Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
ginger cat jumping from gate outside

9 способів заохотити кота гратися

Читати 4 хв

Дізнайтеся, як заохотити вашого кота до активності, навіть якщо він живе у приміщенні.

Змусити вашу прекрасну кішку займатися спортом іноді буває важко. Любитель котів знає, що коти мають сильний і незалежний характер; їм потрібен час наодинці, і вони навряд чи зроблять те, що вони не хочуть. Це може бути особливо тривожним для домашньої кішки, яка не має прогулянок на свіжому повітрі, щоб зберегти її здоров’я, або кошеня, якого потрібно тримати вдома протягом перших шести місяців їхнього життя. Отже, як змусити свого кота тренуватися?

Спокуса – це шлях вперед: котів потрібно залучити до їхнього завдання, інакше вони можуть швидко втратити інтерес. На щастя, у всіх них є кілька рис характеру, які ви можете використати, щоб переконатися, що вони проводять час якнайкраще, і при цьому вони активні. 

1. Лазерні указки

Різні коти мають різні переваги щодо іграшок, які їм подобаються. Дехто закоханий у вудку, де ви бовтаєте шнурок над їхніми головами, і вони б’ють по ньому. Інші обожнюють паперові пакети та коробки. Але якщо ваша кішка, здається, не бажає гратися, тоді найкраще звернутися до її дикої натури. Кішки люблять ганятися, особливо за предметами, які швидко рухаються. Лазерна точка є абсолютним фаворитом: наведіть лазер на стіну та спостерігайте, як ваша кішка намагається зловити ту невловиму червону крапку. 

2. Іграшки на батарейках

Це ще один чудовий спосіб змусити кота потренуватися та ідеальне рішення для зайнятих господарів. Просто увімкніть іграшку на батарейках, яку можна придбати в більшості зоомагазинів або в Інтернеті, і ваша кішка буде розважатися годинами! 

3. Свіже повітря

Хоча це може здатися незвичним, домашніх котів можна заохочувати виходити на вулицю та вигулювати. Звичайно, необхідно перевірити, чи ваша кішка задоволена цим - не робіть нічого, що може її напружити або засмутити. Якщо ви плануєте таку форму вправ для котів, спробуйте запровадити їх, коли вони будуть кошенятами (після перших шести місяців!), коли вони, здається, більш схильні пробувати щось нове. Літні коти можуть бути менш налаштовані на прогулянки і їх необхідно переконувати вийти на свіже повітря. Не забудьте використовувати повідець, коли вигулюєте їх, і переконайтеся, що він зручно підходить.

кін гуляє на дворі

4. Котячі трюки

Це може здатися складним завданням, але це також дуже корисно. Навчання вашого кота трюкам може покращити ваш зв’язок, а також допомогти їм розвинути свої навички за допомогою вправ. Почніть з чогось малого, наприклад, навчіть їх сидіти або цілувати вас.
Потім ви зможете навчити їх підніматися на задні лапи або стрибати через обручі. Вони граціозні, швидкі та маневрені, і ваш улюбленець мало що не може зробити. 

5. Вертикальна вежа/простір

Вертикальний простір важливий для вашої кішки. Облаштуйте одну кімнату в будинку так, щоб в ній було багато вертикальних столів поруч із стільцями та стійками. Це спонукає вашу кішку перестрибувати з одного на інший, інстинктивна форма вправи. Іграшка, яка може подарувати таке ж відчуття великої радості, — це вертикальна вежа. У ній є різні рівні, на яких ваш кіт може стрибати, лазити та відпочивати як на своєму особистому дереві.

кіт виглядає з гардеробу

6. Правильний час

Як змусити свого кота займатися спортом, коли він завжди десь лежить, згорнувшись калачиком? Пам’ятайте, що котам властиво багато спати. Спробуйте залучити їх до вправ у зручний для них час, наприклад, відразу після сну або перед їжею. Уважно оцініть це. Їжа, природно, викликає у них сонливість, і вони не мають настрою гратися. Не турбуйтеся також про тривалість ігрових сеансів; вони, ймовірно, будуть короткими. П'ятнадцять хвилин - це середня тривалість однієї ігрової сесії. Спробуйте запланувати приблизно два-три рази на день. 

7. Ласощі

Усі люблять нагороди. Дайте вашій кішці трохи ласощів, коли вона прийде з вами пограти або коли вивчає новий трюк. Це гарантує, що вона повернеться! 

8. Ігри з іншим котом

Це складна форма вправ для котів, але пам’ятайте, що коти можуть бути соціальними. Домовляючись про зустріч, подбайте про те, щоб у котів був час познайомитися один з одним, бажано через дверну сітку або якийсь бар’єр. Виберіть нейтральне місце, оскільки коти територіальні. Якщо вони зійдуться, то зможуть чудово провести час, винаходячи власну розвагу. 

9. Ваша компанія

Ніщо так не спокушає кішку, як інтерактивна гра. Знайдіть час, щоб налагодити стосунки зі своїм чарівним домашнім улюбленцем — зрештою, ви їхня улюблена людина. Якщо у вас кошеня, така гра може допомогти йому впізнати вас і створити гарні стосунки. Переконайтеся, що ви встановили правильні межі. Не дозволяйте кошеняті грати з вашими руками та шкірою, оскільки це може перерости в дряпання та кусання пізніше в житті.

Пам’ятайте, що ігрові звички кішки змінюються протягом її життя. У той час як кошенята мають безмежну енергію та більш відкриті до навчання, після п’ятимісячного віку кішки зазвичай менше граються. Перш за все, вони повинні бути здоровими, ситими і щасливими.