Ваш улюбленець - наше натхнення.
Біло-коричнева китайська чубата собака біжить по траві.

Лисі собаки: породи собак без шерсті

Читати 5 хв


Якщо ви шукаєте унікальне цуценя, яке буде привертати увагу оточуючих, породи собак без шерсті можуть бути саме тим, що вам потрібно. Попри те, що ці собаки не мають типової шерсті, яка зазвичай ми звикли бачити на наших чотирилапих друзях, вони такі ж чарівні та грайливі, як і їхні пухнасті побратими!

Насправді лисі собаки надзвичайно шовковисті, часто дуже теплі на дотик і, як відомо, випромінюють тепло, тому вони є ідеальними улюбленцями для обіймів! 

 

Догляд за собакою без шерсті

Деякі власники думають собака без шерсті потребує набагато менше уваги в плані догляду, але це не завжди так. Хоча у них набагато менше шерсті, яку потрібно розчісувати (якщо вона взагалі є), їхня шкіра все одно вимагає ретельного догляду.

Цікаво, що шкіра таких порід потребує такого ж догляду, як і людська, і потрібно регулярного купати, щоб вона була чистою, використовувати зволожуючі креми для запобігання сухості та креми від сонця для запобігання сонячних опіків. Голі собаки навіть можуть мати прищі! Але не наносьте на собаку креми, рекомендовані для людей, оскільки вони можуть містити хімічні речовини, які можуть подразнювати шкіру або бути токсичними. Порадьтеся з ветеринаром, які креми найкраще підходять для вашої собаки без шерсті.

Важливо також зазначити, що собаки без шерсті дуже чутливі до холоду та вологи, тому вам потрібно подбати про те, щоб у їхньому гардеробі було багато дощовиків і плащів, щоб вони були в теплі та сухості під час прогулянок.

Тепер ви знаєте, як за ними доглядати, і ось наш огляд 5 найкращих порід безшерстих собак:

Американський безшерстий тер'єр

Американські безшерсті тер'єри родом з Луїзіани, і вони є тер'єрами і за назвою, і за характером! Вони бувають двох різновидів: безшерсті та з шерстю. У безшерстих зазвичай зовсім немає шерсті, за винятком брів і вусів.Ці собаки дуже розумні та грайливі, вони стануть чудовими домашніми улюбленцями, і зараз більш популярні в США, ніж у Великобританії!

 

Перуанський голий собака

Перуанський голий собака - це гончак з Анд і неймовірно унікальна на вигляд порода безшерстих собак! Вони мають дуже витончену зовнішність, різноманітне забарвлення шкіри та зазвичай носять ірокез на елегантній голові. Що стосується їхніх характеристик, то вони відомі тим, що спочатку трохи нервують, але коли вони прив'язуються, то на все життя і стають палко відданими своїм людям. Ця порода відрізняється слухняністю та спритністю, вони надзвичайно активні, дуже розумні та легко піддаються дресируванню!

Цікавий факт: їхня назва буквально перекладається як «собака без одягу».

Мексиканський голий собака

Мексиканський голий собака, або як його ще називають ксолоіцкуінтлі, що вимовляється як шоу-лоу-лоу-лоу-лоу-лоу, - це порода з Мексики. Вони можуть бути як з шерстю, так і без неї, і бувають трьох розмірів: мініатюрні, середні та стандартні.


Щобільше, коріння цієї породи овіяне легендами - вважається, що це давні ацтекські собаки богів, і їхня історія налічує щонайменше 3000 років. Сьогодні вони неймовірно рідкісні, і в США їх залишилося менш як 1000 особин.

Цікавий факт: кажуть, що їх лоб морщиться, коли вони глибоко замислюються!

 

Китайський чубатий собака

Якщо ви думаєте, що китайський чубатий собака схожий на кінозірку з її елегантним тілом і пишною шерстю на голові та лапах, ви маєте рацію! Цей собака без шерсті знімалася в багатьох фільмах протягом багатьох років, включаючи «101 далматинця», «Як втратити хлопця за 10 днів» та «Коти та собаки», і це лише деякі з них. Найчастіше вони не мають шерсті, оскільки цей ген є найбільш домінантним, але в будь-якому виводку можуть бути пухнасті цуценята (відомі як пуходерки) завдяки рецесивному гену.

Fun fact: Незважаючи на гламурне життя, яке вони ведуть сьогодні, спочатку вони були виведені для вилову щурів на китайських торгових кораблях.

 

Пила архентино

Про аргентинську пілу точиться багато суперечок, чи є вона окремою породою, чи просто різновидом ксолоіцкуінтлі або перуанського голого собаки. Як і в останньому випадку, вважається, що коріння цієї породи собак без шерсті сягає часів інків і було подароване Аргентині у спробі зміцнити їхні політичні відносини. Вони бувають різних розмірів - від маленьких до великих, неймовірно добродушні та грайливі, тому стануть чудовими домашніми улюбленцями!