СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЦУЦЕНЯТИ ЗА ВІКОМ
СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЦУЦЕНЯТИ ЗА ВІКОМ
СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЦУЦЕНЯТИ ЗА ВІКОМ

СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЦУЦЕНЯТИ ЗА ВІКОМ

СОЦІАЛІЗАЦІЯ ЦУЦЕНЯТИ ЗА ВІКОМ

3-12 тижнів

Ідеальний вік для початку соціалізації. Коли домашній улюбленець ще такий маленький, він надзвичайно відкритий для нового досвіду. Але водночас у цьому віці ще не зроблені всі щеплення, тому цуценя не може брати участь у заходах із залученням чималої кількості собак. Тож як соціалізувати цуценя на 3-12 тижні? Хороша новина – є багато чого іншого, що можна зробити, зокрема запросити друзів з їхніми цуценятами до вашого будинку чи організувати поїздку на автомобілі для знайомства з різними звуками і людьми.

12-18 тижнів

У цьому віці цуценята зазвичай ставляться до оточення з пересторогою. Це важливий момент для початку соціалізації як з людьми, так і з іншими собаками. Спробуйте віддати улюбленця на заняття для цуценят – це може стати ідеальним способом навчити цуценя нових трюків і завести нових друзів.

18 тижнів і старше

Якщо до 18 тижнів ви ще не розпочали соціалізацію цуценяти, більше відкладати не варто. Що старше стає ваш улюбленець, то важче йому освоїтися у новому оточенні. Тому це останній шанс, щоб приєднатися до групи дресирування цуценят чи інших занять для собак.

Що робити, якщо цуценяті страшно?

Якщо ваш домашній улюбленець боїться або вагається щодо нового досвіду, соціалізуйте його поступово. Можливо, цуценяті знадобиться кілька спроб, щоб звикнути до нової ситуації, людей та собак. Деякі цуценята почуваються краще, якщо поруч менша кількість тварин. Давайте домашньому улюбленцю ласощі чи його іграшку, коли він перебуває в незручній для нього ситуації. Це створить позитивні асоціації. Також контролюйте власні емоції: що ви впевненіші та позитивніші, то більш відкрито цуценя ставиться до всього нового.

Соціалізація є важливою частиною зростання. Домашні улюбленці, які добре соціалізовані, менш схильні до агресивної поведінки та не лякаються всього навколо. Вони більш розслаблені і щасливіші. Безумовно, соціалізація є поступовим процесом, але вона дуже важлива для цуценяти.