Оскільки кішки не дуже добре п'ють рідину у зв'язку з походженням видів котячих, вони піддаються зневодненню. Зневоднення відбувається тоді, коли Ваша кішка втрачає дуже багато води з її тіла разом із електролітами, необхідними для функціонування організму. Зневоднення, хоч і не дуже небезпечне, може викликати серйозні проблеми зі здоров'ям, якщо його не лікувати.

​Якщо Ви є власником кішки, важливо, щоб Ви могли розпізнавати ознаки зневоднення Вашої кішки. Симптоми зневоднення включають млявість, відмову від їжі, задишку, запалі очі, сухі, липкі ясна. Найкращим способом для перевірки, чи у Вашої кішки зневоднення це 'натягування шкіри'. Для того, щоб це зробити стисніть шкіру на плечах і обережно потягніть її вверх - якщо вона відповідно гідратована, шкіра повинна одразу відстрибнути на місце. Якщо у неї зневоднення, то її шкіра повернеться у попереднє положення повільніше, а якщо її шкіра залишається у такій самій формі, як тільки Ви відпустили, це означає, що вона небезпечно зневоднена і Ви повинні негайно звернутися до ветеринара.

​Однак, іноді важко виявити симптоми, особливо якщо у неї надмірна або недостатня вага. Якщо Ви сумніваєтесь, відвідайте ветеринара для перевірки. Особливо, якщо зневоднення є причиною іншої основної проблеми.

​Підтримуючи її гідратованою

​Якщо у неї блювота або діарея, вона ймовірно втратила певну кількість рідини і може бути в небезпеці зневоднення. Якщо вона в змозі пити, покладіть її в прохолодне, тихе місце і дайте свіжої води. Якщо вона не може пити, відвідайте свого ветеринара, тому що їй можливо буде необхідна крапельниця, щоб запобігти серйозного зневоднення.

​Якщо у Вашої кішки відмінний стан здоров'я, вона все ще може піддаватись зневодненню, якщо не прийняти ніяких заходів. Завжди переконуйтесь, що у неї є свіжа, чиста вода, і що Ви кожного дня миєте її миску. Спробуйте теж зробити їй декілька джерел питної води навколо Вашого будинку.
Деякі кішки мають чутливі вуса, тому оберіть їй ширшу миску або питний фонтанчик для кішок. Багато кішок віддають перевагу воді яка протікає, тому питний фонтанчик може бути хорошою ідеєю, якщо вона неохоче п'є її.

​І останнє, якщо вона небагато п'є і їсть сухий корм для домашніх тварин - який не містить багато води і не може забезпечити необхідну гідратацію її організму - переконайтеся, щоб вона була гідратована, особливо в жаркий період, коли її організм втрачає багато води. У той же час, миска свіжої води повинна завжди бути у її розпорядженні. І якщо Ваша кішка не виглядає належно гідратованою, Ви можете змусити її пити воду, додаючи туди м'ясний сік.

Подорожуючи зі своєю кішкою необхідно, щоб вона як і раніше мала постійний доступ до води, особливо після польоту.