Ваш улюбленець - наше натхнення.
Завести кота
Light furred kitten being held by woman.

Забрати кота/кішку з притулку

Читати 6 хв

Забрати кота з притулку - дуже хвилююче рішення, не з тих, що приймаються швидко і легко.

Переваги котів з притулку

 • Дорослий кіт, якого ви забрали до себе, зазвичай, вже знає основні правила поведінки вдома. Імовірніше, він привчений до туалету. Це цілком сформована особистість зі своїм усталеним порядком. Такий кіт може виявитися більш спокійним та розслабленим, хоча все залежить від породи.
 • Благодійні організації з бездоганною репутацією подбають про те, щоб тварина, яку ви хочете забрати додому, пройшла повне медичне обстеження. Кіт має бути кастрований, щеплений, позбавлений глистів та бліх, а також чіпований.
 • Якщо співробітники служби порятунку тварин володіють передісторією полишених домашніх улюбленців, вони зможуть допомогти обрати кота відповідно до особливостей вашого житла та способу життя. Наприклад, підкажуть, чи ладнає кіт з дітьми та іншими тваринами, чи потребує він додаткової допомоги.
 • Провідні благодійні організації можуть надавати цінну підтримку та консультувати вас протягом усього життя кота. Вони у змозі прийняти тварину назад, якщо ваші взаємини не складуться або у вас зміняться обставини.
 • Нового будинку потребує безліч котів, тому ви майже напевне відшукаєте “свого” улюбленця - від породистого красунчика до вуличного кота.
 • Узявши до себе кота, ви подаруєте йому шанс на довге щасливе життя. Таку можливість повинна мати кожна домашня тварина.

Перш ніж привезти додому пухнастого друга, вирішіть кілька питань. Це надважливо, якщо справа стосується покинутої тварини, адже вона має певний життєвий вантаж.

Що потрібно вирішити до того, як привести кота додому

Обрати «правильного» кота можна лише володіючи інформацією про те, що краще для вас та вашого домашнього улюбленця. Ознайомтеся з більш детальною інформацією з цього питання тут.

Знаючи, який кіт підходить саме вам, ви без проблем відшукаєте "свого єдиного".

 • У якому середовищі він житиме? Якщо у вас немає відкритого простору для прогулянок, шукайте домашнього кота. Вуличному коту буде важко акліматизуватися у закритому приміщенні. Якщо ваше житло невелике, пам'ятайте: кіт не відчуватиме себе щасливим на крихітній площі.
 • Якщо у вас обмаль вільного часу, можливо, варто узяти дорослого кота. Він вже має досвід проживання з людьми, тому не вимагає такої пильної уваги, як, наприклад, кошеня.
 • На жаль, до того, як опинитися у притулку, деяким тваринам довелося чимало пережити. У цьому випадку у них можуть бути проблеми зі здоров'ям або поведінкою. Завжди дізнавайтеся історію кота у працівників центру.
 • Якщо кіт пробув у притулку тривалий період або має вже сформований тип поведінки, він потребує більше часу для адаптації у нових умовах. Трохи вашого терпіння та спеціальна підготовка допоможуть тварині пристосуватися до інших обставин.
 • Якщо у вас вже є домашні улюбленці, знайомте їх з новим членом сім'ї обережно. У цьому вам допоможуть наші поради.
 • Готуйтеся до того, що ваші витрати незабаром зростуть. Ветеринарна клініка, страхування, купівля корму та інших необхідних речей - матеріальне забезпечення є важливим підтвердженням турботи про домашнього улюбленця.
 • Переконайтеся, що у вас є час на нового члена сім’ї, зокрема, у перші кілька днів. Важливо створити міцний зв'язок з пухнастим другом та допомогти коту пристосуватися до вашого розпорядку.
 • Забрати тварину з притулку - означає, узяти на себе зобов'язання. Ви маєте бути впевненими, що готові до цього.
Де знайти домашнього улюбленця

Існують сотні центрів по всій країні, від національних благодійних організацій до місцевих притулків. Ви знайдете безліч варіантів в інтернеті. Також списком кішок, які потребують нове житло, можуть володіти місцеві ветеринари.

Дізнавшись, де знайти кішку, відвідайте центр, аби відчути атмосферу та поглянути ближче на свого майбутнього пухнастого друга. 

Хороший центр має чисті й затишні бокси для тварин з теплим захищеним місцем для сну, іграшками та чистими туалетами. Співробітники доброзичливі, турботливі, компетентні, завжди раді розповісти все, що знають про котів: їхню історію, що вони люблять та не люблять, найбільш придатне для них житло (з іншими домашніми тваринами чи дітьми або без них). Хороші фахівці обов'язково захочуть дізнатися більше про вас та про ваш спосіб життя, щоб знайти відповідну тварину.

Коли ви впевнитися, що обрали правильний центр, переходьте до найбільш захопливої частини - прийняття до свого будинку нового члена сім'ї.

Процес передачі тварини

 • Розкажіть співробітникам притулку, якого домашнього улюбленця ви шукаєте. Вони повинні розуміти, який кіт найкраще вам підходить.
 • Коли відшукаєте ідеального для себе кота, дайте знати про це консультанту, і він “закріпить” тварину за вами.
 • Дехто може помилково вирішити, що забрати кота дозволяють у першу ж зустріч, але це не так! Перш ніж віддати тварину, авторитетні рехоумінг-центри здійснюють візит до людини, яка до них звернулася, аби переконатися, що кіт житиме у сприятливому середовищі та у безпеці, й поблизу не буде водоймищ чи шумних доріг.
 • Вас попросять внести кошти за тварину - вартість залежить від центру. Сума включає витрати на лікування та догляд за котом у притулку.

Більшість притулків або чіпують та стерилізують кота до того, як віддати його новому власнику, або просять підписати угоду про те, що ви самостійно виконаєте ці процедури найближчим часом.

Приймаючи безпритульного кота

Навіть якщо ви вже запланували узяти тварину з притулку, іноді на вас може чекати несподіванка. Наприклад, ви знайдете кота на вулиці. Перш ніж прийняти його, вирішіть кілька справ.

Переконайтеся, що у тварини немає господаря. Перевірте нашийник, розпитайте сусідів та розклейте оголошення у своєму районі. Одягніть на кота нашийник з проханням повідомити про власника та вкажіть свої контактні дані.

Якщо жоден з цих заходів не допоможе ідентифікувати господаря, відвезіть кота до ветеринара, аби перевірити наявність мікрочіпа. Якщо тварина чіпована, ваш ветеринар повинен бути у змозі використати отриману інформацію для повернення тварини її власнику.

Якщо мікрочіпа немає, неможливо відстежити власника або господарі відмовилися від кота, ви можете прийняти його. Але тварина має пройти повний огляд у ветеринара. Так ви переконаєтеся, що вона здорова, та дізнаєтеся, чи потребує кіт лікування - починаючи з позбавлення від глистів та закінчуючи стерилізацією.

Хай там як, а новий пухнастий друг стане частиною вашого життя, і ви можете розраховувати на повноцінне майбутнє, створюючи спогади із щойно знайденим членом сім'ї!