Метод 2: повідок і смаколики
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "АПОРТ"?
ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "АПОРТ"?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "АПОРТ"?

ЯК НАВЧИТИ ЦУЦЕНЯ КОМАНДІ "АПОРТ"?

Гра у фетч (команда «апорт») з вашим цуценям може стати невичерпним джерелом веселощів і для вас, і для нього. Цю гру увіковічили у всіх посібниках для господарів собак, і не дарма. Фетч – чудова можливість для вас зблизитися з вашим домашнім улюбленцем, а для нього – випустити зайву енергію. Вона також поліпшує його моторику, здатність реагувати на команди й показує, як весело може бути, коли слухатися команд.

Навчити його команди «апорт» не так складно, як здається, та це вимагає часу та терпіння. Як швидко цуценя опанує її залежить від особливостей його характеру. Деякі собаки від природи допитливі і дуже активні, вони досліджують все довкола, де б не опинилися. Нова гра здасться їм новим випробуванням, тож вони нетерпляче чекатимуть, доки вона розпочнеться. Інші собаки, зі спокійнішою вдачею, кілька разів послухають вас, доки почнуть діяти. Вони хочуть переконатися, що отримали всі необхідні інструкції. Якого собаку ви б не обрали, тренувати його краще змалку. Цуценята енергійніші й більш схильні слухатися команд. Вони також дуже хочуть вам догодити.

Що потрібно мати під рукою?

Виберіть іграшку, з якою ваше цуценя любить гратися. Декотрим собакам подобаються м’ячики, іншим – м’які іграшки. Не обмежуйте вибір лише тим, що краще буде на вашу думку. Краще взяти улюблену іграшку цуценяти, так він буде більш схильним слухати вас.

Також доцільно мати під рукою пакетик із ласощами. Важливо пригощати цуценя за гарну поведінку. Щоразу, як він успішно виконає вашу команду, винагородіть його у такий спосіб, тоді він розумітиме, що зробив те, чого ви від нього хотіли. Винагорода – простий спосіб спілкування між вами і вашим домашнім улюбленцем.

Як навчити цуценя команди «апорт»: покрокова інструкція

Етап 1: перетягування канату

Піднесіть іграшку до вашого цуценяти і попросіть його взяти її в зуби. Цуценята легко відволікаються, тому це може забрати деякий час. Якщо він відмовиться, пограйте з іграшкою самі, удавайте, що вам дуже весело. Якщо ви будете достатньо переконливими, цуценя неодмінно захоче приєднатися і погратися з вами.

Щойно іграшка опиниться в його зубах, починайте грати з ним у перетягування. Тягніть іграшку на себе, вдаючи, що хочете її відібрати. Перший інстинкт цуценяти – потягнути іграшку на себе, бо воно вважає, що це така гра.

Повторіть команду «фу» кілька разів, аж доки малий не відпустить м’ячика. Коли він це зробить, пригостіть його ласощами. Після цього знову приступіть до перетягування іграшки.

З часом ваше цуценя навчиться асоціювати команду «фу» з необхідністю відпустити предмет. Щоразу, коли він успішно виконує цей трюк, не забувайте хвалити та пригощати його. Коли зрозумієте, що цуценя навчилося відпускати предмети за командою, переходьте до наступного етапу навчання.

Етап 2: навчіть цуценя команди «апорт»

Вправи з першого етапу можна виконувати, не виходячи з дому. Проте для другого етапу вам потрібно багато простору, тож робити це краще десь надворі. Це безпечніше і для вашого цуценяти, і для меблів в домі. Віддайте перевагу невеличкій галявині або огородженому майданчику, щоб простіше було впіймати його, якщо він кудись побіжить.

Професійні поради

Жести мають важливе значення під час спілкування з домашніми улюбленцями. Коли ви вчите свого собаку відпускати іграшку, показуйте на землю. Це допоможе йому зрозуміти, що саме ви маєте на увазі. Так само ви можете підняти та опустити іграшку на землю. Робіть це кілька разів поспіль, щоб цуценя побачило, що вам потрібно, аби іграшка торкнулася землі. Коли намагаєтеся змусити своє цуценя повернутися до вас на другому етапі тренування, поплескайте себе по стегну. Це дасть йому зрозуміти, що ви хочете, аби він підійшов до вас.

Віддавайте команди чітко та голосно. Собаки не розуміють, що ви кажете, проте вони вміють розрізняти інтонації й асоціювати певні звуки з поведінкою, яку від них очікують. Чітка інструкція допоможе їм краще вас зрозуміти.

Якщо хочете навчити собаку гарних манер, натренуйте його сидіти, перш ніж він побіжить за іграшкою, а також займати таку ж позицію, коли повертається з іграшкою назад. Ваш домашній улюбленець має встановити зв'язок між цією дією та командою «сидіти». Якщо вам вдасться це зробити, буде значно простіше його заспокоїти, коли він буде надто схвильованим.

Перш за все маєте пам’ятати, постійна практика відточує навички. Не засмучуйтесь, якщо вашому цуценяті знадобиться декілька спроб опанувати гру. Навчитися грати з вашим цуценям у фетч – весело, адже ви можете провести захопливо провести час разом.