Ваш улюбленець - наше натхнення.
Свіжозварений гарячий рис у мисці

Чи можна котам рис?

Читати 3 хв

 

Багато спеціальних кормів для домашніх тварин додають до свого складу такі злаки, як рис, але чи що можна їсти котам? Чи можуть вони їсти рис сам по собі? Який саме білий або коричневий рис? Читайте далі, щоб дізнатися!

 

Чи їдять коти рис?

Так, рис котам можна давати у невеликих кількостях. Він нетоксичний, тому його наявність в їжі не зашкодить, але не варто давати занадто багато, оскільки це не основна частина їхнього раціону. 

 

Чи корисний рис котам?

Коти харчуються переважно м'ясом і не дуже добре пристосовані до перетравлення зернових. На відміну від нас, людей, коти не мають потреби у вуглеводах у своєму раціоні. Деякі корми для котів містять зернові, але лише в невеликих, ретельно продуманих кількостях, щоб зробити їжу більш ситною.

Загалом, коричневий рис більш поживний, ніж білий, оскільки в ньому більше клітковини. Ветеринари іноді рекомендують його котам, які страждають від діареї або закрепів. Однак, замість того, щоб використовувати коричневий рис для лікування проблем з травленням у кота, завжди краще проконсультуватися з ветеринаром щодо найкращого способу. 

Важливо зазначити, що надмірна кількість вуглеводів у раціоні може призвести до ожиріння. Разом з ним частіше з’являються проблеми зі здоров'ям, зокрема діабет, який може вимагати регулярних ін'єкцій інсуліну. Тому важливо уникати великої кількості вуглеводів в раціоні кота - ви ж не хочете нашкодити йому!

 

Як правильно годувати кота рисом

То чи можна котам рис? Оскільки рис не має жодної поживної цінності для котів, ми радимо вам повністю відмовитися від нього та дотримуватися якісного раціону і ласощів, спеціально призначених для котячого споживання.

Якщо ви все ж годуєте кота рисом, давайте йому лише маленькі порції. Переконайтеся, що він ретельно зварений, без будь-яких приправ, спецій чи соусів.

Ніколи не давайте коту сирий рис, оскільки його дуже важко перетравити, а також він може містити природний пестицид лектин, який у великих кількостях може викликати діарею та блювання. Якщо ви помітили здуття живота, і ваш кіт відчуває біль більш ніж через 24 години після того, як з'їв сирий рис, відвезіть його до ветеринара якомога швидше.