Ваш улюбленець - наше натхнення.
Шоколадний лабрадор лежить на сірому дивані.

Синдром Кушинга у собак

Читати 3 хв


З віком рівень енергії вашого собаки, ймовірно, знижується, але чи знаєте ви, що це може вказувати на щось інше, ніж старість? У деяких випадках це одна з ознак захворювання, відомого як синдром Кушинга у собак. 

 

Хвороба Кушинга, також відома як гіперадренокортицизм, частіше зустрічається у собак старше 7 років. Захворювання пов'язане з надмірним виробленням кортизолу, природного стероїду, який часто називають гормоном стресу. Певний рівень цього гормону в організмі є важливим і сприяє таким функціям, як імунна система або реакція «бий або тікай». Однак аномально високі рівні, що спостерігаються при цьому синдромі, спричиняють дисбаланс гормональної регуляції в організмі та призводять до появи симптомів, пов'язаних із захворюванням.

Найпоширенішою причиною синдрома Кушинга у собаки є доброякісна пухлина гіпофіза, структури, яка розташована в головному мозку. Гіпофіз надсилає повідомлення наднирковим залозам для вироблення кортизолу. У випадках гіпофізарно-залежної хвороби Кушинга ці повідомлення продовжують надходити до надниркових залоз, навіть якщо кортизолу вже достатньо, що призводить до підвищення його рівня в організмі.

Симптоми хвороби Кушинга у собак

Синдром Кушинга у собак часто залишається довго непоміченим, оскільки має тенденцію прогресувати повільно. Підвищене вироблення гормону може впливати на різні системи організму і призводити до різних симптомів, багато з яких є неспецифічними.

Список симптомів хвороби Кушинга у собак буде відрізнятися у різних тварин, і вам потрібно проконсультуватися з ветеринаром, навіть якщо ви не помітили у себе всіх перерахованих нижче ознак:

  • Підвищена спрага та апетит.
  • Прискорене сечовипускання.
  • Млявість або зниження рівня активності.
  • Випадання шерсті.
  • Тонка шкіра.
  • Поява вздутого живота.
  • Поява задишки.
  • Загальна втрата м'язового тонусу

 

Як діагностується хвороба Кушинга у собак?

Багато симптомів хвороби є неспецифічними та можуть вказувати на інші основні захворювання. Ветеринар задасть ряд запитань, які допоможуть зрозуміти, які саме симптоми ви помітили у вашого улюбленця. Він також проведе ретельний клінічний огляд, щоб перевірити наявність будь-яких видимих ознак захворювання.

Потім ветеринар може порекомендувати відповідні діагностичні тести. Зазвичай починаючи з аналізу крові, щоб виключити інші захворювання. Аналізи сечі також можуть надати корисну інформацію. Залежно від результатів, може бути рекомендована візуалізація, наприклад, УЗД черевної порожнини.

 

Як можна лікувати хворобу Кушинга у собак?

Якщо ви дізналися про синдром кушинга у собак, лікування залежить від типу цієї хвороби. У більшості випадків рекомендується щоденний прийом таблеток, щоб тримати вироблення кортизолу під контролем і підтримувати рівень гормону в межах здорового діапазону. Регулярні обстеження у ветеринара допоможуть переконатися, що лікування працює належним чином.

Якщо ваша собака приймає ліки проти хвороби та у нього з'явилися такі симптоми, як раптова слабкість, блювота, діарея, вам слід негайно звернутися до ветеринара. Це може свідчити про те, що рівень кортизолу був пригнічений занадто сильно, і він може переживати «аддісонівську кризу».

Якщо під час появи симптомів хвороби він приймає стероїди для лікування іншого захворювання, завжди спочатку проконсультуйтеся з ветеринаром, перш ніж зменшувати або припиняти лікування. Важливо переконатися, щоб вашому песику не скасовували занадто швидко стероїдні препарати, оскільки це може спричинити серйозні побічні ефекти. За необхідності, ветеринар допоможе вам безпечно відлучити собаку від лікування.

 

Чи можна вилікувати хворобу Кушинга у собак?

Більшість випадків хвороби невиліковні, але їх можна успішно контролювати впродовж багатьох років за допомогою медикаментозного лікування, яке триватиме до кінця життя собаки. Крім цього, потрібне тривале спостереження за станом здоров'я вашого улюбленця

У випадках адренозалежних захворювань ефективним методом може бути хірургічне видалення доброякісної пухлини.Після початку лікування ви помітите, що ваш собака поступово повертається до нормального стану.

Спрага, апетит і рівень енергії повинні нормалізуватися протягом декількох днів або тижнів, але відростання шерсті займе кілька місяців.