ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ГУЛЯТИ НА ПОВІДКУ?
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ГУЛЯТИ НА ПОВІДКУ?
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ГУЛЯТИ НА ПОВІДКУ?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ГУЛЯТИ НА ПОВІДКУ?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ ГУЛЯТИ НА ПОВІДКУ?

Навчити ваше цуценя гуляти на повідку – один з найважливіших аспектів його початкового виховання. У цій статті ми з’ясуємо, чому цей навичок має таке важливе значення, що саме вам потрібно зробити, перш ніж приступити до тренування та як ефективно навчити цуценя гуляти на повідку.

Чому так важливо навчити цуценя гуляти на повідку?

Вправи. Вигулюючи цуценя на повідку, ви маєте можливість тренувати його та підтримувати його здоров’я під час дорослішання та зростання.

Ментальна стимуляція. Знайомство цуценяти з новим середовищем дуже важливе для його зростання та розвитку, а прогулянки на повідці необхідні для вивчення нових місць. Якщо ви думали над тим, з чого розпочати дресирування цуценяти, то ось відповідь. Сам акт тренування – уже чудова ментальна стимуляція для вашого собаки.

Подальше тренування.Прогулянки на повідку сприяють кращому сприйняттю інших вправ та команд, а також навчать ваше цуценя слухатися вас. Коли ваш домашній улюбленець опанує цей навичок, навчити його команд «сидіти» чи «місце» буде простіше.

Що вам потрібно зробити, перш ніж розпочати вигулювати цуценя на повідку?

Як правильно виховувати цуценя? Розпочніть з того, що придбайте все необхідне для тренувань. Отже, що вам знадобиться:

  • Нашийник чи спеціальна портупея. Обираючи ці аксесуари, переконайтеся, що вони підходять вашому цуценяті за розміром. Нашийник не має бути надто вільним, чи навпаки – надто тісним. Між шиєю цуценяти та нашийником має поміститися два ваших пальці.
  • Повідок. Він має бути досить довгим, аби вам зручно було ходити. Перевірте кріплення – повідок має надійно кріпитися до нашийника чи портупеї. Це потрібно для того, аби ваше цуценя було у безпеці. Сам повідок має провисати, щоб вашому цуценяті не довелося його постійно тягнути.
  • Barking (or other ways of getting your attention)
  • Licking or chewing himself (note this could also be a sign of fleas)
  • Ласощі. Завжди майте їх під рукою, аби винагородити цуценя за гарну поведінку чи успішно виконану вправу.

З чого розпочати дресирування цуценяти: покрокова інструкція

Зробіть так, аби цуценя звикло до повідка. Ви маєте розуміти, що перше знайомство вашого цуценяти з повідком може бути для нього досить дивним досвідом. Саме тому вам потрібно зробити так, аби ваш домашній улюбленець звик до нього, перш ніж брати його на прогулянку. Наприклад, можете почати з того, щоб одягати на цуценя повідок і дозволити йому ходити з ним по будинку. Просто стежте за цуценям, аби воно випадково не заплуталося, не впало і випадково не поранилося. Якщо ваш домашній улюбленець боїться ваги повідка, використовуйте щось легше, наприклад, шнурок від черевиків. Щойно він звикне до того, що у нього на шиї щось є, можете познайомити його зі справжнім повідком.

Асоціюйте повідок із іграми. Важливо зробити так, аби повідок сприймався як розвага, інакше ваше цуценя буде напружуватися щоразу, коли ви його надягатимете на нього. Щойно надягли нашийник і повідок, розважайте малого ласощами та іграшками. Так він асоціюватиме його з розвагами, тож у вас буде більше шансів досягти порозуміння.

Виведіть цуценя на прогулянку. Щойно ваше цуценя навчиться сприймати повідок і не буде хвилюватися й нервуватися, коли його надягають, саме час вийти на прогулянку. Знову-таки, пам’ятайте, що це – новий досвід для вашого малого. Довкола нього багато нового: нові ландшафти, звуки, запахи. Якщо вам здається, що цуценя збентежене та надто збуджене, не хвилюйтеся, це нормально, зважаючи на обставини. З часом воно звикне до цього, адже прогулянки на повідку стануть частиною його щоденних занять.

Носіть із собою ласощі. Завжди майте при собі щось смачненьке, щоб винагородити цуценя за гарну поведінку під час прогулянки на повідку.

Знайдіть тиху місцину. Оскільки цуценята дуже вразливі й енергійні, краще знайти тихе місце, де ви зможете навчати вашого домашнього улюбленця гуляти на повідку. Лише коли ваш домашній улюбленець більш-менш звикне до цього, можна спробувати прогулятися більш людними місцями (парками, де багато інших господарів з собаками).

Знайдіть тиху місцину. Оскільки цуценята дуже вразливі й енергійні, краще знайти тихе місце, де ви зможете навчати вашого домашнього улюбленця гуляти на повідку. Лише коли ваш домашній улюбленець більш-менш звикне до цього, можна спробувати прогулятися більш людними місцями (парками, де багато інших господарів з собаками).

Використовуйте команди. Під час тренування цуценяти використовуйте послідовні команди, наприклад: «сидіти», «поряд» чи «чекати». Більше про те, як навчити собаку виконувати команди, ви можете почитати в інших статтях на сайті. Вкрай важливо бути послідовним у командах, інакше ризикуєте заплутати малого і сповільнити процес навчання.

Будьте терплячими. Пам’ятайте, що прогулянки на повідку – новий досвід для вашого цуценяти, тож ви маєте бути терплячими, привчаючи його до цього. Якщо малий зупинився, не піддавайтеся спокусі смикнути за повідок і потягнути його за собою. Натомість робіть все виважено та обережно. Якщо таке трапилося, зупиніться, присядьте коло нього, доки малий не зрозуміє, що відбувається й що робити далі. Винагороджуйте цуценя за гарну поведінку та зупиняйте будь-які інші дії, що виходять за її межі (наприклад, якщо цуценя тягтиме вас кудись, просто ігноруйте ці спроби). Важливо залишатися зібраним. Якщо все зробите правильно, ваш домашній улюбленець буде впевненим у собі й швидко звикне до прогулянок на повідку. Якщо вам вдалося досягти успіху у цій справі, ви – молодець! Ви навчили своє цуценя гуляти на повідку. Якщо ви господар собаки, котрий повільніше за інших вивчає щось нове, головне зберігати спокій. У результаті, ваш домашній улюбленець навчиться ходити поряд з вами. Як і у людей, у собак різні характери, тому процес тренування у кожного з них проходитиме по-різному. Отже, саме час взяти повідок і піти насолоджуватися прогулянкою. Ви та ваше цуценя це заслужили!