Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кота вичісують

Щітки, пуходерки та гребінці для котів

Читати 5 хв

Кожен власник кота або кішки знає, як приємно дивитися на м'яку, блискучу шерсть вашого пухнастики. Але щоб вона мала такий вигляд, потрібно постійно за нею доглядати та утримувати в ідеальному стані. Правильний догляд за шерстю не тільки допомагає вашому улюбленцю виглядати чисто та охайно, але й сприяє його загальному здоров'ю та комфорту. Однак, перед тим як дізнатися всі секрети ведення такого догляду, необхідно зрозуміти, які інструменти будуть найкращими для вашого улюбленця. 

Чому важливо регулярно вичісувати котів

Власники домашніх тварин з плином часу стикаються з численними аспектами догляду за своїми улюбленцями. Один з центральних моментів у догляді за котами - це регулярне вичісування їхньої шерсті. Але чому це настільки важливо?

 1. Зберігання чистоти та здоров'я шерсті. Регулярне вичісування допомагає видаляти відмерлу шерсть, різні забруднення та можливих паразитів. Це запобігає утворенню грудочок шерсті, які можуть призводити до різних проблем зі здоров'ям.
 2. Виявлення проблем зі здоров’ям. Завдяки систематичному вичісуванню, господар може вчасно помітити будь-які аномалії на шкірі кота, такі як опухлі, порізи, укуси або інфекції. Також, це дає можливість швидше виявити наявність бліх, кліщів або інших шкідників.
 3. Запобігання проковтуванню шерсті. Коти, особливо довгошерсті, мають звичку лизати себе, в процесі чого можуть ковтати відмерлу шерсть. Це може призвести до утворення   шлунку, які спричиняють проблеми з травленням.
 4. Зміцнення емоційного зв'язку. Процес вичісування не тільки корисний з медичної точки зору, але й зближує господаря і його улюбленця. Це може служити як заспокійлива терапія для обох сторін.
 5. Профілактика алергічних реакцій у людей. Відмерла шерсть, яку коти постійно скидають, може стати причиною алергічних реакцій у членів сім'ї. Її систематичне видалення зменшує ризик розвитку алергії.

Таким чином, регулярне вичісування не лише підтримує здоров'я та красу вашого котика або кішки, але й сприяє зміцненню вашого взаємного зв'язку та комфорту в домі.

Види інструментів

Догляд за шерстю домашніх улюбленців вимагає відповідних інструментів, які допоможуть забезпечити ефективний та комфортний для кота процес. Залежно від типу шерсті та особливостей догляду, існує декілька ключових типів інструментів.

Щітка для вичісування шерсті котів:

 • Щітка з м'якими щетинками  —  ідеально підходить для короткошерстих котів, допомагає видаляти відмерлу шерсть та масажує шкіру.
 • Щітка з твердими щетинками  —  рекомендується для довгошерстих котів, ефективно бореться з утворенням грудочок шерсті.

Гребінець для котів:

 • Гребінець з частими зубцями  —  допомагає видаляти відмерлу шерсть, особливо у тонкошерстих котів.
 • Гребінець з рідкими зубцями  —  використовується для довгошерстих котів, особливо для розчісування довгої шерсті.

Пуходерки для котів  —  це спеціальні інструменти, які ефективно видаляють надлишок шерсті. Пуходерки зокрема корисні для порід котів з густою шерстю, таких як персидські коти або мейн-кун.

Рукавички для вичісування  —  ідеальний інструмент для тих котів, які не люблять стандартні інструменти. Рукавички дозволяють вичісувати шерсть під час вичісування.

Вибір правильного інструменту для догляду за шерстю вашого кота або кішки може суттєво спростити процес догляду та зробити його більш комфортним як для вас, так і для вашого улюбленця.

Як правильно вибрати щітку для котів

При виборі щітки для котів треба враховувати декілька ключових факторів. Врахування цих аспектів допоможе вам забезпечити комфорт та ефективність процесу вичісування вашого улюбленця.

Тип шерсті
Для котів з короткою шерстю найкраще підходять щітки з м'якими щетинками, які можуть допомогти видалити відмерлу шерсть та масажувати шкіру. Довгошерстим котам потрібні щітки з твердими або довгими щетинками, щоб ефективно розчісувати шерсть і запобігати утворенню грудочок.

Частота линяння
Якщо ваш кіт сильно линяє, рекомендується використовувати щітку з густими щетинками або спеціальні пуходерки для котів, що видаляють надлишок пуху з шерсті.

Темперамент кота
Для котів, які не люблять довгого процесу вичісування, можуть підійти щітки з широкими щетинками, що дають змогу швидко обробити велику площу. Для більш спокійних котів можна використовувати щітки з густою щетинкою.

Ергономіка і матеріали
Щітка має бути комфортною в руці господаря. Уважно розгляньте ручку  —  чи не ковзає вона, чи легко натискає. Матеріали щітки мають бути якісними та гіпоалергенними. Це важливо для запобігання можливих подразнень на шкірі кота.

Завжди можна звернутися за порадою до свого ветеринара. Він може порекомендувати конкретні моделі або марки щіток, орієнтуючись на індивідуальні потреби вашого кота.

Враховуючи ці рекомендації, ви зможете вибрати найкращу щітку для котів, яка не тільки забезпечує ідеальний вигляд шерсті вашого улюбленця, але й подарує йому приємні відчуття під час процедури вичісування.

Рудий кіт лежить біля гребінця

Як привчити кота до гребінця

Привчати улюбленця до регулярного вичісування потрібно поступово, особливо, якщо улюбленець не звик до такого роду догляду. Проте, за допомогою декількох простих кроків, можна зробити процес знайомства з гребінцем комфортним і приємним для обох сторін.

Підготовка:

 • Перш за все, виберіть місце, де ваш кіт почуватиметься комфортно і спокійно. Це може бути улюблене місце на дивані, кріслі чи підлозі.
 • Переконайтеся, що гребінець чистий і готовий для використання.

Поступове знайомство:

 • Дозвольте котику познайомитися з гребінцем. Покладіть його поряд з улюбленцем, надаючи змогу йому понюхати та доторкнутися.
 • Безпосередньо до початку процедури можна погратися з котом, використовуючи гребінець як іграшку. Це допоможе створити позитивні асоціації.
 • Короткотривалі спроби:
 • Почніть з коротких сесій вичісування, тривалістю всього кілька хвилин. Поступово можна збільшувати час.
 • Звертайте увагу на реакцію кота. Якщо він стає нервовим або боязким, краще зупинитися та спробувати ще раз пізніше.

Запобігайте агресії:

 • Якщо кіт показує агресію під час вичісування, важливо не покарати його, а натомість використовувати заспокійливі слова та голос.
 • Пам'ятайте, що нагорода та похвала після процедури можуть бути великим стимулом для кота. Заохочуйте його смаколиками чи іграшками.

Дотримуючись цих простих порад, ви зможете привчити свого улюбленця до регулярного догляду та забезпечити йому здорову та гарну шерсть. Якщо у вас виникають труднощі з привчанням кота до гребінця, завжди можна звернутися за порадою до ветеринара.