Басенджі

Basenji
Цей собака, який буває маленького та середнього розміру, має характерний щільно завитий хвіст і зморщений лоб. Гладка, коротка, блискуча шерсть басенджі буває червоно-білого кольору; чорно-білого; чорно-підпалого з білим; рябого; рябого та білого; і триколор. Для отримання детальної інформації див. Стандарт породи. Ідеальний зріст дорослого пса — 43 см у холці (від лап до найвищої точки плеча), а суки — 40 см. Ідеальна вага дорослого пса становить 11 кг, а суки — 9,5 кг.
 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Medium dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Мінімальна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Тихий собака
 • Не сторожовий пес
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Порода собак басенджі, ймовірно, була виведена для фараонів як собака-компаньйон, і в єгипетських пірамідах є зображення басенджі. З часом порода потрапила до Центральної Африки, де її використовували для знищення довгозубих і очеретяних щурів у регіоні Конго. Ці великі злісні щури були реальною загрозою для худоби корінного населення, а хороший мисливський собака був необхідним для їхнього виживання. Порода не була відома західному світу до вікторіанської епохи, коли ранні дослідники Африки звернули увагу на «собак, що не гавкають».

Риси характеру

Ці собаки унікальні тим, що не гавкають, але при хвилюванні вони співатимуть йодлем! Басенджі — пильний, незалежний, розумний, здатний доглядати за собою собака, який практично не має запаху. Ця порода нагадує котів і навіть лазить по деревах та парканах! Ласкаві до своїх близьких, вони, як правило, тримаються осторонь незнайомців. Басенджі, як правило, конфліктують з іншими собаками, тому рання соціалізація є обов'язковою.

Здоров'я

Найбільш часто у басенджі зустрічаються такі спадкові хвороби, як захворювання нирок (синдром Фанконі) та форма анемії. Для обох є генетичні тести. Як і у багатьох порід, також можуть виникати спадкові захворювання очей. Тому перед розведенням слід проводити обстеження очей та генетичне тестування.

Вправи

Виведений для полювання на пересіченій місцевості, басенджі потребує щонайменше годину для вправ щодня, а завдяки своїй витривалості може тренуватися набагато більше. Басенджі не так легко дресирувати, але можна долучити його до якогось кінологічного спорту; для його розуму і тіла це буде корисно. Вони не дуже уважні щодо дорожнього руху, порівняно з іншими породами, тому потрібно бути особливо обережним, якщо вони бігають поблизу машин.

Харчування

Маленькі собаки мають швидкий метаболізм, а це означає, що вони дуже швидко спалюють енергію. При цьому через свої маленькі шлунки вони повинні їсти небагато, але часто. Для малих порід спеціально розробляється харчування з належними рівнями ключових поживних речовин і шматочками меншого розміру, які підходять для їхнього невеликого рота. Це також сприяє жуванню і покращує травлення.

Грумінг

Більшу частину свого грумінгу і догляду басенджі виконує самостійно. Шерсть коротка, лискуча і щільна. Її можна протирати рукавицею раз на тиждень, щоб забрати відпалу шерсть. Можна періодично перевіряти вуха і кігті. Майже нічого іншого не доведеться робити.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home