Мопс

Pug
Multum in parvo — девіз цієї породи, що означає «багато в малому». Мопс — це кімнатний собака, який досягає 25–33 см у дорослому віці, але сам він квадратної форми, кремезний, мускулистий і на диво важкий — близько 6,3–8,1 кг. Коротка, м'яка, лискуча шерсть буває сріблястого, абрикосового, палевого або чорного кольору.
 • Собака, який підходить для недосвідчених господарів
 • Потрібно елементарного дресирування
 • Enjoys gentle walks
 • Любить гуляти півгодини щодня
 • Small dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Мінімальна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Тихий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Чудово ладнає з іншими домашніми тваринами
 • Прекрасний сімейний собака

Походження

Порода мопс має довгу незвичайну історію. Вважається, що ці собаки потрапили до Європи разом з торговцями з Китаю, і в Нідерландах вже до XVI століття сформувалася порода. Мопс нерозривно пов'язаний з королівським двором Голландії та династією Оранських, і коли після Славної революції 1689 року Вільгельм III став королем Англії, мопс супроводжував його, і там він став популярним серед знаті.

Риси характеру

Це чарівний, дружелюбний, життєрадісний, товариський кімнатний собака-компаньйон. У цих маленьких собачок сильний характер, тому мопса полюбляють як люди похилого віку, так і молодь. Він може бути спокійним і тихим, а іноді пустотливим і незграбним. Якщо приділяти йому достатньо часу, він може стати гарним компаньйоном. Цей собака не любить надовго розлучатися з близькими.

Здоров'я

Найпоширеніші проблеми зі здоров'ям, з якими стикаються мопси, стосуються їхньої дуже пласкої морди, що призводить до обструкції дихальних шляхів і утрудненого дихання. Тому слід уникати надмірного фізичного навантаження та перегріву. Ці собаки також схильні до хвороб очей, і, як і багато малих порід, можуть страждати на хвороби колінних чашечок, які можуть тимчасово зісковзнути з місця (вивих наколінника).

Вправи

Мопсу потрібно лише близько півгодини повсякденного навантаження, але він із задоволенням буде гойдатися з вами цілий день і супроводжувати вас у справах. Ніколи не дресируйте його в спекотну погоду і не тримайте в машині у теплу погоду, оскільки у нього можуть виникнути проблеми з диханням.

Харчування

Мініатюрні собаки мають швидкий метаболізм, а це означає, що вони дуже швидко спалюють енергію. При цьому через свої маленькі шлунки вони повинні їсти небагато, але часто. Для малих порід спеціально розробляється харчування з належними рівнями ключових поживних речовин і шматочками меншого розміру, які підходять для їхнього невеликого рота. Це також сприяє жуванню і покращує травлення.

Грумінг

Шерсть мопса вимагає небагато догляду — швидкого розчісування лише раз на тиждень достатньо. Однак щодня потрібно чистити зморшки на носі собаки, а також перевіряти вуха і очі.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home