Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.
Ваш улюбленець - наше натхнення.

Сомалійська

Сомалійська кішка має середню за розміром статуру. Вона міцна, гнучка, з добре розвиненою м'язовою системою. За формою голова нагадує клин середньої форми зі згладженими контурами. Вуха широко посаджені, з китицями на кінчиках. Очі мигдалеподібної форми, досить широко посаджені, часто бурштинові, карі чи зелені — і чим темніше колір, тим гарніше. Лапи довгі, з овальними подушечками зі жмутками. Хутро середньої довжини, м'яке та ніжне. Воно щільно прилягає до тіла, але водночас досить густе. Дорослі сомалійці мають комір та «галіфе», але в кошенят ці характерні риси не спостерігаються. Кожна волосинка повинна мати не менше трьох смужок тикінгу, утворюючи шестиколірну градацію від основи до кінчика. Сомалійська кішка має 28 варіантів забарвлення. Звичайним вважається глибоке золотаво-коричневе з абрикосовою основою та чорним тикінгом.

Важливо знати
  • Дуже активний та дотепний кіт
  • Дружній, але незалежний кіт
  • Мовчазний кіт
  • Порода котів середньої статури
  • Потрібен щоденний грумінг
  • Негіпоалергенна порода
  • Вуличний кіт
  • Може знадобитися ознайомлення перед проживанням з дітьми

Характер

Сомалійські кішки надзвичайно розумні. Сомалійська порода відрізняється доброзичливістю та грайливістю. Її представники дуже люблять бавитися іграшками. Порівняно зі своїми абіссінськими собратами сомалійські кішки можуть бути більш стриманими та більш незалежними, але їм також подобається компанія людей. Вони досить активні та дуже зрадіють можливості виходити надвір.

Походження

Країна або континент походження: Америка

Сомалійська кішка — це довгошерстий варіант абіссінської породи. Ген довгошерстості було введено в абіссінську породу на початку 1900-х, але довгошерстий різновид окремо не розводився аж до 1960-х років. Вперше ген довгошерстості було введено у Великій Британії, а абіссінців, що мали рецесивний ген, вивезли до Європи та Америки. Системне розведення сомалійських кішок почалось в Америці. Незабаром сомалійці набули великої популярності в інших частинах світу, зокрема в Австралії, де їх масове розведення майже повністю витіснило представників абіссінської породи.