що якщо ваша кішка вже дотримується дієти, рекомендованої ветеринарним лікарем, слід спочатку проконсультуватися з ним, перш ніж самостійно змінювати режим харчування вашого пухнастого друга.

Через два тижні після початку дієти знову перевірте фізичний стан і вагу вашої кішки і продовжуйте дотримуватися дієти до тих пір, поки вага кішки не прийде в норму, а її загальний стан не покращиться. Пам'ятайте, що швидка втрата ваги може бути небезпечна для здоров'я і потенційно здатна викликати серйозні проблеми зі здоров'ям. Успішне зниження ваги має бути повільним і поступовим - більш того, дієта може тривати кілька місяців.

Будьте терплячі! Крім того, ви можете попросити ветеринарного лікаря розробити для вашого вихованця спеціальну програму по зниженню ваги, що дозволить вам забезпечити лікарське спостереження за фізичним станом кішки, а також отримувати відповідну професійну допомогу і поради досвідченого фахівця. Після того як ваш пухнастий друг успішно повернеться до ідеальної ваги, ви зможете знову трохи змінити його раціон і режим харчування, щоб стабілізувати його вагу.

Стимулюйте фізичну активність вашого вихованця

Зайва вага часто породжує виникнення остеоартриту, який в свою чергу призводить до діабету і проблем із сечовипусканням. Саме тому вкрай важливо підтримувати ідеальну вагу і хороший фізичний стан вашого вихованця. Не забувайте, що гімнастика - це ефективний засіб запобігання ожирінню і контролю за вагою вашого пухнастого друга, а профілактика завжди краще, ніж лікування!

  • Для того, щоб підтримувати активність вашої кішки на належному рівні,придбайте іграшки, домашні гірки для лазіння або когтеточку.
  • Регулярно грайте з вашим вихованцем і пам'ятайте - все, що рухається, відразу ж привертає увагу кішки і дозволяє вашому пухнастому одному відточувати свої мисливські навички.
  • Обстановка в будинку також виключно важлива для підтримки фізичної активності кішки. Задумайтесь, чи багато в вашому домі предметів, на які можна дертися? Чи не забуваєте ви прибирати іграшки відразу після того, як пограєте з вихованцем, щоб наступного разу їх поява знову приносило йому радість? Якщо у вас двоповерховий будинок, спробуйте поекспериментувати і поставити миску з кормом на другому поверсі, далеко від того місця, де спить вашулюбленець, щоб змусити його якомога більше рухатися, раз у раз піднімаючись по сходах.