С

собака атлетичної (спортивної) статури
Собаки великих порід атлетичної статури використовують більше енергії у своїй повсякденній діяльності, навіть якщо вони не займаються спортивними вправами, і тому потребують більш високої калорійності у раціонах. Спортивні породи мають «конусоподібне» тіло з довгими і потужними кінцівками і м'язовим тілом. Для них характерно мати тонку талію і широку грудну клітину. Прикладами спортивних порід собак є Грейхаунд, Лабрадор-ретривер і Далматин.
сирі волокна
Показник кількості клітковини, що не перетравлюється в раціонах домашніх тварин. Визначений в лабораторних умовах, він вказує на кількість клітковини, яка підтримує здоров'я органів травлення, але має малу харчову цінність.
супорсний період
Стан вагітності тварин. У кішок період вагітності триває приблизно 64-67 днів, у собак - 58-68 днів.
собака масивної статури
Собаки великих порід масивної статури мають «циліндричної форми» тіло з широкою грудною клітиною. Собаки масивної статури, як правило, мають більше жирових відкладень, тому повинні споживати менше калорій, щоб уникнути збільшення ваги.
стерилізація
Процес, що проводиться на кішках для контролю розмноження. Стерилізовані кішки мають особливі вимоги до харчування.
сира зола
Показник у складі мінеральних речовин в раціонах для домашніх тварин, зазначений на інформаційній частині упаковки. Це мінеральна складова раціону.

А

антиоксидант
Молекула, що запобігає шкідливому окисленню, яке може привести до запалення у тварин. Вона є ключовим інгредієнтом в багатьох раціонах PURINA® PRO PLAN®, які підтримують сильний імунний захист. Вітамін Е є потужним антиоксидантом.
амінокислоти
Блоки з яких утворюються протеїни. Існує 22 амінокислоти. Тварини можуть продукувати несуттєві амінокислоти самостійно. Незамінні амінокислоти повинні входити в раціон. Коти мають 12 незамінних амінокислот, в той час як у собак їх лише 11.

Б

біодоступність
У кормах для домашніх тварин біодоступність означає частку поглинених поживних речовин, які доступні для використання організмом.

К

калорії
Одиниця енергії. Тварини отримують їх через їжу та напої. Використовується в діяльності та функціях тіла. Надлишок калорій організм зберігає у вигляді жиру.
кондиція
Стан здоров'я тварини або ряд симптомів, які становлять діагноз, наприклад, нерухомість суглобів при старінні домашніх тварин свідчить про стан артриту
кульки шерсті
Кулька шерсті, яка утворюється в шлунку кота, коли він облизується. Може потенційно привести до закупорки шлунково-кишкового тракту, якщо цей процес не контролюється.
кишкова флора
Здорові організми в кишечнику тварин, що складаються з бактерій, грибів і дріжджів. Кишкова флора підтримує здорове травлення, імунітет і синтез вітамінів і мінералів.
кастрація/ стерилізація
Стерилізація - це видалення репродуктивних органів. Стерилізовані кішки іноді піддаються певним станам, таким як збільшення ваги. Зверніться до вашого ветеринарного лікаря щодо підбору необхідного раціону.
комплекс Nutrisavour
Поєднання виняткового харчування та смачних інгредієнтів PURINA® PRO PLAN® , які полюбить ваш кіт.
комплекс OPTINUTRITION
Для кожного собаки і кота, будь-якої породи і віку, є раціон PURINA® PRO PLAN, що розроблений зі спеціальним комплексом OPTINUTRITION®: додаткові поживні речовини для цільових потреб домашнього улюбленця. Кожен раціон в асортименті підсилюється спеціально підібраними поживними речовинами, які забезпечують цільову користь для здоров'я на кожному життєвому етапі.

В

Вуглеводи
Велика група продуктів, що включає цукор, крохмаль і целюлозу. Вуглеводи містять водень і кисень в тому ж співвідношенні, що і воду (2: 1), і зазвичай засвоюючись стимулюють виділення енергії в організмі.
волокна
Інгредієнти, необхідні для здорового травлення та роботи кишечника. Волокна зменшують формування кульок шерсті у котів. Вони є ключовим компонентом у багатьох раціонах PURINA® PRO PLAN® для собак і котів.

Ц

цикорій
​Природний пребіотик, який стимулює зростання рівня корисних бактерій в кишечнику. Підтримує здорове травлення і допомагає контролювати утворення кульок шерсті.

З

зневоднений
Стан втрати рідини у домашніх тварин. Зневоднення може призвести до цілого ряду проблем зі здоров'ям, особливо щодо шкіри.
зубний наліт
Невидима або бліда м'яка плівка, щопокриває зуби тварин, особливо після їжі. Може бути знята за допомогою чищення зубів. Їй можна запобігти за допомогою спеціально розроблених раціонів PURINA® PRO PLAN®.

Ж

Жири
Група поживних речовин, яка забезпечує більше енергії, ніж вуглеводи і білки. Має важливе значення для здоров'я домашніх тварин. Жир в раціоні є проблемою лише тоді, коли надмірна його кількість споживається з ласощами та продуктами зі столу.
жирні кислоти
Незамінні жирні кислоти, або НЖК, необхідні для здорового харчування тварин. Багато раціонів PURINA® PRO PLAN® містять жирні кислоти, які підтримують різноманітні функції організму - від здоров'я шкіри та шерсті до органів чуття.

Ш

шлунково-кишковий тракт
Відноситься до шлунку та кишечнику тварин. Здоровий раціон необхідний для здорового травлення.

Г

глюкоза
Простий цукор, що циркулює в крові тварин. Важливий для енергії.
глютен
Запасний білок, що міститься у багатьох зернових культурах. Він іноді викликає алергічні реакції у домашніх тварин.
гліцериди
Гліцериди являють собою сполуки, що утворюються між однією або кількома жирними кислотами і гліцерином. Гліцериди містяться в рослинних оліях і тваринних жирах.
Гідролізований
З молекулами, що поділені до такого розміру, коли вони не можуть (або дуже рідко) викликати алергічну реакцію.
гіпоалергенний раціон
Гіпоалергенний корм для домашніх тварин не містить у складі поширені алергени і таким чином зводить до мінімуму ризик алергічної реакції у котів і собак.
годування груддю
Секреція молока з материнських залоз і період часу для годівлі потомства.

П

печінковий
Той, що стосується печінки
породи собак великого розміру
Собаки вагою більше 25 кг у дорослому віці
породи собак середнього розміру
Собаки вагою від 10 до 25 кг у дорослому віці
паразити
Мікроорганізми, які живуть всередині і зовні на домашніх тварин. Паразити можуть викликати стани від діареї до запалення шкіри.
пребіотики
Харчові інгредієнти, які стимулюють ріст здорових мікроорганізмів, особливо в кишечнику. Деякі утворюються природно. Інші необхідні інгредієнти засвоюються завдяки раціонам PURINA® PRO PLAN®.
пробіотики
Пробіотики - це живі бактерії і дріжджі, що зазвичай зустіраються у природному середовищі здорової системи травлення тварин. Доповнення раціону додаванням пробіотиків допомагає забезпечити баланс здорових мікроорганізмів у вишечнику тварини.
протеїн
Поживна речовина в їжі. Білок складається з багатьох амінокислот, з'єднаних разом. Він необхідний для здорового розвитку м'язової, кісткової тканини тіла тварини, шерсті та інших тканин.
породи собак малого розміру
Собаки з вагою до 10 кг у дорослому віці
повнораціонний корм
Повнораціонний корм містить всі інгредієнти та поживні речовини, необхідні для підтримання здоров'я вашого вихованця - і дає їм потрібну кількість енергії. Повнораціонний корм призначений бути єдиним джерелом харчування для вашого вихованця, без потреби в добавках.

І

імунна система
Група органів з клітинами, які розпізнають чужорідні речовини в організмі тварини і зупиняють їх від заподіяння шкоди. Здорова імунна система захищає від патогенних мікроорганізмів, вірусів, бактерій, грибків і паразитів.
інсулін
Гормон, який регулює засвоєння вуглеводів, жирів та білків у тілі. Важливий для постачання глюкози, дає енергію домашнім тваринам.

М

метаболізм
Хімічні процеси в організмі, які дозволяють використовувати їжу для енергії і росту.
мікрофлора
Система кишкових бактерій, які підтримують здорове травлення, коли перебувають у рівновазі. Раціони PURINA® PRO PLAN® мають декілька рецептур, які допомагають правильній роботі мікрофлори.
молозиво
Спеціальна поживна речовина від першого молока матері. Містить велику кількість антитіл, які підтримують сильну імунну систему.

О

ожиріння
Надлишок жиру в організмі, що може завдати шкоди здоров'ю, добробуту і якості життя тварини. Ожиріння може призвести до ряду проблем зі здоров'ям від діабету до проблем з серцем. Зверніться до вашого ветеринарного лікаря для рекомендацій стосовно ожиріння.
оксалат
Компонент сечових каменів і кристалів у оксалаті кальцію, які роблять сечовипускання болісним. Раціони PURINA® PRO PLAN® мають особливі рецептури, які ускладнюють формування кальцію оксалату та каменів струвіту або кристалів.

Н

надмірна вага
Важливо знати, яка вага вашого вихованця є здоровою в залежності від його конкретних потреб. Домашні тварини з надмірною вагою є вразливими до питань здоров'я, таких як діабет або проблеми з серцем. Перевірте з вашим ветеринарним лікарем ідеальний діапазон ваги для вашого собаки або кота. Приблизним показником здорової ваги тіла домашнього улубленця є стан, коли ви бачите форму талії тварини, коли дивитеся на неї зверху.

Т

тригліцериди
Тригліцерид є поєднанням, що утворюється з гліцерину і трьох жирних кислот. Вони є основними складовими жиру у котів і собак.

Д

деривативи
Сировина з тваринної основи (наприклад, курка, яловичина, баранина) є, як правило, хорошим джерелом білка, незамінних жирних кислот, заліза і деяких вітамінів групи В. «М'ясо та продукти тваринного походження» - юридичний термін, який використовується для маркування кормів для домашніх тварин і стосується всіх інгредієнтів тваринного походження. За законом ці інгредієнти повинні походити від тварин, які були перевірені ветеринарним контролем і передані як придатні для споживання людиною, але вони часто є надлишковими для потреб харчової промисловості для людей.