Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чи можна собакам шоколад?
Нарізати банани в тарілці

Чи можна собакам банан?

Читати 3 хв

 

Знаючи про поживну цінність бананів у нашому раціоні, багато людей замислюються над питанням «чи можна собакам банан?».

Так, собаки можуть їсти банани! На відміну від інших фруктів, жодна частина банана не є токсичною. Але якщо ваш собака перебуває на спеціальній дієті або має певні проблеми зі здоров'ям, такі як гастроентерит або діабет у собак, банани можуть бути не найкращою ідеєю. У таких ситуаціях варто проконсультуватися з ветеринаром перед тим, як вирішити, чи можна собакам банан.

 

Чи можна цуценятам їсти банани?

Як і дорослим собакам, цуценятам іноді можна давати банани, але важливо пам'ятати, що їхній шлунок менший, ніж у дорослих собак, тому їм потрібно менше. І якщо ви вперше даєте банан цуценяті, обов'язково спостерігайте за ним, чи немає у нього ознак захворювання або алергії. 

 

Чи можуть собаки їсти бананову шкірку?

Оскільки ми з’ясували, чи можна собаці банан, то виникає ще одне питання: чи можна їй їсти шкірку? Попри те, що жодна частина банана не є токсичною, собакам може бути важко перетравити шкірку, оскільки вона містить багато клітковини. Бананова шкірка також може спричинити удушення у собак, тому краще уникати таких ласощів собакам. 

 

Чи можна собакам банановий хліб?

Хоча банани не токсичні для собак, бананового хліба слід уникати. Це пов'язано з додаванням горіхів (наприклад, волоських), родзинок (які токсичні для собак) і високим вмістом цукру. Деякі собаки мають алергію на пшеницю або зернові, а це означає, що бананового хліба слід уникати.

 

Чи корисні банани для собак?

Тільки тому, що банани можна їсти вашому собаці, це не означає, що це найкраща для них їжа. Хоча банани містять такі поживні речовини, як калій, вітамін B6 і вітамін C, ми рекомендуємо давати невеликими порціями. Ваш собака вже отримує все необхідне для  повноцінного та збалансованого раціону в спеціальному кормі, тому немає потреби додавати банан як добавку.

Слід також пам'ятати, що банани містять природний цукор, надмірна кількість якого може спричинити збільшення ваги та призвести до проблем зі здоров'ям, таких як ожиріння

 

Чи може у собак бути алергія на банани?

Хоч ми й знаємо, чи можна собаці банан, у деяких з них може бути алергія на банани. Важливо пам'ятати про це, якщо ви вперше даєте собаці банани. Почніть з невеликого шматочка і стежте за улюбленцем. Слідкуйте за станом вашого улюбленця, адже можливе блювання, діарея, проблеми зі шкірою та зміни в поведінці.

 

Як годувати собаку бананами?

Даючи собаці банани, завжди спочатку очищайте їх від шкірки. Як згадувалося раніше, шкірка насправді не токсична, але вона містить дуже багато клітковини, яка може викликати діарею. 

Найкращий спосіб годувати собаку бананами - це нарізати очищені фрукти на шматочки відповідного розміру, щоб собака міг їх укусити. Крім того, якщо улюбленець не є прихильником текстури бананів, ви можете заморозити фрукт у вигляді маленьких кубиків. Вони стануть чудовими та освіжаючими ласощами в теплі літні дні!

 

Скільки бананів може з'їсти мій собака?

Кількість бананів, яку може з'їсти улюбленець, залежить від його розміру. Маленькі собаки можуть з'їдати пару шматочків банана в день, а великі - до половини банана.

Перед тим, як давати нову їжу, завжди краще проконсультуватися з ветеринаром, оскільки він зможе порекомендувати розмір порції, а також дати пораду, чи варто взагалі давати улюбленцю цю їжу.

 

Що станеться, якщо мій собака з'їсть занадто багато бананів?

Банани містять багато калію, тому переїдання бананів може призвести до розладу шлунку, наприклад, діареї або блювання. Крім того, цукор, що міститься в бананах, може спричиняти цукровий діабет. Завжди важливо годувати цим продуктом у помірних кількостях.