Ваш улюбленець - наше натхнення.
На столі багато м'яса

Чи можна собакам свинину?

Читати 4 хв

 

Від бекону на сніданок до сосисок на обід і ароматних свинячих реберець на вечерю - собаки мають багато можливостей спробувати свинину, коли вона з'являється у сімейному меню. Однак, чи слід давати вашому улюбленцю свинину, і що саме не можна давати собакам?

 

Чи можна собакам свинину?

На жаль, однозначної відповіді на це питання немає. Свинина буває різних видів - варена або сира, з кістками або без кісток - тому простої відповіді «так» або «ні» не існує. Це залежить від виду свинини, способу її приготування та подачі.

Ваш собака може їсти свинину, якщо в ній немає приправ, соусів, цибулі та інших інгредієнтів, які можуть бути потенційно токсичними. Свинина має високий вміст жиру, тому її краще давати як ласощі час від часу, а не включати в раціон собаки як основний продукт. Якщо ви сумніваєтеся, завжди консультуйтеся з ветеринаром, перш ніж вводити свинину в раціон вашого собаки на постійній основі.

 

Чи можна собакам їсти сиру свинину?

От що не можна їсти собакам, так це сире або недоварене м'ясо свинини, яке зачасту містить паразити трихінел, інші бактерії та може заражати як собак, так і людей. З цих причин завжди краще приготувати свинину перед тим, як давати її собаці.

Хоча зараження трихінелами трапляється рідко, хвороба може бути серйозною. Якщо вашому улюбленцю все ж вдалося взяти в лапи шматок сирої свинини, зверніть увагу на наступні ознаки:

  • Блювота.
  • Діарея.
  • Млявість.
  • Лихоманка.
  • Скутість.

Зверніться до ветеринара, якщо ви помітили один або декілька з перерахованих вище симптомів.

 

Чи можуть собаки їсти свинячі кістки?

Собаки люблять гризти кістки, тому цілком ймовірно, що ваш чотирилапий друг буде вам дуже вдячний, якщо ви дасте йому свинячу кістку під час вечері. Однак свинячі кістки - не найкращий вибір для собачих ласощів. Приготовані свинячі кістки крихкі, а це означає, що маленькі шматочки можуть легко відколотися і застрягти в горлі вашого улюбленця або пошкодити ротову порожнину чи інші внутрішні органи. Сирі свинячі кістки менш крихкі, але все ще існує ризик розколювання та низки інших проблем, тому не рекомендується їх згодовувати. 

Якщо ваш собака любить щось погризти, існує безліч спеціально розроблених собачих ласощів для можливості гризти. Вони такі ж смачні, як і свиняча кістка, і набагато безпечніші у використанні.

 

Чи можна собакам їсти бекон?

Якщо запах бекону привертає увагу вашого собаки як ніщо інше, важливо не піддаватися і не давати йому занадто багато цього смачного м'яса. Пам'ятайте, що бекон має не лише чудовий смак, але й велику кількість жиру, який може виявитися непосильним для шлунку вашого улюбленця.

Розлад шлунку - не єдиний симптом, коли мова йде про годування собаки беконом. Високий вміст жиру в беконі означає, що його можна додати до списку можливих причин панкреатиту, небезпечного для життя собаки.
Крім високого вмісту жиру, він також містить багато солі, яка в надлишку може бути шкідливою для здоров'я. Тому, якщо ви хочете годувати собаку беконом, давайте лише дуже невелику кількість як ласощі, можливо, для тренувань. 

 

Чи можна собакам шинку?

Як і бекон, шинка містить багато солі, а також має відносно високий вміст жиру. Вона несе ті ж ризики, що і бекон, тому знову ж таки, її можна давати лише в дуже невеликих кількостях як ласощі для тренувань. Пам'ятайте, що собаці не потрібна ні шинка, ні бекон за поживністю, і будьте обережні, щоб не переборщити, оскільки солоне, жирне або консервоване м'ясо може бути шкідливим для його здоров'я.

 

Чи можна собакам їсти варену свинину?

Так, собаки можуть їсти варену свинину в помірних кількостях, але, як і у випадку з будь-яким іншим видом м'яса, краще дотримуватися простоти при приготуванні м'ясних ласощів для вашого улюбленця. Прибережіть приправи для сімейної вечері, а собаці дайте простий  шматочок - зовсім трішки як ласощі.

Перед тим, як давати свинину собаці, обов'язково видаліть з неї жир, оскільки надлишок жиру може спричиняти розлад шлунку. Також завжди слід видаляти кістки, оскільки вони можуть стати причиною удушення або пошкодити травну систему собаки.

Оскільки питання щодо свинини не є однозначним, простий висновок полягає в тому, її іноді можна давати як ласощі. Якщо ви хочете побалувати свого улюбленця цим смачним м'ясом, давайте його в помірних кількостях, завжди вареним і завжди без кісток або приправ. Також варто спочатку видалити жир і заздалегідь проконсультуватися з ветеринаром.