В ЯКІ ІГРИ МОЖНА ПОГРАТИ ІЗ ЦУЦЕНЯТАМИ?
В ЯКІ ІГРИ МОЖНА ПОГРАТИ ІЗ ЦУЦЕНЯТАМИ?
В ЯКІ ІГРИ МОЖНА ПОГРАТИ ІЗ ЦУЦЕНЯТАМИ?

В ЯКІ ІГРИ МОЖНА ПОГРАТИ ІЗ ЦУЦЕНЯТАМИ?

В ЯКІ ІГРИ МОЖНА ПОГРАТИ ІЗ ЦУЦЕНЯТАМИ?

Ігри – це весело. До того ж, вони зближають вас із цуценям, доки ви навчаєте його таких команд як «апорт», «шукай» й вчите його слухатися вас. В ідеалі, розпочинати практикувати ігри для цуценят варто щойно приносите цуценя додому. Проте пам’ятайте, цуценята швидко втомлюються. Тож чергуйте короткі періоди часу для активностей і тривалі – для відпочинку і сну.

Гра «Принеси паличку»

Ця гра – одна із найулюбленіших, адже вона може навчити ваше цуценя прибігати, коли ви його кличете, приносити газету чи капці, якщо ви його натренуєте. Покличте ваше цуценя, скомандуйте йому сісти, а потім – киньте іграшку якомога далі. Скомандуйте принести її вам. Ви можете мотивувати його повернутися до вас: винагородіть його ласощами, вигукуйте його ім’я – усе, аби йому захотілося прибігти до вас. Коли цуценя принесе іграшку вам назад, скомандуйте кинути її, і обов’язково похваліть, якщо він виконає ваше прохання.

Гра «Знайди іграшку»

Як грати з цуценям? Поєднуйте забави із навчанням. Наприклад, гра «Знайди іграшку» допоможе вам навчити цуценя покладатися на його нюх та змусить його мозок працювати. Ця забава – непогана підготовка до опанування навичку вистежування. Придумайте назву для кожної іграшки. Щоб розпочати гру, візьміть іграшку і чітко вимовіть її назву. Наприклад, «м'яч». Якщо цуценя зреагувало на вашу дію і сфокусувало увагу на вас у момент, коли ви вимовляли назву іграшки, дайте йому її для ознайомлення. Придумайте команду, котру використовуватимете лише для цієї гри. Наприклад, «знайди». Можете використовувати цю команду й пізніше, коли потрібно, аби цуценя відшукало якийсь предмет у домі. Покажіть цуценяті іграшку і частково заховайте її під ковдрою. Потім дайте команду – «знайди свій м’яч». Якщо знайде – похваліть його. Якщо ні – повторіть команду. Ховайте іграшку під ковдрою дедалі більше, аж доки ваш улюбленець не навчиться знаходити її, коли не бачить. Не забувайте щоразу хвалити цуценя за успіхи. Зрештою, він зможе відшукати будь-який предмет, котрий ви називаєте, й перетвориться на справжнього експерта-слідопита. Граючись та навчаючись, цуценя може втомитися, і він дасть вам про це знати. Переконайтеся, що ви робите достатньо перерв між іграми на відпочинок, сон і відновлення енергії.

Перетягування канату

Ця гра – чудова нагода навчити ваше цуценя кидати іграшку за командою. Тримайте його улюблену іграшку так, аби цуценя її бачило, й пропонуйте взяти її, поки воно не виконає вашу команду. Потім, обережно починайте тягнути її на себе. Ви можете вдати, що тягнете, докладаючи зусилля (це ж цуценя, врешті решт!). Піддавайтесь йому час від часу. Неодмінно хваліть його, коли цуценя виграє, й переконайтеся, що він грає за правилами. Навіть якщо щось піде не так, ваше цуценя повинно зрозуміти, що воно не може кусати і гризти будь-що, що не є іграшкою. Якщо воно щось погризло, для вас це – сигнал припинити гру. Почастуйте цуценя ласощами, якщо він виконає вашу команду «фу» під час гри. Згодом цуценя навчиться відпускати предмет за командою і без заохочення у формі їжі.

Ігри на спритність

Такі ігри дають змогу цуценяті багато рухатись і вчать його мислити. Активні ігри спалюють калорії і водночас підвищують координацію та впевненість цуценяти у власних силах. Цуценята обожнюють різні випробування, стрибки, вони люблять долати перешкоди і отримувати похвалу за вдало виконані трюки. Розпочніть з того, що облаштуйте смугу перешкод із подушок та стільців у вашій кімнаті. Щоб зацікавити цуценя, пропонуйте йому корм для цуценят. Супроводжуйте його на його шляху до фінішу і заохочуйте щоразу, коли він успішно подолає чергову перешкоду. Можете ускладнити завдання й змайструвати смугу перешкод надворі, у саду чи на ґанку. Використовуйте конуси, хула-хупи (обідки) й інші предмети, а згодом, запрошуйте до гри інших тварин, коли цуценя буде достатньо доросле, аби безпечно спілкуватися з ними. Будьте креативними!