Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи можна собакам банан?
Миска з рисом

Чи можна собакам рис?

Читати 3 хв


Ми знаємо, що рис — це універсальний продукт, який також є важливим джерелом вітамінів та енергії. Але чи можна собакам рис? І які саме сорти підходять для собачих потреб? 

Рис собаці давати можна. Він навіть входить до складу спеціальних кормів для собак. Однак, він не має бути щоденним раціоном, а лише частиною різноманітного раціону, який містить всі необхідні поживні речовини. Собаки можуть їсти рис у помірних кількостях, якщо він просто зварений, без будь-яких приправ. Але якщо ваша собака хвора на діабет, краще проконсультуватися з ветеринаром щодо дієти для вашого улюбленця.

 

Чи можна собакам коричневий рис?

Так, собаки можуть їсти коричневий рис. Більше того, цей вид містить більше поживних речовин, ніж білий, оскільки має зовнішній шар. Хоча з іншого боку, через цей шар він також важчий для перетравлення. Тому багато ветеринарів рекомендують білий рис замість коричневого для цуценят, які страждають на шлунково-кишкові проблеми.

 

Чи можуть собаки їсти рис басматі?

Так, собаки можуть їсти рис басматі. Як і у випадку з іншими видами рису в помірних кількостях та приготовані якомога простіше і без солі. Рис басматі буває білим і коричневим, і ветеринари іноді рекомендують білий рис басматі як м'яку їжу для лікування розладу шлунку.

 

Чи корисний рис для собак?

Рис містить багато важливих поживних речовин, але є кілька відмінностей між різними видами цього злаку. Цільнозерновий варіант, відомий як коричневий рис, має більшу поживну цінність, оскільки в ньому більше вітамінів і клітковини, ніж у білому рисі. 

Однак порівняно з коричневим рисом, білий готується швидше, легше перетравлюється собаками, і він допомагає багатьом цуценятам з розладом шлунку. Який би варіант годування ви не обрали, завжди варто стежити за реакцією, особливо якщо вперше вводите його в раціон через алергічні реакції. Якщо ви помітили випадіння шерсті або свербіж, обов'язково зверніться за допомогою до ветеринара.

 

Як годувати рисом собак

Відваріть рис у звичайній воді, не додавайте сіль та спеції. Як і будь-яке доповнення до збалансованого раціону, ми радимо давати рис лише в помірних кількостях. Намагайтеся годувати собаку рисом не частіше двох-трьох разів на тиждень. Однак, якщо ваш ветеринар порадив давати рис щодня протягом певного періоду часу з медичних причин, завжди краще дотримуватися його порад.