Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.
Purina Club Junior logo
рудий кіт полює у траві

Мисливська поведінка котів

Читати 4 хв

Якщо у вас є кішка яка гуляє вулиці, дуже ймовірно, що у вас на порозі з’являлися мертві миші або птахи. Це може варіюватися від поодиноких випадків до чогось, чого ви звикли очікувати кожного ранку.

Тенденція приносити нам мисливські подарунки дивувала власників котів по всьому світу, і багато хто задається питанням про причини такої мисливської поведінки. Це особливо дивує, коли вашу кішку регулярно годують і приділяють всю увагу, яку вона тільки може побажати! Якщо у вас є кіт, який є вправним мисливцем, це допоможе зрозуміти, чому він полює.

 

Чому коти полюють?

Історично котів не тримали як домашніх тварин і люблячі господарі їх не годували. Котам доводилося забезпечувати себе самим і полювати на здобич, як їхні великі двоюрідні брати, такі як леви та тигри. Обмежена кількість здобичі означала, що лише найуспішніші мисливці виживали та розмножувалися, тому ваш чотирилапий друг походить від предків, які вміло полювали.

Сьогодні полювання для котів – це більше веселощі та розвага. Простий вид і звук здобичі запускають мисливський інстинкт вашої кішки. Простіше кажучи, ваша кішка безсила протистояти пташиним помахам крил або лапкам маленької мишки.

Як коти вчаться полювати?

Коти вчаться полювати так само, як більшість ссавців – від матері. Полювання - це чудова навичка, якій потрібно навчитися з народження, тому майже завжди вони вчаться від матері або під час гри з братами і сестрами.

Коли ваша кішка дорослішає, вона може використовувати цю нову навичку на вулиці і згодом почати приносити додому здобич, яка може бути будь-якою: від мишей і птахів до більшої здобичі, наприклад кроликів. З іншого боку, якщо у вас є домашній кіт, він може проявляти таку поведінку полювання, граючи зі своїми іграшками.

 

Стратегії полювання котів

Зазвичай коти використовують три різні стратегії для полювання на здобич, а саме:

Цей тип стратегії полювання котів починається з того, що вони присідають і пильно зосереджуються на своїй здобичі. Вони терпляче чекатимуть у непомітному місці, а потім стрибнуть і схоплять свою здобич у ідеальний момент.

Техніка підкрадання та стрибка передбачає, що ваша кішка знаходить свою здобич, присідає низько до землі, а потім повільно підкрадається до неї. Це підкрадання може включати кілька зупинок під час наближення – іноді з піднятою лапою, щоб залишатися абсолютно нерухомим – щоб не налякати здобич. Як тільки ваш кіт буде на відстані нападу, він збирає свої задні лапи під собою, а потім стрибає та хапає здобич.

Деякі коти можуть віддавати перевагу полюванню на рибу (зазвичай у вашому власному ставку), а не наземній здобичі. Ловлячи рибу, кіт черпає лапою та витягує рибу з води. Якщо у вас порода кота, яка менше боїться води, наприклад Мейн-кун, ви можете помітити, як вона лізе у воду, щоб схопити рибу обома лапами.

Чому коти граються зі своєю здобиччю?

Ви можете спостерігати, що ваша кішка, зловивши здобич, грає з нею. Така поведінка може бути пов’язана з тим, що кішка намагається заплутати здобич і втомити її, таким чином полегшуючи вбивство та зменшуючи шанси отримати травму.

 

Ваш кіт полює, тому що він голодний?

Багато власників припускають, що для котів причина полювання полягає в тому, що вони голодні, але це не завжди так. За даними International Cat Care, якби коти покладалися лише на власний улов, їм потрібно було б ловити близько 10–20 тварин на день, що є величезною кількістю, особливо враховуючи, що в середньому кожна спроба полювання має менше 50% шансів на успіх. Завдяки такій великій кількості коти еволюціонували так, що намагаються полювати, коли можуть, незалежно від того, голодні вони чи ні, тому вони намагатимуться зловити здобич, коли з’явиться нагода.

 

Мій кіт приносить мені подарунки?

Коли мертва миша чи пташка з’являються на нашому порозі, нам легко припустити, що вони приносять нам подарунок, але чи так це? Можливо, дикі коти годують своїх дитинчат і приносять їм їжу, а також навчають їх цінним навичкам виживання. Однак більшість наших домашніх кішок стерилізовані, вони не можуть вигодовувати своїх дитинчат, і тому, можливо, переносять свої інстинкти на господарів.

Крім того, вони приносять свою здобич додому, щоб, можливо, з’їсти пізніше. Якщо ваша кішка так робить, це свідчить про те, що вона почувається щасливою та безпечною у вашому домі – у достатній безпеці, щоб навіть залишити вас із потенційною їжею!

Як припинити полювання кота

По-перше, ви ніколи не повинні карати свого кота за полювання, оскільки він лише проявляє свої природні інстинкти. Однак, якщо у вашому домі є досвідчений мисливець, зрозуміло, що вам може набриднути, коли ваш дім наповнюється запахами здобичі ваших котів. Є кілька методів, якими можна відбити у котів бажання полювати.

1. Перенаправте мисливські інстинкти через гру

Перенаправлення мисливських інстинктів вашої кішки через часті ігри є одним із найефективніших методів. Гра з кошеням забезпечує розумову стимуляцію та допомагає задовольнити його мисливські бажання. Найкращі іграшки, які можна використовувати для цієї мети, — це дражнилки (загалом будь-яка іграшка, яка рухається). Цей тип ігор особливо важливий для домашніх котів, оскільки вони не мають можливості полювати природним шляхом, що може спричинити проблеми у вашому домі, наприклад коти можуть кусати, кидатися на ноги чи бути руйнівними.

2. Придбайте їм нашийник із дзвіночком

Розстібні нашийники з дзвіночком виявилися дуже ефективними, щоб зупиняти полювання котів. Нещодавнє дослідження RSPB показало, що коти з дзвіночком на нашийнику ловлять на 41% менше птахів і на 34% менше ссавців, ніж коти без нього. Якщо ви розглядаєте нашийник із дзвіночком, завжди переконайтеся, що він безпечний, тобто він швидко розстібнеться, якщо ваша кішка зачепиться за щось.

3. Переконайтеся, що коти отримують достатньо їжі

Ви можете зменшити кількість здобичі, яку коти полюють через голод, якщо годуватимете їх поживною та збалансованою їжею. Ви також можете спробувати годувати їх меншими порціями, але частіше протягом дня.

4. Тримайте котів вдома під час високої активності

Варто знати, що полювання котів, ймовірно, буде ефективнішим на світанку та в сутінках, оскільки саме в цей час поряд бувають дрібні ссавці та птахи, а також після періоду поганої погоди, коли вони виходять годуватися. Якщо ви хочете обмежити кількість вдалих полювань, добре тримати кота в цей час вдома.

Тепер ви знаєте все про мисливську поведінку вашого кота. Хочете дізнатися більше про кошенят і котів? Прочитайте наш путівник з історії та інстинктів котів.