Ваш улюбленець - наше натхнення.
Чому варто завести собаку
Brown Spaniel playing with toy, lying down.

Взяти собаку або цуценя з притулку

Читати 7 хв

Взяти собаку з притулку або розплідника для бездомних тварин - це гідний вибір, але нелегка справа.

Плюси рішення взяти собаку з притулку

 • Як правило, дорослі собаки з притулку мають більш спокійний характер, ніж маленькі непосидючі цуценята. Крім того, тварини з притулку вже звикли до певного розпорядку дня і засвоїли ту чи іншу манеру поведінки, що дозволить не приділяти їх навчанню так багато часу, як стандартному дресируванню цуценят.
 • Деякі дорослі собаки, взяті з притулку, вже навчені розуміти і виконувати прості команди.
 • Хороші притулки, що цінують свою репутацією, неодмінно проконтролюють, щоб собака, перш ніж потрапити до вас у будинок, пройшла всі необхідні медичні перевірки і огляди, була щеплена, врятована від паразитів (бліх і глистів), а також вилікувана, якщо це необхідно.
 • Співробітники притулку володіють досить повною інформацією про своїх тварин: наприклад, про стан їх здоров'я і про колишні умови життя. Ці відомості неодмінно допоможуть вибрати ту собаку, яка ідеально підійде вашій родині і буде відповідати вашому способу життя. Наприклад, можна взяти собаку, про яку відомо, що вона відмінно ладнає з дітьми та іншими домашніми тваринами.
 • Найкращі притулки неодмінно нададуть вам підтримку і цінні поради по догляду за собакою протягом усього життя вашого улюбленця. Крім того, вони заберуть його назад і неодмінно знайдуть йому нову відповідну сім'ю, якщо у вас раптово і кардинально зміняться життєві обставини і ви не зможете утримувати чотириногого друга.
 • Завдяки допомозі співробітників притулку ви неодмінно знайдете серед безлічі собак, що містяться в розпліднику, ту, яка ідеально підійде саме вам.
 • І, звичайно ж, найважливіше - взявши собаку з притулку, ви допоможете тварині і подаруєте їй щасливе життя, наповнене любов'ю і турботою, - життя, якого ваш улюбленець по-справжньому заслуговує!

Пам'ятайте: якщо ви прийняли рішення взяти собаку з притулку, то для майбутнього щастя і благополуччя вихованця необхідно заздалегідь добре обміркувати, що буде краще для вас і вашого нового чотириногого друга. Більш детальну інформацію про те, як зробити ваше спільне життя щасливим і приємним, ви можете знайти в нашому спеціальному посібнику з догляду за собакою.

Про що слід подумати , перед тим як взяти собаку з притулку

Пам'ятайте: якщо ви прийняли рішення взяти собаку з притулку, то для майбутнього щастя і благополуччя вихованця необхідно заздалегідь добре обміркувати, що буде краще для вас і вашого нового чотириногого друга. Більш детальну інформацію про те, як зробити ваше спільне життя щасливим і приємним, ви можете знайти в нашому спеціальному посібнику з догляду за собакою.

 • Собаці необхідно багато вільного простору, і їй явно не сподобається постійно перебувати в тісному, замкнутому приміщенні. Добре подумайте, чи достатньо у вашій квартирі місця для чотириногого друга?
 • Пам'ятайте: для повноцінного догляду за собакою недостатньо лише факту, що у вашому серці є для неї місце! Їй потрібні не тільки любов і турбота, а й багато часу для ігор і спілкування. На відміну від кішок, собаки набагато більше потребують уваги своїх господарів - їм просто необхідні щоденне навчання і цікаві динамічні ігри. Тому подумайте, чи достатньо у вас часу, щоб задовольняти всі емоційні, психологічні, соціальні і фізичні потреби вихованця.
 • Дорослі та літні собаки часто вже мають цілком сформовані звички і модель поведінки - і повірте, їх вкрай важко змінити! Майте на увазі, що вам в будь-якому випадку знадобиться певний час для того, щоб ваш чотириногий друг зумів пристосуватися до життя з вами. Не лякайтеся: дорослих собак цілком можна навчити новим трюкам і командам!
 • На жаль, деякі собаки потрапляють в притулки через погане поводження з ними в минулому. У подібних випадках в пам'яті тварини можуть залишитися безліч поганих спогадів, які, в свою чергу, здатні породити ті чи інші поведінкові розлади. Ось чому перед тим, як забирати улюбленця додому, необхідно дізнатися у співробітників притулку якомога більше відомостей про його минуле - тоді ви будете в курсі, чого можна очікувати від вашого чотириногого друга.
 • Пам'ятайте: знайомити собаку з притулку з новим будинком і його мешканцями потрібно дуже обережно і акуратно! При цьому майте на увазі, що цуценята набагато швидше і простіше звикають до нової обстановки, ніж дорослі собаки з притулку. Додаткову інформацію з даної теми ви можете знайти в нашій спеціальній статті, присвяченій особливостям знайомства собаки з іншими тваринами.
 • Якщо в подальшому собака буде використовуватися для виведення потомства або для участі у виставках, їй потрібно прищепити деякі моделі поведінки і корисні навички, які допоможуть звикнути до нового способу життя. Більш детальну інформацію з даного питання повинні надати вам у притулку або організація з порятунку бездомних тварин, з якої ви взяли улюбленця.
 • Догляд за собакою пов'язаний з певними фінансовими витратами, в тому числі з витратами на страхування тварини, візити до ветеринарного лікаря і покупку корму. Тому, перш ніж взяти собаку з притулку, переконайтеся, що ви можете собі це дозволити у фінансовому плані.
 • Пам'ятайте, що утримання собаки - відповідальність на все її життя! Вкрай важливо забезпечити вихованцеві, взятому з притулку, гідні умови проживання, тому, перед тим як завести собаку, неодмінно переконайтеся, що ви в змозі це зробити.

З якого притулку краще взяти собаку

Зараз існує величезна кількість притулків для домашніх тварин: від великих національних благодійних організацій до невеликих місцевих притулків і центрів з порятунку бездомних тварин. Крім того, багато варіантів можна знайти в інтернеті або просто скористатися допомогою і рекомендаціями ветеринарного лікаря.

Як тільки ви вибрали притулок, з якого хочете взяти собаку, обов'язково відвідайте його особисто. Він повинен виглядати чистим і охайним, а співробітники повинні приділити вам достатньо часу і надати всю необхідну інформацію про своїх підопічних.

І ось, нарешті, настає довгоочікуваний і самий хвилюючий момент - час забрати вашого нового вихованця додому!

Як забрати собаку з притулку

Розкажіть детальніше співробітникам притулку про породу і характер собаки, яку ви хочете знайти, і вони неодмінно покажуть тих вихованців, які, на їхню думку, ідеально вам підходять.

Якщо вам сподобався чотириногий друг, попросіть співробітників притулку залишити його спеціально для вас і не показувати іншим відвідувачам.

Пам'ятайте: перед тим як віддати вам свого вихованця, співробітники притулку можуть прийти до вас додому, щоб упевнитися, що ваші житлові умови повністю підходять вашому новому чотириногому другу. Тому не турбуйтеся, якщо не зможете відразу ж, до проведення подібної перевірки, забрати вихованця до себе додому.

Співробітники притулку напевно попросять вас сплатити витрати, пов'язані з доглядом за собакою за час її перебування в розпліднику.

Більшість притулків, перед тим як віддати новим господарям своїх вихованців, проводять стерилізацію і чіпізацію собак. Майте на увазі, що якщо собака не пройшла дані процедури, співробітники, можливо, попросять вас підписати договір про те, що ви зобов'язуєтеся провести її стерилізацію і чіпізацію в самому найближчому майбутньому.

Безпритульна собака

Щоб завести улюбленця, все потрібно ретельно спланувати, але в житті завжди є місце несподіванки! Наприклад, ви раптом побачите на вулиці і захочете дати притулок бездомному песику. Однак і в цьому випадку є цілий ряд моментів, які треба знати заздалегідь.

По-перше, вам слід переконатися, що у собаки немає власника. Ви можете розпитати про це у сусідів, розклеїти оголошення в вашому районі або спробувати дізнатися щось у ветеринарного лікаря. Якщо ніхто не відгукнеться, то при наявності у собаки мікрочіпа лікар може зробити його сканування, щоб отримати детальну інформацію про власника.

Якщо мікрочіпа немає, або його дані недійсні, або якщо знайти власника не представляється можливим, ви можете взяти собаку собі. Однак перед тим, як привести собаку додому, попросіть ветеринарного лікаря провести її повний медичний огляд, щоб переконатися, що тварина абсолютно здорова і не потребує лікування.

І, найголовніше, пам'ятайте: не має значення, взяли ви собаку з притулку або, за щасливим збігом обставин, підібрали її на вулиці, - в будь-якому випадку, вас чекають великі зміни в житті і безліч щасливих моментів, пов'язаних зі спілкуванням з новим чотириногим другом!