Знайомство з котом: практичні поради

Знайомство з котом: практичні поради

Знайомство з котом: практичні поради

Знайомство з котом: практичні поради

Знайомство з котом: практичні поради

Знайомство з котом: практичні поради
09/13/2018

Знайомство з котом: практичні поради

Отже, Ви вперше привезли кота до свого дому, і це такий хвилюючий момент! Однак слід пам’ятати про декілька важливих нюансів, про які потрібно подбати заздалегідь. Наші поради допоможуть Вам рухатися у правильному напрямку при вирішенні того, що буде найкращим для Вас і Вашого нового друга.

Заводчики котів чи притулок для тварин?

При виборі місця, звідки взяти кота, пам’ятайте, що заводчики можуть надати вам необхіну інформацію та історію, про які складно дізнатися у притулку. Як правило, Ви можете бути впевнені, що коти є породистими і добре соціалізованими ще з дитинства. Заводчики також можуть проконсультувати Вас щодо особливостей породи, розповісти про родовід обраного кота чи про існуючі загрози у здоров’ї породи.

З іншого боку, взявши кота з притулку, Ви назавжди забезпечите його домом та піклуванням, про яке він мріяв довгий час, перебуваючи не завжди у гарних умовах. Ви можете не знати про родовід кота і не бути впевненими у його соціальній адаптації до нового середовища, однак всі притулки проводять оцінку поведінки своїх тварин і намагаються підібрати для кота нову домівку, яка б якнайкраще відповідала всім його потребам.

Крім того, більшості кошенятам та котам, які знаходяться у притулках, дають таблетки проти глистів, вони проходять ретельний огляд ветеринарів, мають вакцинації, та зазвичай кастровані/стерилізовані.

Знайомство з котом: практичні поради
Знайомство з котом: практичні поради

Свійський чи породистий кіт? 

Характер та індивідуаільність є важливими факторами при виборі кота. Багато породистих котів мають специфічні риси характеру в силу своєї породи. Детальна інформація про особливості породи вашого майбутнього улюбленя може допомогти Вам скласти його портрет та допомогти у прийнятті рішення щодо конкретної породи, однак різноманітні породні характеристики можуть бути непритаманними саме вашому коту! Давня дискусія щодо виведених чи природніх порід котів вже не актуальна. Період соціалізації кошенят та їх навчання припадають на перші роки життя та є ключовим фактором формування темпераменту кота. Домашні коротко- та довгошерсні коти, можливо, і не мають особливих притаманних їх породі рис характеру, але їх особистість така ж унікальна як і у інших котів, і змінюється під впливом тренувань та різних чинників зовнішнього середовища.

Кошеня чи дорослий кіт?

Кошенята – це дивовижні пухнасті клубочки шкоди, вони вимагають багато часу та терпіння! Якщо Ви остаточно вирішили завести кошеня, будьте готові щоденно приділяти достатньо часу для його здорового та щасливого життя. Більшість кошенят, придбаних у заводчиків чи взятих у притулку, вже, принаймні, почали вчитися ходити в лоток. Але цей процес потрібно продовжувати і, якщо Ви хочете, щоб Ваш кіт ходив у туалет на вулиці, його потрібно привчати цьому з дитинства.

Крім того, кошенят потрібно привчати, що при грі з людьми використання зубів та нігтів не є найкращим шляхом взаємодії. Розуміння цього вимагає певного часу і терпіння. Гарною новиною є те, що коти досить швидко навчаються, а кошенята, придбані ще маленькими, можуть мати кращі відносини з людьми, які проживають у будинку, особливо, коли вони одні.

З іншого боку, дорослі коти вже мають визначену індивідуальність та темперамент, що може допомогти вирішити, чи підходить певний кіт саме по тим ознакам, які Ви шукаєте. Дорослі коти мають бути вже привченими до туалету та соціалізованими. Правду кажучи, дорослі коти теж легко адаптуються до нового середовища, особливо, коли воно схоже на попереднє.

Стиль життя

Це, напевно, найбільш важлива річ, на яку потрібно звертати увагу при виборі кота. Незалежно від того, чи працюєте Ви довгий час поза межами дому, чи доглядаєте за дитиною вдома, важливим чинником є те, що спосіб Вашого життя повинен підходити Вашому коту. Так як і люди, певні коти люблють проводити час з дітьми, тоді як інші – віддають перевагу спокійному стилю життя.

В цілому, коти є самотніми тваринами і буде краще, якщо вони будуть єдиною твариною у Вашому будинку. Подумайте про це двічі, якщо Ви думаєте над тим, аби завести другого котика. Непотрібний стрес може виникнути, як у кота, який повинен буде пристосуватися до цієї ситуації, так і в людини, яка повинна сприяти адаптації нового улюбленця.

Також потрібно подумати про те, чи хочете Ви, щоб кіт постійно перебував у приміщенні, чи міг вільно гуляти надворі. Коти, які проживають у приміщенні, потребуватимуть більше часу та уваги протягом життя, оскільки вони розраховуватимуть на те, що Ви забезпечите їх іграми, компанією та допоможете їм реалізувати їх природні потреби, якими вони б могли займатися надворі (наприклад, полюванням).

Тож, якщо Ви вирішили зробити важливий крок - завести пухнастого друга у своєму будинку, це у будь-якому разі зробить Ваш час незабутнім. Проте, саме на цьому етапі необхідно розглянути всі можливі складові Вашого стилю життя та впевнитися, що Ви обираєте правильно кота, який однозначно підійде Вам.

Поділитися з друзями

ShareEmailLinkedInFB