Ваш улюбленець - наше натхнення.
Кішка грає з іграшкою-мишкою

8 Міфів про котів

Читати 6 хв

Є багато міфів і чуток про котів, у які зазвичай вірять, але наскільки вони правдиві?

Кішки - це загадкові істоти, яких багатьом людям важко зрозуміти. Протягом багатьох років наші пухнасті друзі оповиті різноманітними міфами, включно з дивовижними чутками про те, що вони були в союзі з дияволом!

Більшість міфів про котів з тих часів було розвінчано завдяки науці та здоровому глузду. Продовжуйте читати, щоб дізнатися правду про чутки щодо масла на котячих лапах, чи приносять чорні коти нещастя та інших міфів.

 

1. Правда про чорного кота

Міф про чорного кота є, мабуть, однією з найпоширеніших казок, і, швидше за все, ви чули, як хтось розповідав цю історію. У Великій Британії, Європі та більшій частині Америки люди стверджують, що якщо чорна кішка перетинає вам дорогу, це означає, що вас чекає нещастя.

Однак у Німеччині це залежить від напрямку, і якщо чорний кіт переходить справа наліво, це означає невдачу, але якщо кіт рухається зліва направо, це насправді вважається удачею. Крім того, в Японії насправді вважають, що це удача, особливо для самотніх жінок, оскільки чорний кіт обіцяє хороших залицяльників.

Розвінчано: міф про чорного кота, звичайно, неправдивий і, ймовірно, виник через те, що в середньовіччі вважали чорних котів тваринами, які належать відьмам. На жаль, у цю чутку досі вірять досить широко, і чорні коти часто опиняються в центрах порятунку або мають труднощі з пошуком нових домівок.

 

2. Врятовані котячий вусом

Схоже, що котячі вуса надають їм надздібності, тому цілком природно, що люди прийшли до думки, що це талісмани на удачу. Насправді існує популярний міф про те, що якщо покласти вуса кота в білий пакет і покласти його в машину, це допоможе запобігти аваріям, крадіжкам і поломкам – деякі люди навіть стверджують, що це може допомогти вам уникнути перевищення швидкості та штрафів за порушення правил паркування!

Розвінчано: хоча ми дуже хотіли в це повірити, міф про котячі вуса неправдивий і, ймовірно, виник тому, що коти дуже рідко втрачають вуса.

 

3. Винуватцями чуми стали коти

Так, ви правильно почули. У середні віки люди вважали, що коти відповідальні за поширення чуми. Тоді вони думали, що коти були в союзі з відьмами, чорнокнижниками і, зрештою, дияволом. Багато людей середньовіччя вірили, що у всьому жаху чорної смерті винен диявол і почали знищувати «його вірних слуг» – котів.

Розвінчано: насправді чуму поширювали блохи, які жили на щурах. Як не дивно, знищення кішок означало, що популяція щурів процвітала, а чорна смерть поширювалася швидше, ніж будь-коли.

4. У котів дев'ять життів

Походження цього загальноприйнятого міфу про котів неясно, але він згадується в Шекспірівській «Ромео і Джульєтті» і є навіть стара англійська приказка про нього. Приказка говорить так: «У кішки дев'ять життів. На три грає, на три заблукає, а на останні три залишається».

Розвінчано: цей міф, ймовірно, виник тому, що коти, мабуть завжди приземляються на лапки, і часто ми уявляємо, що вони здатні впасти або потрапити у серйозні аварії, не отримавши важких травм. Але чому дев'ять? Мабуть, тому, що дев’ять — магічне число, а котів вважали чарівними істотами.

 

5. Міф про котів і молоко

Образ кота, який із задоволенням п’є молоко, — це те, що вкорінене в нас поколіннями. Багато хто вважає, що коти повинні пити молоко, оскільки воно корисне для них і забезпечує їх поживними речовинами, необхідними для здоров’я.

Розвінчано: міф про котів і молоко абсолютно не відповідає дійсності, і вас може здивувати те, що більшість котів насправді мають непереносимість лактози. Це пояснюється тим, що після відлучення від молока матері коти втрачають фермент для перетравлення молочної лактози, і якщо ви дасте їм молочні продукти, це, ймовірно, спричинить розлад шлунка.

6. Чутки про масло на котячих лапах

Якщо у вас є кіт, ви, можливо, чули це від друга чи члена сім’ї, коли переїжджали зі своїм котом. Теорія полягає в тому, що якщо ви нанесете масло на котячі лапи, це забере запах старого дому, і натомість він зосередяться на тому, щоб облизати лапи та оселитися в новому домі.

Розвінчано: чутки про масло на котячих лапах зовсім не відповідають дійсності, і насправді це, ймовірно, матиме зворотний ефект. Запах попереднього будинку залишиться на їх шерсті, а не тільки на лапах. І, ймовірно, ваш кіт буде відчувати сильніший стрес, коли намагатиметься позбутися масла зі своїх лап.

 

7. Кішки небезпечні для вагітних

Існує поширена думка, що вагітним жінкам слід уникати заведення кішок через ризик зараження токсоплазмозом, хворобою, яка може передаватися з фекаліями котів людям і спричиняти проблеми з ненародженими дітьми.

Розвінчано: таким шляхом заразитися токсоплазмозом малоймовірно.  Більш високий ризик зустрітися з паразитом, який викликає захворювання – Toxoplasma gondii, – через вживання недостатньо прожареного м’яса або немитих овочів. Вагітним жінкам слід уникати чищення туалетного лотка, якщо це можливо, і доручати це завдання іншому члену сім’ї або носити рукавички.

 

8. Ви повинні дозволити котам зализувати свої рани

Можливо, ви зустрічали багатьох власників домашніх тварин, які наполягали на тому, що коти не потребують ветеринарної обробки ран, оскільки їхні язики антисептичні. Це котячий міф, у який вірять і сьогодні, оскільки багато хто дотримується підходу невтручання в лікування котячих ран. Але наскільки це правда?

Розвінчано: початкове зализування рани може бути корисним, оскільки особливі зубчики на язику кота можуть допомогти видалити бруд, що потрапив у рану, а деякі вважають, що їхня слина має певні антибактеріальні властивості. Окрім цього, Vet Street згадує, що наші коти часто переборщують із очищенням і можуть пошкодити рану та подовжити загоєння рани, постійно зволожуючи її. Якщо рана вашої кішки, здається, не загоюється, зверніться до ветеринара.