Фокстер'єр (гладкошерстий)

Fox Terrier Smooth Coat

Тер'єр з короткою спиною і довгою мордою, який має коротку, гладку шерсть, переважно білого кольору, з підпалинами або без, чорного кольору, або з чорно-підпалим забарвленням. Він має плавні, елегантні лінії і здається міцним, компактним і готовим до дії! Дорослий гладкошерстий фокстер'єр має зріст близько 39 см або менше і важить приблизно 7,5–8 кг (пси) і 7–7,5 кг (суки).

 • Я доглядав за собаками, але ніколи не був власником
 • Потрібно певна дресирування
 • Enjoys active walks
 • Любить гуляти по годині на день
 • Small dog
 • Мінімальна слинотеча
 • Негіпоалергенна порода
 • Дуже галасливий собака
 • Сторожовий пес. Гавкає та попереджає про небезпеку
 • Може знадобитися навчання для проживання з іншими домашніми тваринами
 • Може знадобитися навчання для проживання з дітьми

Походження

Гладкошерстий фокстер'єр був виведений з різних порід у XIX столітті, включаючи чорно-підпалого тер'єра та бультер'єра. Цю породу створили спеціально для пошуку лисиць та витягування їх з нір, щоб на них могли продовжувати полювати гончаки та вершники. Його також використовували для знищення гризунів. Спочатку породу класифікували як фокстер'єр і поділяли на два різновиди — жорстко- та гладкошерстий — і схрещування між двома різновидами було дуже поширеним, але зараз їх відокремлюють, і у кожного свій стандарт породи.

Риси характеру

Гладкошерсті фокстер'єри зазвичай сміливі і хоробрі, вони нічого не бояться, але їх теж не слід боятись, оскільки це доброзичливі собаки, особливо стосовно своїх власників. Цей тер'єр любить копати, що і не дивно, враховуючи його корені. Тому, якщо ви захоплюєтеся садівництвом, слід переконатись, що у нього не має доступу до цінних рослин. Спеціальна копальна яма, звідки він може викопувати іграшки або ласощі скільки душа забажає, стане в пригоді.

Здоров'я

Гладкошерстий фокстер'єр — як правило, дуже здоровий собака. Однак, як і багато інших маленьких/іграшкових порід, вони можуть страждати на хвороби колінних чашечок, які можуть тимчасово зісковзнути з місця (вивих наколінника) та на деякі спадкові захворювання очей. Можуть виникнути деякі успадковані захворювання очей, тому рекомендується регулярна перевірка зору.

Вправи

Активному гладкошерстому фокстер'єру знадобиться щонайменше година повсякденного навантаження, хоча він із задоволенням виконає більше. Йому подобається бути зайнятим: чи то ловля гризунів, чи то копання, чи то заняття різновидом кінологічного спорту разом з вами. Він буде ганятися за білками, котами або іншими дрібними пухнастими тваринами на прогулянках, тому тримайте його на повідцю в районах, де багато транспорту або є інша небезпека. Також він із задоволенням побавиться в ігри для тер'єрів зі своїм власником.

Харчування

Маленькі собаки мають швидкий метаболізм, а це означає, що вони дуже швидко спалюють енергію. При цьому через свої маленькі шлунки вони повинні їсти небагато, але часто. Для малих порід спеціально розробляється харчування з належними рівнями ключових поживних речовин і шматочками меншого розміру, які підходять для їхнього невеликого рота. Це також сприяє жуванню і покращує травлення.

Грумінг

Коротка гладка і пряма шерсть є дуже щільною, завдяки чому забезпечує захист від погодних умов, коли собака працює. Завдяки щотижневому грумінгу і підстриганню раз на рік його вигляд залишатиметься дійсно ошатним, але під час линяння шерсті рекомендується щоденне розчісування.

Найкращі породи собак для дітей

Хоча традиційно вважається, що багато собак добре ладять з дітьми, усім собакам і дітям потрібно вчитися тому, як спілкуватися і поважати один одного, щоб їм було безпечно разом. І навіть при такому вмінні собак і малих дітей ніколи не слід залишати разом без нагляду дорослих, які повинні завжди спостерігати за усіма їхніми контактами.

Dog

Чи підходить вам ця порода?

Усі собаки мають власні, унікальні риси характеру, але є певні інстинкти й особливості поведінки, з якими вони народжуються. Спробуйте наш Інструмент для підбору породи і дізнайтеся, яка порода собак найкраще підходить вашим уподобанням і способу життя. Якщо у вас і вашого собаки схожі вподобання, ви швидше за все щасливо житимете разом

На що слід зважати дал

Прийняття

Взяти собаку з притулку або агентства з опіки — це вчинок, що принесе надзвичайне моральне задоволення. Часто це означає дати собакам другий шанс у житті. Дуже багато тварин чекають на люблячу сім'ю, що стане їхнім домом. Надійні центри дуже ретельно слідкують за тим, щоб правильно підібрати відповідну собаку для людини. Працівники дізнаються все, що можуть, про собак, яких вони приймають. Також вони виділять час, щоб добре взнати вас, вашу сім'ю і ваш спосіб життя, перш ніж запропонують будь-якого зі своїх собак. Працівники з радістю допоможуть вам порадою і дадуть відповіді на будь-які ваші запитання, що можуть виникати у вас до і після того, як ви візьмете собаку. Натисніть тут [https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/finding-the-right-dog-for-me/adopting-a-dog], щоб отримати більше інформації.

Пошук правильного заводчика

Якщо ваше серце лежить до породистого цуценяти, найкращим рішенням буде знайти авторитетного заводчика. Зверніться в The Kennel Club [додати посилання] або до секретаря клубу собаківників, який може мати список доступних цуценят або допоможе вам знайти заводчиків у вашій місцевості. Намагайтесь обрати заводчика, який є учасником схеми довірених заводчиків Kennel Club. Відвідуйте собачі виставки, щоб особисто зустрічатися з заводчиками і запитуйте в них про наявність цуценят обраної вами породи.

Привітайте собаку у своєму домі

Незалежно від того, чи принесете додому крихітне цуценя чи візьмете дорослого собаку, це буде надзвичайно захопливий час для всіх. Поки ви чекаєте на прибуття, вам потрібно буде якось відволіктися. Якраз є декілька справ, які вам потрібно буде владнати.  Посилання на https://www.purina.co.uk/dogs/getting-a-new-dog/welcoming-your-dog/welcoming-your-dog-home